Yazı Detayı
24 Nisan 2014 - Perşembe 17:37 Bu yazı 10994 kez okundu
 
Gerger’e Bir Bakış -1-
KERİM BAYDAK
kerimbaydak@hotmail.com
 
 

Gerger’e Bir Bakış -1-

Hafta sonu yemekli bir davete icabet etmek üzere, Adıyaman’ın en şirin, en  küçük ve en uzak ilçesi olan Gerger’e doğru yola koyulduk.

Gerger ilçesi, Adıyaman merkeze 105 km. uzaklıkta olup, 2012 nüfus verilerine 3185 kişinin yaşadığı şirin bir ilçemiz.

Yirminin üzerinde gazeteci arkadaşlarımızla beraber,  Gerger’e doğru yola alırken; baharın o güzelim temiz havasından, yeşilliğin kokusundan,  yüreğimize doyasıya çeke çeke ilerliyorduk.

Kâhta, Narince istikametinde yol aldığınız araçta; sevdiğiniz dostlar, duygudaş arkadaşlarınız olunca, yolculuğun nasıl geçtiğinin farkında olmuyorsunuz.

Akdeniz iklimi gibi karasal bir iklime sahip olan Gerger, kışların soğuk, yazların sıcak ve kurak geçtiği bir mevsimde, aslında tam da kıvamında olan bir zamanda yolculuk yapıyorduk.

Araçta Nuri, Sabri ve Yılmaz kardeşlerimizle neşeli, sen şakrak esprilerin kırıla gittiği bir yolcukla, Üzeyir Peygamber makamını geçip, Gerger’e yöneldiğimizde; insanın içini dışına getiren keskin virajlar başladı.

Dışarıda, baharın en güzel hallerini yansıtan, ağaçların elbise giyinircesine yeşile bürünmeleri, otların salına salına, ılgıt ılgıt esen rüzgârla boynunu bükmeleri, sağa sola sallanmaları; “Gerger’e hoş geldiniz” der gibiydi.

Gerger girişindeki ilgimizi çeken ve sanırım Gerger’in en önemli sorunlarından bir tanesi olan, ilçe çöplerinin geçtiğimiz yolun kenarına, ilçenin girişine dökülüyor olmasıydı. Aslında çöpler, pek de görülmeyen yerlere dökülür; ama sanki Gerger  “ işte bakın, bunlar bizim çöplerimiz, görün çöplerimizden haberiniz olsun!” der gibiydi.

Biraz tuhafımıza gitse de, kanıksasak da, az ilerideki Gerger Kaymakamlığınca barajın sahile yakın bir tepede yapılan  “Şahin tepesi” adlı dinlenme tesisinin modern görüntüsü, biraz gönlümüzü almış gibiydi.

Gerger’in uzaktan görüntüsü, o kadar da ahım şahım bir yer olarak görünmüyordu.

Yıllar var ki birkaç kamu binası dışında fazla da bir yapılaşma yoktu. Yaşayanlar da hep yaşlı, kadın ve çocuklardan müteşekkil. Çünkü iş imkânı olmadığından, gençler il dışında, çeşitli şehirlere para kazanmak amacıyla giderek, gurbette kalmaktadır.

Dağlık ve engebeli bir arazide kurulmuş ilçe merkezi, tarımsal arazisi olmadığı görüntüsü hâkimdir. Ektikleri ancak kendilerine kıt kanaat yetmektedir. İlçenin Fırat nehrine olan yakın kesiminde, mevcut tarıma elverişli arazileri de Atatürk barajının altında kalmış olduğundan,  yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak hiçbir ekim, üretim, tarım işi yapılmamaktadır.

Kân boğazından Gerger toprağına girdiğiniz andan itibaren, kendinizi bir labirente girmiş gibi hissedersiniz. Üç tarafı sarp dağlarla çevrilmiş ve bir tarafı da baraj sularının kapattığı bir alanda, nereye, nasıl giderseniz gidin, hep aynı yere çıkarsınız, vardığınız yer aynıdır.

Çıkmak isteseniz çıkamazsanız, kaçmak isteseniz kaçamazsınız,

Yıllar önce görev yaptığım bir dönemde, vatandaş biri; “kan boğazını kapatıp burayı bir vahşi doğal hayat için kullanmak gerek” demişti. Yani girenin bir daha çıkmayacağı, kaçamayacağı doğal bir coğrafyaya sahip olan bir yer.

