Yazı Detayı
24 Nisan 2014 - Perşembe 17:37 Bu yazı 10837 kez okundu
 
Gerger’e Bir Bakış -1-
KERİM BAYDAK
kerimbaydak@hotmail.com
 
 

Gerger’e Bir Bakış -1-

Hafta sonu yemekli bir davete icabet etmek üzere, Adıyaman’ın en şirin, en  küçük ve en uzak ilçesi olan Gerger’e doğru yola koyulduk.

Gerger ilçesi, Adıyaman merkeze 105 km. uzaklıkta olup, 2012 nüfus verilerine 3185 kişinin yaşadığı şirin bir ilçemiz.

Yirminin üzerinde gazeteci arkadaşlarımızla beraber,  Gerger’e doğru yola alırken; baharın o güzelim temiz havasından, yeşilliğin kokusundan,  yüreğimize doyasıya çeke çeke ilerliyorduk.

Kâhta, Narince istikametinde yol aldığınız araçta; sevdiğiniz dostlar, duygudaş arkadaşlarınız olunca, yolculuğun nasıl geçtiğinin farkında olmuyorsunuz.

Akdeniz iklimi gibi karasal bir iklime sahip olan Gerger, kışların soğuk, yazların sıcak ve kurak geçtiği bir mevsimde, aslında tam da kıvamında olan bir zamanda yolculuk yapıyorduk.

Araçta Nuri, Sabri ve Yılmaz kardeşlerimizle neşeli, sen şakrak esprilerin kırıla gittiği bir yolcukla, Üzeyir Peygamber makamını geçip, Gerger’e yöneldiğimizde; insanın içini dışına getiren keskin virajlar başladı.

Dışarıda, baharın en güzel hallerini yansıtan, ağaçların elbise giyinircesine yeşile bürünmeleri, otların salına salına, ılgıt ılgıt esen rüzgârla boynunu bükmeleri, sağa sola sallanmaları; “Gerger’e hoş geldiniz” der gibiydi.

Gerger girişindeki ilgimizi çeken ve sanırım Gerger’in en önemli sorunlarından bir tanesi olan, ilçe çöplerinin geçtiğimiz yolun kenarına, ilçenin girişine dökülüyor olmasıydı. Aslında çöpler, pek de görülmeyen yerlere dökülür; ama sanki Gerger  “ işte bakın, bunlar bizim çöplerimiz, görün çöplerimizden haberiniz olsun!” der gibiydi.

Biraz tuhafımıza gitse de, kanıksasak da, az ilerideki Gerger Kaymakamlığınca barajın sahile yakın bir tepede yapılan  “Şahin tepesi” adlı dinlenme tesisinin modern görüntüsü, biraz gönlümüzü almış gibiydi.

Gerger’in uzaktan görüntüsü, o kadar da ahım şahım bir yer olarak görünmüyordu.

Yıllar var ki birkaç kamu binası dışında fazla da bir yapılaşma yoktu. Yaşayanlar da hep yaşlı, kadın ve çocuklardan müteşekkil. Çünkü iş imkânı olmadığından, gençler il dışında, çeşitli şehirlere para kazanmak amacıyla giderek, gurbette kalmaktadır.

Dağlık ve engebeli bir arazide kurulmuş ilçe merkezi, tarımsal arazisi olmadığı görüntüsü hâkimdir. Ektikleri ancak kendilerine kıt kanaat yetmektedir. İlçenin Fırat nehrine olan yakın kesiminde, mevcut tarıma elverişli arazileri de Atatürk barajının altında kalmış olduğundan,  yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak hiçbir ekim, üretim, tarım işi yapılmamaktadır.

Kân boğazından Gerger toprağına girdiğiniz andan itibaren, kendinizi bir labirente girmiş gibi hissedersiniz. Üç tarafı sarp dağlarla çevrilmiş ve bir tarafı da baraj sularının kapattığı bir alanda, nereye, nasıl giderseniz gidin, hep aynı yere çıkarsınız, vardığınız yer aynıdır.

Çıkmak isteseniz çıkamazsanız, kaçmak isteseniz kaçamazsınız,

Yıllar önce görev yaptığım bir dönemde, vatandaş biri; “kan boğazını kapatıp burayı bir vahşi doğal hayat için kullanmak gerek” demişti. Yani girenin bir daha çıkmayacağı, kaçamayacağı doğal bir coğrafyaya sahip olan bir yer.

Adıyaman’dan başka hiçbir yerle bağlantısı yok. Resmi işleri hariç, diğer işleri Adıyaman veya Kâhta ilçesinde görülür.

Kışın zorlu yaşam şartlarında, yaşayanlar birçok şeyden mahrum kalabiliyor

Bazen insanlar arasında, “ bir vurdum mu soluğu Gerger’de alırsın!!” ya da “galiba sen soluğu Gerger de almak istiyorsun!!” gibisinden, sürgün yeri, mahrumiyet bölgesi olduğuna dair izlenimler veriyorlar.
Peki, Gerger ilçesinin iyi olan yanları yok mudur? Elbette vardır. Mesele cana yakın insanı vardır. Birçok yaylası vardır. Mis gibi tertemiz, insanını yüreğini ferahlatan, ciğerlerini güçlendiren havası vardır. Doğal bir bitki örtüsü, envayi çeşit çiçekleri, otları vardır. Mevcut topraklarını alan barajı vardır, ama beraberinde de balıkçılığı var. Güzel narları, balı vardır. El sanatlarında hafif bir kıpırdanma vardır. Yanı başında Nemrut Dağı vardır, ama nimetlerinden faydalanamamaktadır.
İlçede büyük bir hareketsizlik olduğundan, ilçe dışında çalışan aile fertlerinin gönderdiği paralarla geçinmektedir.

Misafiri olduğumuz çiçeği burnunda Belediye Başkanı Zeynel ASLAN, henüz bir makama sahip olduğundan; gayet heyecanlı ve bir şeyler yapmanın/yapabilmenin arayışındaki görüntüsüyle, büyük bir yükün altına girdiğinin farkında olarak, makûs talihlerini yenerek, ilçeye birçok konuda girdi-çıktılar sağlamanın hesabı içerisindeydi.
“Bir dokun, bir ah işit” kabilinden, derin ahlar çekerek, sorumluluğunu üstlendiği görevinin sıkıntılarının farkındaydı. Gerger’i gerek ekonomik, gerekse sosyal hayat standardını ve yaşam kalitesini yükseltebilecek bir takım çalışmanın içerisinde bulunduğunu, bunun içinde zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, önerilen çözümleri pürdikkat dinliyordu.