Adıyaman’dan başka hiçbir yerle bağlantısı yok. Resmi işleri hariç, diğer işleri Adıyaman veya Kâhta ilçesinde görülür.

Kışın zorlu yaşam şartlarında, yaşayanlar birçok şeyden mahrum kalabiliyor

Bazen insanlar arasında, “ bir vurdum mu soluğu Gerger’de alırsın!!” ya da “galiba sen soluğu Gerger de almak istiyorsun!!” gibisinden, sürgün yeri, mahrumiyet bölgesi olduğuna dair izlenimler veriyorlar.
Peki, Gerger ilçesinin iyi olan yanları yok mudur? Elbette vardır. Mesele cana yakın insanı vardır. Birçok yaylası vardır. Mis gibi tertemiz, insanını yüreğini ferahlatan, ciğerlerini güçlendiren havası vardır. Doğal bir bitki örtüsü, envayi çeşit çiçekleri, otları vardır. Mevcut topraklarını alan barajı vardır, ama beraberinde de balıkçılığı var. Güzel narları, balı vardır. El sanatlarında hafif bir kıpırdanma vardır. Yanı başında Nemrut Dağı vardır, ama nimetlerinden faydalanamamaktadır.
İlçede büyük bir hareketsizlik olduğundan, ilçe dışında çalışan aile fertlerinin gönderdiği paralarla geçinmektedir.

Misafiri olduğumuz çiçeği burnunda Belediye Başkanı Zeynel ASLAN, henüz bir makama sahip olduğundan; gayet heyecanlı ve bir şeyler yapmanın/yapabilmenin arayışındaki görüntüsüyle, büyük bir yükün altına girdiğinin farkında olarak, makûs talihlerini yenerek, ilçeye birçok konuda girdi-çıktılar sağlamanın hesabı içerisindeydi.
“Bir dokun, bir ah işit” kabilinden, derin ahlar çekerek, sorumluluğunu üstlendiği görevinin sıkıntılarının farkındaydı. Gerger’i gerek ekonomik, gerekse sosyal hayat standardını ve yaşam kalitesini yükseltebilecek bir takım çalışmanın içerisinde bulunduğunu, bunun içinde zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, önerilen çözümleri pürdikkat dinliyordu.

Yıllar ilerlemesine rağmen, halen ilçenin yollarının sıradan parke taşı döşemenin ötesinde farklı bir şey görülmüyor. İlçenin hemen ön tarafında, çeşme diye edilen ve aynı zamanda çok sıradan ilkel durumdaki mezbahana (hayvan kesim yeri) olarak kullanılan alanda, çeşmenin kurumuş olması bir yana, ilçenin kanalizasyon sularının narların bolca olduğu meyve bahçelerine doğru akması, pek de şık bir görüntü sergilemiyor. Mezbahana de kesilen hayvanların sakatatlarının ve diğer atıl atıkların atılmasıyla kesif bir koku ilçenin üzerine sinmektedir. Belki birkaç milyonla alınabilecek borularla ilçenin alt taraflarına kadar götürülebilecek kirli suların ve atıkların uluorta bırakılması, gerçekten çok tuhafımıza gitti.

Hâlbuki ilçe konum ve yerleşimi itibariyle, her şeyi yapmaya müsait bir durumdadır.
Şimdi, Gerger ilçemizi kurtarabilecek birkaç öneriyle devam edelim.
Bir kere, en başta ilçe çöplerinin atılacağı, toplanacağı daha uygun bir yer bulmakla işe başlanılması gerekir.
Gerger’e temiz bir içme suyu kazandırılmalıdır.
Gerger, yoğun olarak esen rüzgârların bol olduğu bir konumdadır. Rüzgârgülü diye tabir edilen, yel değirmenleri kurulmaya çok müsait. İlçenin enerjisi bu şekilde tedarik edilebilir. Hatta bu enerjiden balıkçılıkta ve bu enerjiyle motopomplar kullanılarak baraj suyu yüksek kesimlere basılarak, kısıtlı da olsa mevcut tarıma elverişli olan arazilerin sulanmasında kullanılabilir.
Yine ilçenin etrafı dik ve yüksek sarp kayalıklarla çevrili olduğu için, rakımı ve kotası yüksek olan yerlerde, yamaç paraşütçülüğü, balon turizmi yapılabilir. Gerçekten düşenin kurtulamayacağı, ama uçanın da büyük bir adrenalinle keyif alacağı çok uygun yerler mevcut.

Baraj kenarında yapılacak tesislerle, baraj suyu, havası ve doğal bitki örtüsü ile mevcut çiçek ve otlara, yabancıların dikkatlerini cezbederek, turizme katkıda bulunulabilir.
Büyük ve küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi için, çeşitli yatırımlar, desteklemeler ve özendirmeler yapılmalıdır.
El sanatları olan halıcılık daha da geliştirilerek, ilçe ekonomisine ciddi katlılarda bulunulabilir.

İlçenin sınırları içerisinde bulunan Berber Kalesi, yaylalarının güzelliği ve özellikle sağlıkta etkisi ve katkısı olan Sülüklü gölün tanıtılması ve dünyanın sekizinci olarak Nemrut Dağı’na çıkacak olan turistlerin tur operatörleriyle irtibata geçilerek, gelen 100.000’e yakın turist mevcudun en az % 20’sinin ilçeye girmesi sağlanabilir. Bu %20’lik 20.000 turist girdisi, ilçeye büyük bir canlılık sağlayacak ve hareketlilik getirecektir.
Bu tür tesisler ve çalışmalar için, ilçenin dışında ikamet eden ve birçok işle iştigal eden zengin işadamlarıyla görüşülerek, buraya yatırım yapmaları için ikna edilebilir.

Aksi takdirde Gerger, bir türlü kabuğunu kıramayacak, ne ekonomik anlamda, ne turizmden faydalanma anlamında, ne de sosyal hayatta yaşam standardını yükseltme, yakalama anlamında hiçbir ilerleme kaydedemeyecektir.
Anlaşılan, hem Gerger halkının, hem de yeni Belediye Başkanı olan Zeynel Aslan’ın işi bir hayli zor. Allah kolaylık versin. İlçe Kaymakam’ının, Belediye Başkan’ının ve diğer atanmışların bu işin üstesinden gelebilecekleri kanısındayım. Muvaffakiyetler ve kolaylıklar dilerim.
Gerger’e kısa da olsa bir bakış açısıyla sizlere bir pencere sundum. Belki başka bir yazı da başka bir ilçemiz olur, kim bilir!