Yıllar ilerlemesine rağmen, halen ilçenin yollarının sıradan parke taşı döşemenin ötesinde farklı bir şey görülmüyor. İlçenin hemen ön tarafında, çeşme diye edilen ve aynı zamanda çok sıradan ilkel durumdaki mezbahana (hayvan kesim yeri) olarak kullanılan alanda, çeşmenin kurumuş olması bir yana, ilçenin kanalizasyon sularının narların bolca olduğu meyve bahçelerine doğru akması, pek de şık bir görüntü sergilemiyor. Mezbahana de kesilen hayvanların sakatatlarının ve diğer atıl atıkların atılmasıyla kesif bir koku ilçenin üzerine sinmektedir. Belki birkaç milyonla alınabilecek borularla ilçenin alt taraflarına kadar götürülebilecek kirli suların ve atıkların uluorta bırakılması, gerçekten çok tuhafımıza gitti.

Hâlbuki ilçe konum ve yerleşimi itibariyle, her şeyi yapmaya müsait bir durumdadır.
Şimdi, Gerger ilçemizi kurtarabilecek birkaç öneriyle devam edelim.
Bir kere, en başta ilçe çöplerinin atılacağı, toplanacağı daha uygun bir yer bulmakla işe başlanılması gerekir.
Gerger’e temiz bir içme suyu kazandırılmalıdır.
Gerger, yoğun olarak esen rüzgârların bol olduğu bir konumdadır. Rüzgârgülü diye tabir edilen, yel değirmenleri kurulmaya çok müsait. İlçenin enerjisi bu şekilde tedarik edilebilir. Hatta bu enerjiden balıkçılıkta ve bu enerjiyle motopomplar kullanılarak baraj suyu yüksek kesimlere basılarak, kısıtlı da olsa mevcut tarıma elverişli olan arazilerin sulanmasında kullanılabilir.
Yine ilçenin etrafı dik ve yüksek sarp kayalıklarla çevrili olduğu için, rakımı ve kotası yüksek olan yerlerde, yamaç paraşütçülüğü, balon turizmi yapılabilir. Gerçekten düşenin kurtulamayacağı, ama uçanın da büyük bir adrenalinle keyif alacağı çok uygun yerler mevcut.

Baraj kenarında yapılacak tesislerle, baraj suyu, havası ve doğal bitki örtüsü ile mevcut çiçek ve otlara, yabancıların dikkatlerini cezbederek, turizme katkıda bulunulabilir.
Büyük ve küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi için, çeşitli yatırımlar, desteklemeler ve özendirmeler yapılmalıdır.
El sanatları olan halıcılık daha da geliştirilerek, ilçe ekonomisine ciddi katlılarda bulunulabilir.

İlçenin sınırları içerisinde bulunan Berber Kalesi, yaylalarının güzelliği ve özellikle sağlıkta etkisi ve katkısı olan Sülüklü gölün tanıtılması ve dünyanın sekizinci olarak Nemrut Dağı’na çıkacak olan turistlerin tur operatörleriyle irtibata geçilerek, gelen 100.000’e yakın turist mevcudun en az % 20’sinin ilçeye girmesi sağlanabilir. Bu %20’lik 20.000 turist girdisi, ilçeye büyük bir canlılık sağlayacak ve hareketlilik getirecektir.
Bu tür tesisler ve çalışmalar için, ilçenin dışında ikamet eden ve birçok işle iştigal eden zengin işadamlarıyla görüşülerek, buraya yatırım yapmaları için ikna edilebilir.

Aksi takdirde Gerger, bir türlü kabuğunu kıramayacak, ne ekonomik anlamda, ne turizmden faydalanma anlamında, ne de sosyal hayatta yaşam standardını yükseltme, yakalama anlamında hiçbir ilerleme kaydedemeyecektir.
Anlaşılan, hem Gerger halkının, hem de yeni Belediye Başkanı olan Zeynel Aslan’ın işi bir hayli zor. Allah kolaylık versin. İlçe Kaymakam’ının, Belediye Başkan’ının ve diğer atanmışların bu işin üstesinden gelebilecekleri kanısındayım. Muvaffakiyetler ve kolaylıklar dilerim.
Gerger’e kısa da olsa bir bakış açısıyla sizlere bir pencere sundum. Belki başka bir yazı da başka bir ilçemiz olur, kim bilir!

Kerim BAYDAK
kbaydak61-artan@hotmail.com

 
Etiketler: Gerger’e, Bir, Bakış, 1
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
15 Temmuz 2020
İnsanları Anlayamıyorum!
76 Okunma.
15 Temmuz 2020
Ne Olacak Şimdi!
14 Okunma.
15 Temmuz 2020
ÖLÜM HABERİ
21 Okunma.
15 Temmuz 2020
Maske Tak, Sosyal Mesafeye Uy!
43 Okunma.
15 Temmuz 2020
Ah Korona Korona, Koydun Bizi Bir Oyuna
23 Okunma.
15 Temmuz 2020
Korona’nın Getirdikleri Ve Götürdükleri
19 Okunma.
15 Temmuz 2020
Pandemik Korona ( Kovit-19)
15 Okunma.
04 Nisan 2020
Çok Seviyorum Ya!
378 Okunma.
27 Mart 2020
Pandemik Korona ( Kovit-19)
180 Okunma.
09 Mart 2020
Çelişki, Yersen!
370 Okunma.
03 Mart 2020
Aklımda Deli Sorular!
98 Okunma.
28 Şubat 2020
Nereye Kadar!
164 Okunma.
13 Şubat 2020
Ah Şu Gençlik Ah!
355 Okunma.
07 Şubat 2020
Sıfat Bile Uymaz
137 Okunma.
27 Ocak 2020
Depremle Yaşamak Zorundayız
146 Okunma.
27 Ocak 2020
Haklıydı!
87 Okunma.
27 Ocak 2020
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…
316 Okunma.
15 Ocak 2020
Yılbaşını Kutladık Mı?
479 Okunma.
03 Ocak 2020
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
584 Okunma.
28 Kasım 2018
Yozlaşan Kültürde Tadilat Yetmiyor
1654 Okunma.
26 Eylül 2018
Bazen Oluyor
4549 Okunma.
28 Aralık 2016
Dosta Bir Hal mı, Hemhal mı?
2292 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2421 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2391 Okunma.
23 Ağustos 2016
Buruşuk Bir Fotoğrafım
2434 Okunma.
15 Ağustos 2016
Sen İyi, Ben İyi, Peki Kötü Olan Kim?
2438 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Somali’de De Çiçekler Açar” Doktor Abuzer Hocam!
3930 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Eskiciler – Hurdacılar” Yazımıza Gönderilen Yazı
3737 Okunma.
08 Ağustos 2016
Karışığım, Karmakarışık
2712 Okunma.
01 Ağustos 2016
İyi De, Ne İçin, Kim İçin?
2456 Okunma.
01 Ağustos 2016
Kompleksli Konseptler
2412 Okunma.
01 Ağustos 2016
O Derece Yani!
2620 Okunma.
26 Temmuz 2016
O En Büyük Vekil
2610 Okunma.
26 Temmuz 2016
15 Temmuz Halkın Diriliş Ve Varoluş Bayramı
2235 Okunma.
26 Kasım 2015
Kerim’ce Güzellemeler -17 –
6128 Okunma.
02 Ağustos 2014
Masum Çocukların Ruhları Peşinizi Bırakmayacak
3300 Okunma.
02 Ağustos 2014
Bayram Yapabildiniz Mi?
3531 Okunma.
02 Ağustos 2014
Nasıl Bir Oruç Tuttuk, Düşündünüz Mü?
3374 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail Mezalimi Var, Uyan Ey Dünya
3451 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail’e Ne Yapabiliyoruz?
8936 Okunma.
23 Temmuz 2014
Boykot Ediyoruz, Peki Ya Sonuç?
3344 Okunma.
22 Temmuz 2014
Bugün Onlara, Yarın Kim Bilir Kimlere!
3407 Okunma.
21 Temmuz 2014
İsrail Vuruyor, Dünya Durmuş Bakıyor
3252 Okunma.
21 Temmuz 2014
Dünyanın Şirazesi Kaymış
3438 Okunma.
17 Temmuz 2014
Madde Bağımlısı Çocuklar, Böyle Olsun İstemediler
4098 Okunma.
16 Temmuz 2014
İzansız Ve Tutarsız İnsanlar Çok
3586 Okunma.
15 Temmuz 2014
Balici / Tinerci Çocuklarımız
3678 Okunma.
14 Temmuz 2014
Ramazan Orucu
3628 Okunma.
11 Temmuz 2014
Dünya Görmüyor, Duymuyor
3576 Okunma.
10 Temmuz 2014
Oruç Tutuyorsak, Hakkını Vermeliyiz
3443 Okunma.
08 Temmuz 2014
Adıyaman Deyince Düşünmek Gerekir
3334 Okunma.
07 Temmuz 2014
Ramazan Ayına Saygısı Olmayanlar Var
3486 Okunma.
04 Temmuz 2014
Ne Mutlu Ramazan Ayına Ulaşanlara
3656 Okunma.
03 Temmuz 2014
Tatilde Çocuklarımıza Dikkat Etmeliyiz
3415 Okunma.
03 Temmuz 2014
Ciğerimiz Yanarak Oruç Tutuyoruz
3182 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3743 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3403 Okunma.
30 Haziran 2014
Fırınlarımız
3918 Okunma.
29 Haziran 2014
“Haydi, Çocuklar, Camiye Koşalım, Kur’an’la Buluşalım”
5331 Okunma.
26 Haziran 2014
İlla Da Gidecekseniz, Neden Bir Köy Olmasın?
3704 Okunma.
25 Haziran 2014
Göze Batanlar
4307 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
9357 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
8376 Okunma.
23 Haziran 2014
Bankalar Kredi Dosya Masraflarını Ödemeli
3397 Okunma.
23 Haziran 2014
Büyük Konuşmamak Gerekir
3369 Okunma.
19 Haziran 2014
Sahi Siz Hangi Direklerdensiniz?
3568 Okunma.
19 Haziran 2014
Yaz Keyfi Üst Direklerin Hakkı
3436 Okunma.
16 Haziran 2014
Hayatın Neresindeyseniz Halinize Şükredin
3545 Okunma.
16 Haziran 2014
HAYAT
3640 Okunma.
16 Haziran 2014
Sevinçler Paylaşılınca Güzel Oluyor
3647 Okunma.
12 Haziran 2014
Bir Bardak Çayın Yaşantımızdaki Önemi
3572 Okunma.
12 Haziran 2014