Kerim BAYDAK
kbaydak61-artan@hotmail.com

 
Etiketler: Gerger’e, Bir, Bakış, 1
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
18 Ocak 2021
Bu Nasıl İştir!
13 Okunma.
18 Ocak 2021
Pınarlar İşgal Edilmez Ki!
25 Okunma.
31 Aralık 2020
Nihayet 2020 Bitiyor
50 Okunma.
22 Aralık 2020
Küfürbaz Olduk, Haberimiz Yok
18 Okunma.
22 Aralık 2020
“Sen Bu Taksimatı Nerden Öğrendin?”
14 Okunma.
22 Aralık 2020
Müteahhitler, Binalar, Sigara Yasağı
11 Okunma.
17 Aralık 2020
12-13 arası! WC -2-
15 Okunma.
03 Kasım 2020
Biz Bu Acıyı Biliyoruz
279 Okunma.
21 Eylül 2020
Topla Bizi Ya Rab!
161 Okunma.
18 Eylül 2020
İzah Edecek Var Mı?
64 Okunma.
18 Eylül 2020
Bıktık Artık!
55 Okunma.
18 Eylül 2020
Şaşırdık Vallahi!
46 Okunma.
18 Eylül 2020
Anlaşılacak Gibi Değil
47 Okunma.
18 Eylül 2020
Şoka Girdim, Bilen Bilir!
53 Okunma.
18 Eylül 2020
Şu Pandemi Günlerinde
44 Okunma.
18 Eylül 2020
Sorun Nerede?
45 Okunma.
18 Eylül 2020
Piknik Yapmak Da Büyük Sorun
59 Okunma.
15 Temmuz 2020
İnsanları Anlayamıyorum!
225 Okunma.
15 Temmuz 2020
Ne Olacak Şimdi!
63 Okunma.
15 Temmuz 2020
ÖLÜM HABERİ
89 Okunma.
15 Temmuz 2020
Maske Tak, Sosyal Mesafeye Uy!
102 Okunma.
15 Temmuz 2020
Ah Korona Korona, Koydun Bizi Bir Oyuna
79 Okunma.
15 Temmuz 2020
Korona’nın Getirdikleri Ve Götürdükleri
95 Okunma.
15 Temmuz 2020
Pandemik Korona ( Kovit-19)
66 Okunma.
04 Nisan 2020
Çok Seviyorum Ya!
472 Okunma.
27 Mart 2020
Pandemik Korona ( Kovit-19)
244 Okunma.
09 Mart 2020
Çelişki, Yersen!
449 Okunma.
03 Mart 2020
Aklımda Deli Sorular!
157 Okunma.
28 Şubat 2020
Nereye Kadar!
276 Okunma.
13 Şubat 2020
Ah Şu Gençlik Ah!
436 Okunma.
07 Şubat 2020
Sıfat Bile Uymaz
201 Okunma.
27 Ocak 2020
Depremle Yaşamak Zorundayız
202 Okunma.
27 Ocak 2020
Haklıydı!
125 Okunma.
27 Ocak 2020
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…
395 Okunma.
15 Ocak 2020
Yılbaşını Kutladık Mı?
578 Okunma.
03 Ocak 2020
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
691 Okunma.
28 Kasım 2018
Yozlaşan Kültürde Tadilat Yetmiyor
1730 Okunma.
26 Eylül 2018
Bazen Oluyor
4618 Okunma.
28 Aralık 2016
Dosta Bir Hal mı, Hemhal mı?
2366 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2494 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2465 Okunma.
23 Ağustos 2016
Buruşuk Bir Fotoğrafım
2499 Okunma.
15 Ağustos 2016
Sen İyi, Ben İyi, Peki Kötü Olan Kim?
2511 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Somali’de De Çiçekler Açar” Doktor Abuzer Hocam!
4046 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Eskiciler – Hurdacılar” Yazımıza Gönderilen Yazı
3852 Okunma.
08 Ağustos 2016
Karışığım, Karmakarışık
2783 Okunma.
01 Ağustos 2016
İyi De, Ne İçin, Kim İçin?
2504 Okunma.
01 Ağustos 2016
Kompleksli Konseptler
2464 Okunma.
01 Ağustos 2016
O Derece Yani!
2685 Okunma.
26 Temmuz 2016
O En Büyük Vekil
2661 Okunma.
26 Temmuz 2016
15 Temmuz Halkın Diriliş Ve Varoluş Bayramı
2283 Okunma.
26 Kasım 2015
Kerim’ce Güzellemeler -17 –
6260 Okunma.
02 Ağustos 2014
Masum Çocukların Ruhları Peşinizi Bırakmayacak
3347 Okunma.
02 Ağustos 2014
Bayram Yapabildiniz Mi?
3586 Okunma.
02 Ağustos 2014
Nasıl Bir Oruç Tuttuk, Düşündünüz Mü?
3428 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail Mezalimi Var, Uyan Ey Dünya
3519 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail’e Ne Yapabiliyoruz?
9067 Okunma.
23 Temmuz 2014
Boykot Ediyoruz, Peki Ya Sonuç?
3419 Okunma.
22 Temmuz 2014
Bugün Onlara, Yarın Kim Bilir Kimlere!
3464 Okunma.
21 Temmuz 2014
İsrail Vuruyor, Dünya Durmuş Bakıyor
3322 Okunma.
21 Temmuz 2014
Dünyanın Şirazesi Kaymış
3531 Okunma.
17 Temmuz 2014
Madde Bağımlısı Çocuklar, Böyle Olsun İstemediler
4152 Okunma.
16 Temmuz 2014
İzansız Ve Tutarsız İnsanlar Çok