Söylemleri-Eylemleri Bir Olmalı İnsanın
4013 Okunma.
10 Haziran 2014
Kararını vermek size kalmış
3518 Okunma.
10 Haziran 2014
İki Değil Çok Yüzlü İnsanlar Var
3365 Okunma.
10 Haziran 2014
Gerisi Onların Bileceğidir.
3450 Okunma.
10 Haziran 2014
Kendini Seven, Başkasını Da Sever
4116 Okunma.
03 Haziran 2014
Güven Bunalımı Yaşıyoruz
3463 Okunma.
03 Haziran 2014
Tecrübeyle Sabittir
3694 Okunma.
03 Haziran 2014
Selfie Benzeri Akımlar Çılgınlığı Da Neyin Nesi!
3282 Okunma.
03 Haziran 2014
Dürüst Olun, Aynaya Bir Bakın
3553 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adam Gibi Adam” Var Mı?
6397 Okunma.
28 Mayıs 2014
Palanlı’da Mehmet Çil’in Misafiriydik
7904 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adıyaman Badem Diyarı Olacak”
6420 Okunma.
28 Mayıs 2014
Garantisi var mıdır?
3364 Okunma.
28 Mayıs 2014
Acaba Ne Kadar İnsanız, Hiç Düşündünüz Mü?
3463 Okunma.
28 Mayıs 2014
SO (r) MA Yüreğim Yanıyor SOMA!
3456 Okunma.
14 Mayıs 2014
Kara Bir Gün, Yine Yüreğimiz Yanıyor
3666 Okunma.
14 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-3-
3194 Okunma.
09 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-2-
3615 Okunma.
06 Mayıs 2014
Çocuğun Yapacakları…
11331 Okunma.
06 Mayıs 2014
Yüreğimiz Yanmadan Çocuklarımıza Sahip Çıkalım
3269 Okunma.
01 Mayıs 2014
1 Mayıs Ve Regaip Gecesi İç İçe
3590 Okunma.
01 Mayıs 2014
Artık Mısır’da Ki İdamlar Durdurulmalı!
8461 Okunma.
29 Nisan 2014
KAŞİP Yemeği Ve IŞILDAK Eczane Açılışı
3523 Okunma.
29 Nisan 2014
Yazık Oluyor Gençliğimize!
3537 Okunma.
27 Nisan 2014
Gerger’e Bir Bakış -2-
9696 Okunma.
24 Nisan 2014
NEREDE!.. O ESKİ 23 NİSAN BAYRAMLARI!..
2751 Okunma.
22 Nisan 2014
Dikkatli Ve Uyanık Olmalısınız
3697 Okunma.
22 Nisan 2014
Erdil Tırşık’ı Da Yedik, Darısı Akif Hocayla, M.Ali’nin Başına!
7564 Okunma.
17 Nisan 2014
“Kutlu Doğum Haftasını” Kutlamak Mı, Anlamak Mı?
6244 Okunma.
17 Nisan 2014
Keşke Başka İşlere De Kafa Yorabilseydik!..
2680 Okunma.
15 Nisan 2014
İslam Lideri Türkiye Mi İran Mı?
3590 Okunma.
15 Nisan 2014
Ara Sıra Şehir Dışına Çıkın Artık
3497 Okunma.
13 Nisan 2014
Merak Etmeyin, Hesabını Verecekler
3650 Okunma.
13 Nisan 2014
Neden Diye Sorgulayamaz Olduk!
3455 Okunma.
13 Nisan 2014
İDAM KARARLARINI YOK HÜKMÜNDE GÖRÜYORUM
3474 Okunma.
09 Nisan 2014
Mısır’da Dünya Kör, Dilsiz, Sağır Mı Oldu?
8617 Okunma.
08 Nisan 2014
Havalar Isınmaya Başladı ve Bir Tespit
3637 Okunma.
07 Nisan 2014
Her Şehrin Övündüğü Bir Eseri Vardır
3580 Okunma.
07 Nisan 2014
Neyse Osunuz, Omurgasız Olmayın, Dik Durun
3530 Okunma.
07 Nisan 2014
Robot Değilsiniz, Akıllı Olun!
3589 Okunma.
02 Nisan 2014
Size Sormak Gerek!
3938 Okunma.
01 Nisan 2014
BUGÜN 1 NİSAN (Nisan Bir)
3401 Okunma.
31 Mart 2014
ZEVAL GELMEZ BU YURDA
3571 Okunma.
31 Mart 2014
Başka Söze Hacet Var Mı?
3481 Okunma.
31 Mart 2014
Yeter Ki İnanın
3606 Okunma.
26 Mart 2014
Çok Laf Yalansız, Çok Mal Haramsız Olmaz
3973 Okunma.
24 Mart 2014
Akıl Denen Meleke Ve Azim
3661 Okunma.
24 Mart 2014
Kim Olduğumuza Bir Karar Verebilsek!..
5883 Okunma.
24 Mart 2014
İnanç, Umut, Güven!
3872 Okunma.
24 Mart 2014
Çocuklarımıza Ne Kadar Örnek Oluyoruz?
3362 Okunma.
13 Mart 2014
Sevinmeli miyiz Yoksa Korkmalı mıyız, bilemiyorum!
3757 Okunma.
11 Mart 2014
Nefsinize Uymayın, Mevla’m Neylerse Güzel Eyler
8856 Okunma.
11 Mart 2014
Az Anlayan Mı Çok İnanan Mı?
3609 Okunma.
07 Mart 2014
AGİP’ten DİLİPAK Konferansı
69842 Okunma.
07 Mart 2014
Biz Deprem Acısını Çok İyi Biliyoruz!
8592 Okunma.
05 Mart 2014
Gelin Bizim (Hatice) Damat Da (Yılmaz) Bizim Olunca…
10103 Okunma.
05 Mart 2014
Adıyaman Makûs Talihini Ne Zaman Yener
7847 Okunma.
03 Mart 2014
Hepimiz Muteselsilen sorumluyuz
3701 Okunma.
03 Mart 2014
AGİP VE ABDURRAHMAN DİLİPAK
3991 Okunma.
26 Şubat 2014
Şakanın Dozunu Ayarlamak Lazım
4038 Okunma.
25 Şubat 2014
Ne Zaman İnsan Gibi İnsan Olacağız Acaba?
3560 Okunma.
25 Şubat 2014
Hüzün Ve Sevinç Yan yana
3703 Okunma.
20 Şubat 2014
Kişinin Girdiği Yol Çok Önemlidir
3621 Okunma.
20 Şubat 2014
Fırıldak Olmaya Gerek Yok
3722 Okunma.
20 Şubat 2014
Tefrika Olmadıkça Rahat Etmezler
3883 Okunma.
20 Şubat 2014
İlla Da Sevgilin Mi Olması Gerek!
5091 Okunma.
20 Şubat 2014
Hiç Altın Günü Var Mı Acaba?
85427 Okunma.
12 Şubat 2014
Biraz Düşünün Anlayacaksınız
3550 Okunma.
11 Şubat 2014
Kendimizi İfade Edebiliyor Muyuz?
3423 Okunma.
10 Şubat 2014
Uyanın, Bu Dünya Hepimize Lâzım
8282 Okunma.
10 Şubat 2014
İstikrar Yeniden Sağlanacaktır
3464 Okunma.
10 Şubat 2014
Tevhid, Marifet, İman, İslâm Demek
9280 Okunma.
05 Şubat 2014
Şikâyet Etmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün!
10360 Okunma.
05 Şubat 2014
Meydanda Flu Bir Ortam var
3403 Okunma.
03 Şubat 2014
Ölüm Her An kapımızda…
14605 Okunma.
03 Şubat 2014
Değerlerini Kaybedenler, Değersiz Olurlar
3920 Okunma.
03 Şubat 2014
Koşulsuz Teslimiyet Çok Tehlikeli
18721 Okunma.
03 Şubat 2014
Sanki Sütten Çıkmış Ak Kaşıklar
3718 Okunma.
28 Ocak 2014
Yağmur Yağmaz Diyenler Utanıyorlar Mı Acaba?
3948 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3582 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3403 Okunma.
23 Ocak 2014
Esas Sorunumuzu Bilen Var Mı?
3775 Okunma.
23 Ocak 2014
Kim Bilir?..
3880 Okunma.
23 Ocak 2014
Ne Kaybettik, Ne Kaybediyoruz?
3804 Okunma.
23 Ocak 2014
Gayrısını Siz Düşünün!
3651 Okunma.
16 Ocak 2014
Bunları Söylemeyen Var Mı Hayatında?..
3087 Okunma.
16 Ocak 2014
Acaba Siz İnsan Mısınız?
3522 Okunma.
14 Ocak 2014
ŞARON Öldü, Diğer Zalimlerin Başına!
3640 Okunma.
13 Ocak 2014
Her şey Girift Olmuş
3773 Okunma.
10 Ocak 2014
İnsanız İnsana Saygımız Var; Ama…
3938 Okunma.
10 Ocak 2014
Yemezler!
3983 Okunma.
07 Ocak 2014
Hayatı Çekilmez Yapan Bizleriz
3582 Okunma.
06 Ocak 2014
Her Şey Şükretme Vesilesidir
3595 Okunma.
06 Ocak 2014
2014 Yılına Nasıl Girersen, Öyle Devam Eder mi?
3490 Okunma.
02 Ocak 2014
Ben Hiç Doğum Günü Kutlamadım ki!
3856 Okunma.
31 Aralık 2013
Sanki Kendisi Ölmeyecek!
3715 Okunma.
31 Aralık 2013
2013 Giderken
3826 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanım Diyenler İçindir
3496 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanız Madem!..
3122 Okunma.
24 Aralık 2013
Yeter artık, Neden Kavga Ediyorsunuz?
3610 Okunma.
24 Aralık 2013
Ne durumdayız, Hiç Düşündünüz Mü?
3682 Okunma.
24 Aralık 2013
Hiç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3234 Okunma.
20 Aralık 2013
iç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3538 Okunma.
20 Aralık 2013
Yollarda Biraz Daha Dikkatli Olalım
3652 Okunma.
20 Aralık 2013
Hiçbir Şeyine Güvenme!
3716 Okunma.
16 Aralık 2013
Gelen Gideni Aratır (mı)?
3941 Okunma.
13 Aralık 2013
Cami Avlusuna Bankamatik Koymak Ne kadar Doğru?
3817 Okunma.
13 Aralık 2013
Biz Görevimizi Yapalım Da…
14697 Okunma.
12 Aralık 2013
Danasını Ver, Anası Kalsın
3724 Okunma.
05 Aralık 2013
Şükreden Bir Kul muyuz?
3739 Okunma.
05 Aralık 2013
Bence Şükredin Halinize
3515 Okunma.
03 Aralık 2013
Engellileri Anlamak Ve Yardımcı Olmak Gerekir
3479 Okunma.
03 Aralık 2013
9.YIL DA ADIYAMAN VE BİR ŞİİR
3679 Okunma.
29 Kasım 2013
Bakalım, Kimler Bu Memlekete Yön Verecek
3421 Okunma.
29 Kasım 2013
Değmez, Bilesiniz!
3786 Okunma.
27 Kasım 2013
Demokrasi Parkında Her Gün Bir Aşure Etkinliği
3401 Okunma.
27 Kasım 2013
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE AKROSTİŞ
4195 Okunma.
27 Kasım 2013
GÜL’ÜM…
4570 Okunma.
27 Kasım 2013
Dershaneler Bahane, Plân Şahane
7899 Okunma.
27 Kasım 2013
Ya Konuşmuyoruz Ya Da Boş Konuşuyoruz
3577 Okunma.
18 Kasım 2013
Ömrümüz küslükle mi geçecek?
3715 Okunma.
18 Kasım 2013
Ne Hale Geldik, Yarabbi!
3636 Okunma.
14 Kasım 2013
Çok tuhaf bir milletiz!
3535 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -3-
3749 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -2-
3344 Okunma.
08 Kasım 2013
Cahilliğimize yanalım (mı?)
3614 Okunma.
07 Kasım 2013
Çay Ocağı Sohbetleri
3918 Okunma.
07 Kasım 2013
Mutluluk Nedir?
4192 Okunma.
30 Ekim 2013
Anlamasak Da Acılar Yaşıyoruz
3746 Okunma.
22 Ekim 2013
Kabul etseniz de, etmeseniz de…
3758 Okunma.
10 Ekim 2013
Başkalarından Önce Kendimize Bakabilseydik
3412 Okunma.
08 Ekim 2013
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
3666 Okunma.
04 Ekim 2013
Madde Bağımlılığına Dikkat Etmeliyiz
8836 Okunma.
02 Ekim 2013
Haydi, Karar Ver Bakalım!
3623 Okunma.
27 Eylül 2013
“Sen Bu Taksimatı Nerden Öğrendin?”
4216 Okunma.
25 Eylül 2013
Eylül Hem Masraflı, Hem Sıkıntılı
3722 Okunma.
18 Eylül 2013
Türkiye’yi Sonunda Savaşa İttiler
3668 Okunma.
16 Eylül 2013
Ortadoğu’ya Bu Teveccüh Neden
3666 Okunma.
13 Eylül 2013
Vazgeçilmeyen Ortadoğu
3771 Okunma.
11 Eylül 2013
Altın Alırken Dikkatli Olun!
3731 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Suriye’yi Bitirecek
3913 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Artık Dersini Almalı
3726 Okunma.
06 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -3 –
9915 Okunma.
05 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -2 –
9513 Okunma.
04 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -1 -
8714 Okunma.
21 Ağustos 2013
Bir Oku Bin Düşün
4225 Okunma.
13 Ağustos 2013
Bayram mı, Tatil mi?
3909 Okunma.
05 Ağustos 2013
Oruçta Şanlıurfa Bir Başka Güzeldi -1-
3567 Okunma.
02 Ağustos 2013
Her Şey Müslümanları Mı Revadır?
3826 Okunma.
31 Temmuz 2013
Gezi Olmadı, Tahrirle Güya Mutlu Oldular
3635 Okunma.
29 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’a Alan Yetmedi
3941 Okunma.
29 Temmuz 2013
Mercan Park, Gazeteciler ve Basın Bayramı Programı
3495 Okunma.
29 Temmuz 2013
Oruç, Demokrasi Parkı Ve Fıskiyeli Havuz
3502 Okunma.
23 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’ın Şiir Dinletisi Başka Yere Alınmalı
4111 Okunma.
22 Temmuz 2013
Biz Mi Orucu Tutuyoruz, Oruç Mu Bizi Tutuyor?
3531 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -6-
3784 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -5-
3636 Okunma.
05 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -3-
3656 Okunma.
03 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -2-
3712 Okunma.
02 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -1-
3922 Okunma.
26 Haziran 2013
Demokrasi Parkı Tespih Pazarı
3780 Okunma.
26 Haziran 2013
İnsanın İnsan Saygısı Olmalıdır
3961 Okunma.
26 Haziran 2013
Ajans02.com
4290 Okunma.
20 Haziran 2013
Her Çeşit İnsanla Karşılaşıyoruz
3943 Okunma.
18 Haziran 2013
Her şey güçlüden yana mıdır?
4186 Okunma.
18 Haziran 2013
Düğün, taziye yan yana…
4727 Okunma.
11 Haziran 2013
En İyisini Onlar Bilir
4304 Okunma.
06 Haziran 2013
Ağaçlar Bahane Olmasın
4327 Okunma.
06 Haziran 2013
“Askeri Firar”
4717 Okunma.
03 Haziran 2013
(Ey Çakal) Yüreğim Yaralı, Canım Yanıyor
5714 Okunma.
03 Haziran 2013
Dengeler bozuldu
4849 Okunma.
03 Haziran 2013
İsrail Çok Mu Büyük?
4801 Okunma.
03 Haziran 2013
EBSAD- Bilgi Ve Kültür Evleri
5167 Okunma.
03 Haziran 2013
Asu
5178 Okunma.
20 Mayıs 2013
Türkiye Arap Baharının Neresinde?
5150 Okunma.
16 Mayıs 2013
Nihayet IMF’den Kurtulduk ( Mu? )
4776 Okunma.
13 Mayıs 2013
Ali Dağı Mesire Alanı
4659 Okunma.
18 Nisan 2013
Sahabi Hz. Safvan B. Muattal (r.a)
3701 Okunma.
18 Nisan 2013
Kutlu Doğum
4134 Okunma.
11 Nisan 2013
İndirim Çılgınlığı Zamanı
3637 Okunma.
08 Nisan 2013
Altın Her Zaman Güvenli Liman Mı?
3572 Okunma.
25 Mart 2013
Servisler Ve Şoförleri
3951 Okunma.
20 Mart 2013
Yaşlılık Kaçınılmazdır
3749 Okunma.
18 Mart 2013
Artık Kendimize Gelmeliyiz
3687 Okunma.
06 Mart 2013
Anne Sütü Bankası
3954 Okunma.
04 Mart 2013
Helal’a Haram’a Ne Kadar Dikkat Ediyoruz?
3596 Okunma.
04 Mart 2013
Sağlığımıza Da İpotek Koydular
3631 Okunma.
26 Şubat 2013
Zevkimizden Hasta Oluyoruz
3593 Okunma.
26 Şubat 2013
Seçme Şansımız Var Mı Ki
3696 Okunma.
18 Şubat 2013
Sizden Başkaları Da Var Bu Dünyada
15755 Okunma.
15 Şubat 2013
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
33441 Okunma.
14 Şubat 2013
Değişiyor Muyuz, Değiştiriliyor Muyuz?
3529 Okunma.
06 Şubat 2013
Çok Mu Zengin Bir Memleketiz
3804 Okunma.
01 Şubat 2013
Kırk Sayısı Ve Kırklı Yaşlar
4778 Okunma.
28 Ocak 2013
İyi Niyet Suiistimal Ediliyor
3558 Okunma.
22 Ocak 2013
Her Yaptığınız İşe Bir Kılıf Aramayın
71140 Okunma.
14 Ocak 2013
Her Şeyin Sahtesi, Çakması Çoğaldı, Dikkatli Olun
3598 Okunma.
14 Ocak 2013
İnsanlık Onur Ve Adaleti Kalmamış
9997 Okunma.
02 Ocak 2013
01.01.İlgili Yıl Ve Doğum Günü
4239 Okunma.
31 Aralık 2012
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
3761 Okunma.
26 Aralık 2012
Doğrular acıtsın; ama yalanlar rahatlatmasın.
3855 Okunma.
24 Aralık 2012
Her Şeye Rağmen İyi Niyetli Olalım
3852 Okunma.
20 Aralık 2012
İsmiyle Müsemma
11770 Okunma.
17 Aralık 2012
21 Aralık'ta Kıyamet mi , Oda Ne?
4367 Okunma.
14 Aralık 2012
Artık 100 Yıl Bekleyecekler
147349 Okunma.
10 Aralık 2012
Böyle De Olmaz Ki!
340189 Okunma.
06 Aralık 2012
Bıktım Şu Telefon Dolandırıcılarından
33992 Okunma.
30 Kasım 2012
58.Yılda Adıyaman Ve Şiir
451351 Okunma.
26 Kasım 2012
İnsanca Yaşamak Önemli Olan
17622 Okunma.
22 Kasım 2012
Bir Öğretmen ( Nusret ) Düşünün!...
3380 Okunma.
21 Kasım 2012
Yastık Altı Altınlar
4129 Okunma.
12 Kasım 2012
İş Arayanlar-İşçi Arayanlar
69292 Okunma.
07 Kasım 2012
Sosyal Paylaşım Siteleri ve Çocuklarımız
529794 Okunma.
30 Ekim 2012
Bir Bayramı Daha Geride Bıraktık
59913 Okunma.
22 Ekim 2012
Hepimiz yolcu değil miyiz?
5239 Okunma.
15 Ekim 2012
Baba Savaş Mı Olacak?
11712 Okunma.
12 Ekim 2012
Hamdi DOĞAN’ la “ADIYAMAN Tarihi ve Kültürü Üzerine”
4505 Okunma.
08 Ekim 2012
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
310323 Okunma.
04 Ekim 2012
Türk Kürt, Hep Biriz Dostum
3966 Okunma.
02 Ekim 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-2-
9835 Okunma.
26 Eylül 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-1-
1603203 Okunma.
24 Eylül 2012
Engelli Ve Özürlüler İçin Bir Lise Ve Murtaza Yetiş
97005 Okunma.
17 Eylül 2012
Engelliler Ve Özürlüler için Özel Bir Lise İstiyoruz
4046 Okunma.
11 Eylül 2012
İnsanlığımız Ne Kadar
198263 Okunma.
04 Eylül 2012
Serdar Köpeli
3961 Okunma.
03 Eylül 2012
Acaba Ne Kadar İnsanız
3878 Okunma.
01 Eylül 2012
EN KÖTÜ KARAR..
3370 Okunma.
30 Ağustos 2012
Türkiye Sırada mı?..
15108 Okunma.
17 Ağustos 2012
Cevap verilecek sorular, sorular…
519609 Okunma.
14 Ağustos 2012
Köprü Ve Tıp Tamam Sıra Tren’de
3870 Okunma.
06 Ağustos 2012
Vuslat Anı
4029 Okunma.
03 Ağustos 2012
Çocukluk Ramazanları Bir Başkaydı
15957 Okunma.
30 Temmuz 2012
Orucun Güzelliği
5744 Okunma.
25 Temmuz 2012
Adıyaman Belediyesi Etkinlikler Parkı
3864 Okunma.
19 Temmuz 2012
Yeni Ramazan Orucu
4065 Okunma.
15 Temmuz 2012
Bu Doyumsuzluk Nereye Kadar?
3894 Okunma.
03 Temmuz 2012
ASLAN HÜSEYİN KİTABI
4083 Okunma.
02 Temmuz 2012
AŞIRI TÜKETİCİ BİR TOPLUM OLDUK
4226 Okunma.
27 Haziran 2012
Gönüllü Yalnızlık Bizi Bitiriyor
19785 Okunma.
25 Haziran 2012
Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu (Nemrut Dağı)
4028 Okunma.
14 Haziran 2012
İnsan Yaşadıklarıyla, Değerleriyle İnsan Oluyor
3899 Okunma.
12 Haziran 2012
Akmm Ve Nemrut
4434 Okunma.
07 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi-3-
3997 Okunma.
04 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi – 1-
4761 Okunma.
01 Haziran 2012
Her Şey Vaktinde Yapılınca Güzeldir
4269 Okunma.
28 Mayıs 2012
sakın onlar gibi olmayın
3748 Okunma.
24 Mayıs 2012
Adıyaman Taziye Evleri
4699 Okunma.
21 Mayıs 2012
Bu Meydan Ne Cengâverler Gördü
9318 Okunma.
18 Mayıs 2012
Cenap Paşa, Gülpınar’ın Güllerinden Bir Gül
4734 Okunma.
16 Mayıs 2012
7- 14 Arası
3812 Okunma.
15 Mayıs 2012
Nereye kadar?
3942 Okunma.
08 Mayıs 2012
Geldiğinden Beri Bond’u Takip Ediyorum
3748 Okunma.
06 Mayıs 2012
Değerlerine Bağlı Gençlik Yetiştirmeliyiz
4123 Okunma.
03 Mayıs 2012
YAPTIĞIN YETMEDİ Mİ?
3839 Okunma.
24 Nisan 2012
Sümerbank Aile Çay Bahçesi
4176 Okunma.
19 Nisan 2012
Safvan b. Muattal (r.a)’da Kutlu Doğum
3901 Okunma.
13 Nisan 2012
Önyargılardan uzak yaşamalıyız
3841 Okunma.
08 Nisan 2012
Fahrettin ÇELİK & “Samsat’ta Bir Gül Safvan b. Muattal (r.a)”
3498 Okunma.
02 Nisan 2012
Sahip Olduklarını Hor Kullanma
4022 Okunma.
01 Nisan 2012
OH BE NİHAYET KURTULDUK MU?
3718 Okunma.
29 Mart 2012
Her Şey Aslına Döner
4333 Okunma.
26 Mart 2012
Esnaflık Ahlâkı Bu Olmamalıdır
8642 Okunma.
22 Mart 2012
Paylaşımcı Ruhla Hareket Edelim
3934 Okunma.
19 Mart 2012
Birbirinizi Sevmedikçe Cennete Giremezsiniz
3889 Okunma.
27 Şubat 2012
KARANLIKTA AYDINLANAN RUHUMUZ
4057 Okunma.
23 Şubat 2012
KAR YILI
4150 Okunma.
20 Şubat 2012
BU ŞEHİR BAŞKADIR (ŞİİR)
15973 Okunma.
16 Şubat 2012
HZ.SAFVAN BİN MUATTAL
4201 Okunma.
13 Şubat 2012
DOĞRUSU BU OLSA GEREK..
3323 Okunma.
02 Şubat 2012
DÖRT MEVSİMİ DE TADINDA YAŞAMAK
4085 Okunma.
01 Şubat 2012
2012 GELMİŞ, HOŞ GELMİŞ DE…
4064 Okunma.
30 Ocak 2012
YABANCI DEĞİLSEN..
3522 Okunma.
26 Ocak 2012
BABASINI DA (!) SEVMEZ DÖK
3694 Okunma.
23 Ocak 2012
BÜYÜK KONUŞMADAN HALİMİZE ŞÜKRETMELİYİZ
3797 Okunma.
20 Ocak 2012
HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DEĞİL Mİ?
3829 Okunma.
13 Ocak 2012
OLMAYAN KIŞ, KAR...
3556 Okunma.
27 Aralık 2011
YAZAR DA YAZARIZ
4187 Okunma.
26 Aralık 2011
BOŞANMALAR ÖNEMLİ BİR KONU
3892 Okunma.
19 Aralık 2011
FUTBOL, FUTBOL OLMAKTAN ÇIKTI
3912 Okunma.
14 Aralık 2011
MARİFETLER İLTİFATA TABİDİR
4350 Okunma.
12 Aralık 2011
İNSAN KILIĞINA GİRENLER ÇOK
4995 Okunma.
09 Aralık 2011
İNSAN DEĞİLSENİZ O BAŞKA...
3315 Okunma.
02 Aralık 2011
SENİ SEVOM SEGİLİLER GÜNÜYMÜŞ
4349 Okunma.
01 Aralık 2011
KARARINI İYİ VERMEK GEREKİR
4270 Okunma.
28 Kasım 2011
ASKER UĞURLAMA..
3689 Okunma.
24 Kasım 2011
ŞİKAYET ETMADEN DÜZELTRME..
3226 Okunma.
22 Kasım 2011
YAŞAM VE ÖLÜM
4212 Okunma.
18 Kasım 2011
NİYE KIZARSINIZ Kİ
4049 Okunma.
14 Kasım 2011
ÖZEL BİR GÜN HAVŞERİ
3908 Okunma.
11 Kasım 2011
YAŞLANMAYA HAZIR MISINIZ?
3861 Okunma.
08 Kasım 2011
ORUÇLA BERABER...
3644 Okunma.
07 Kasım 2011
ZAMAN HIZLA İLERLİYOR
4210 Okunma.
04 Kasım 2011
EVDEN KAÇAN ÇOCUKLAR..
3543 Okunma.
31 Ekim 2011
ALLAH'IM DÜŞÜRME KULLARINI DARA
4951 Okunma.
27 Ekim 2011
İNŞALLAH BİR DAHA YAŞAMAYIZ
3814 Okunma.
25 Ekim 2011
GENÇ NÜFUSA SAHİP ÇIKMAK..
3216 Okunma.
17 Ekim 2011
BU HALLER BİR HAL DEĞİL
4002 Okunma.
10 Ekim 2011
DÜŞÜNCEYE SİZ KARAR VERİN
3847 Okunma.
05 Ekim 2011
GALİBA DEPRESYONDAYIZ
3802 Okunma.
26 Eylül 2011
AKRABALIK VE AİLE BAĞLARI
4392 Okunma.
20 Eylül 2011
AMAN SAKIN HA...
3392 Okunma.
14 Eylül 2011
GÜZEL BİR DOST..
3535 Okunma.
12 Eylül 2011
GÖNÜLLÜ YALNIZLIK BİZİ BİTİRİYOR
3876 Okunma.
03 Eylül 2011
BİR DENEYİN BAKALIM
4285 Okunma.
09 Ağustos 2011
YALANCI DÜRÜSTLÜK
4322 Okunma.
06 Ağustos 2011
ÇOK HIZLI YAŞIYORUZ...
3447 Okunma.
02 Ağustos 2011
İNATÇI KEÇİ GRİBİ
4743 Okunma.
25 Temmuz 2011
İNSANLAR NE ZAMAN KENDİNİ DEĞİŞTİRİR
4573 Okunma.
18 Temmuz 2011
SEBEPSİZ SIKINTILAR ÇOĞALDI
3948 Okunma.
05 Temmuz 2011
BİRLİK BERABERLİK BU OLSA GEREK
4071 Okunma.
03 Temmuz 2011
ÖĞRENMEK, AMA GÜZELİ ÖĞRENMEK
4180 Okunma.
27 Haziran 2011
ŞU SOKAK DÜĞÜNLERİ YOK MU?
4277 Okunma.
20 Haziran 2011
GERÇEKTEN SEVMEK ZOR MUDUR?
4412 Okunma.
13 Haziran 2011
ÇOK KIRICI OLMAYA BAŞLADIK
3959 Okunma.
09 Haziran 2011
EZİLMEYENE NE MUTLU..
3229 Okunma.
30 Mayıs 2011
İNSANI İNSAN EDEN NEDİR ACABA?
4165 Okunma.
23 Mayıs 2011
YAZIK OLACAK GENÇLİĞİMİZE
4092 Okunma.
18 Mayıs 2011
HER DAĞIN BAŞINDA BİR EVİN OLSUN
4132 Okunma.
16 Mayıs 2011
OTOBÜS MÜ, UÇAK MI NE DERSİNİZ?
4343 Okunma.
13 Mayıs 2011
ENGELLİLER HAFTASI
4396 Okunma.
04 Mayıs 2011
KIRSAL-KENTSEL DEĞİŞİM İÇİNDE BUCALAMAK
3939 Okunma.
01 Mayıs 2011
YENİ BİR YAŞAM MI? GEÇEN ÖMÜR MÜ?
4173 Okunma.
25 Nisan 2011
ACIYIN BANA
4489 Okunma.
22 Nisan 2011
4.YILINDA SAFVAN BİN MUATTAL TÜRBESİ 3
4433 Okunma.
18 Nisan 2011
NE KADAR DÜŞÜNÜYORUZ ACABA?
4229 Okunma.
11 Nisan 2011
BAYRAMI NASIL KUTLARSINIZ?
4344 Okunma.
07 Nisan 2011
BİZE NE OLDU?
4277 Okunma.
05 Nisan 2011
İMZA GÜNÜ YARIN
4308 Okunma.
28 Mart 2011
DAHA ÇOKKKK ÖALIŞMALIYIZ ÇOK ?
4043 Okunma.
21 Mart 2011
KANSEROJEN OLMAYAN BİŞEY KALDIMI ACABA?
4180 Okunma.
15 Mart 2011
LÜTFEN BİLEN BİRİLER, VARSA..
3368 Okunma.
10 Mart 2011
HİTAP ŞEKLİNE DİKKAT EDELİM
3918 Okunma.
06 Mart 2011
ADIYAMAN'IN BİR KÜLTÜR MERKEZİNE İHTİYACI VAR
4595 Okunma.
05 Mart 2011
ERCAN ÜNAL VE ÇAYKUR RİZESPOR
4103 Okunma.
28 Şubat 2011
BİR VERGİ HAFTASI DAHA BİTTİ
4159 Okunma.
25 Şubat 2011
BİLMEK KADAR DİNLEMEK DE ÖNEMLİDİR
3929 Okunma.
21 Şubat 2011
ORTADOĞU'DAKİ ATEŞ..
4920 Okunma.
18 Şubat 2011
YAŞLILIK KORKULACAK KADAR MIDIR?
4043 Okunma.
15 Şubat 2011
ŞANS OYUNLARINA MÜPTELA GENÇLİK
4237 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
4400 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
3776 Okunma.
02 Şubat 2011
KONUŞMALAR İNSANI REZİL DE EDER VEZİR DE
4482 Okunma.
28 Ocak 2011
AFFET ŞU KULUNU
4619 Okunma.
24 Ocak 2011
NE ZAMAN HİDAYETE ERİLİR?
4138 Okunma.
19 Ocak 2011
MUTLU OLMAK ELİMİZDE
4049 Okunma.
12 Ocak 2011
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4113 Okunma.
01 Ocak 2011
YENİ YIL
4372 Okunma.
27 Aralık 2010
ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLMAK!
4481 Okunma.
23 Aralık 2010
AŞURE,AYLA PEKTAŞ VE İHH SERGİSİ
4139 Okunma.
22 Aralık 2010
OCAK'TA HAYATIMIZ
4419 Okunma.
20 Aralık 2010
KREDİLER VE KREDİ KARTLARI
3981 Okunma.
13 Aralık 2010
HER ŞEYİN BAŞI SEVGİ DEĞİL MİDİR?
4083 Okunma.
11 Aralık 2010
KIYMETİN NEYE NASIL BAKTIĞINA BAĞLIDIR
4036 Okunma.
10 Aralık 2010
İNTERNET ....
3379 Okunma.
30 Kasım 2010
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4364 Okunma.
29 Kasım 2010
BİR BAYRAM DAHA GERİDE KALDI
3990 Okunma.
24 Kasım 2010
24 KASIM ..
3682 Okunma.
20 Kasım 2010
YİNE TRAFİK KAZALARI
3944 Okunma.
26 Ekim 2010
RİSALE-İ NUR...
3952 Okunma.
26 Ekim 2010
BENİM İŞİM TAMAM..
3411 Okunma.
18 Ekim 2010
DELİ Mİ VELİDİR,VELİ Mİ DELİ?
4629 Okunma.
14 Ekim 2010
ÇİZO RIZA MSN'DE..
4906 Okunma.
27 Eylül 2010
AKILSIZ BAŞIN...
3580 Okunma.
11 Ağustos 2010
ELBET BİTECEK BU MANASIZ SAVAŞ
4060 Okunma.
10 Ağustos 2010
BİR DOSTUMA SİTEM!
4276 Okunma.
12 Haziran 2010
ACABA BİZ NE KADAR SAMİMİYİZ?
3843 Okunma.
11 Mayıs 2010
ONLAR SENİ YEMEDEN SEN ONLARI YE BİTİR
3983 Okunma.
10 Mayıs 2010
BİR BABANIN EN MUTLU GÜNÜ...
3591 Okunma.
11 Mart 2010
SÖYLEMLERİ EYLEMLERİ
3988 Okunma.
11 Ocak 2010
BİR BARDAK ÇAY..
3679 Okunma.
10 Ocak 2010
NEMRUT...
3770 Okunma.
Haber Yazılımı