3645 Okunma.
15 Temmuz 2014
Balici / Tinerci Çocuklarımız
3771 Okunma.
14 Temmuz 2014
Ramazan Orucu
3692 Okunma.
11 Temmuz 2014
Dünya Görmüyor, Duymuyor
3635 Okunma.
10 Temmuz 2014
Oruç Tutuyorsak, Hakkını Vermeliyiz
3503 Okunma.
08 Temmuz 2014
Adıyaman Deyince Düşünmek Gerekir
3423 Okunma.
07 Temmuz 2014
Ramazan Ayına Saygısı Olmayanlar Var
3544 Okunma.
04 Temmuz 2014
Ne Mutlu Ramazan Ayına Ulaşanlara
3714 Okunma.
03 Temmuz 2014
Tatilde Çocuklarımıza Dikkat Etmeliyiz
3475 Okunma.
03 Temmuz 2014
Ciğerimiz Yanarak Oruç Tutuyoruz
3246 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3806 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3462 Okunma.
30 Haziran 2014
Fırınlarımız
4000 Okunma.
29 Haziran 2014
“Haydi, Çocuklar, Camiye Koşalım, Kur’an’la Buluşalım”
5400 Okunma.
26 Haziran 2014
İlla Da Gidecekseniz, Neden Bir Köy Olmasın?
3766 Okunma.
25 Haziran 2014
Göze Batanlar
4369 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
9510 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
8476 Okunma.
23 Haziran 2014
Bankalar Kredi Dosya Masraflarını Ödemeli
3463 Okunma.
23 Haziran 2014
Büyük Konuşmamak Gerekir
3446 Okunma.
19 Haziran 2014
Sahi Siz Hangi Direklerdensiniz?
3622 Okunma.
19 Haziran 2014
Yaz Keyfi Üst Direklerin Hakkı
3487 Okunma.
16 Haziran 2014
Hayatın Neresindeyseniz Halinize Şükredin
3590 Okunma.
16 Haziran 2014
HAYAT
3699 Okunma.
16 Haziran 2014
Sevinçler Paylaşılınca Güzel Oluyor
3699 Okunma.
12 Haziran 2014
Bir Bardak Çayın Yaşantımızdaki Önemi
3617 Okunma.
12 Haziran 2014
Söylemleri-Eylemleri Bir Olmalı İnsanın
4072 Okunma.
10 Haziran 2014
Kararını vermek size kalmış
3587 Okunma.
10 Haziran 2014
İki Değil Çok Yüzlü İnsanlar Var
3418 Okunma.
10 Haziran 2014
Gerisi Onların Bileceğidir.
3499 Okunma.
10 Haziran 2014
Kendini Seven, Başkasını Da Sever
4183 Okunma.
03 Haziran 2014
Güven Bunalımı Yaşıyoruz
3514 Okunma.
03 Haziran 2014
Tecrübeyle Sabittir
3746 Okunma.
03 Haziran 2014
Selfie Benzeri Akımlar Çılgınlığı Da Neyin Nesi!
3345 Okunma.
03 Haziran 2014
Dürüst Olun, Aynaya Bir Bakın
3641 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adam Gibi Adam” Var Mı?
6468 Okunma.
28 Mayıs 2014
Palanlı’da Mehmet Çil’in Misafiriydik
7981 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adıyaman Badem Diyarı Olacak”
6504 Okunma.
28 Mayıs 2014
Garantisi var mıdır?
3432 Okunma.
28 Mayıs 2014
Acaba Ne Kadar İnsanız, Hiç Düşündünüz Mü?
3542 Okunma.
28 Mayıs 2014
SO (r) MA Yüreğim Yanıyor SOMA!
3508 Okunma.
14 Mayıs 2014
Kara Bir Gün, Yine Yüreğimiz Yanıyor
3718 Okunma.
14 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-3-
3248 Okunma.
09 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-2-
3660 Okunma.
06 Mayıs 2014
Çocuğun Yapacakları…
11448 Okunma.
06 Mayıs 2014
Yüreğimiz Yanmadan Çocuklarımıza Sahip Çıkalım
3324 Okunma.
01 Mayıs 2014
1 Mayıs Ve Regaip Gecesi İç İçe
3647 Okunma.
01 Mayıs 2014
Artık Mısır’da Ki İdamlar Durdurulmalı!
8552 Okunma.
29 Nisan 2014
KAŞİP Yemeği Ve IŞILDAK Eczane Açılışı
3620 Okunma.
29 Nisan 2014
Yazık Oluyor Gençliğimize!
3592 Okunma.
27 Nisan 2014
Gerger’e Bir Bakış -2-
9816 Okunma.
24 Nisan 2014
NEREDE!.. O ESKİ 23 NİSAN BAYRAMLARI!..
2808 Okunma.
22 Nisan 2014
Dikkatli Ve Uyanık Olmalısınız
3763 Okunma.
22 Nisan 2014
Erdil Tırşık’ı Da Yedik, Darısı Akif Hocayla, M.Ali’nin Başına!
7674 Okunma.
17 Nisan 2014
“Kutlu Doğum Haftasını” Kutlamak Mı, Anlamak Mı?
6322 Okunma.
17 Nisan 2014
Keşke Başka İşlere De Kafa Yorabilseydik!..
2745 Okunma.
15 Nisan 2014
İslam Lideri Türkiye Mi İran Mı?
3669 Okunma.
15 Nisan 2014
Ara Sıra Şehir Dışına Çıkın Artık
3559 Okunma.
13 Nisan 2014
Merak Etmeyin, Hesabını Verecekler
3712 Okunma.
13 Nisan 2014
Neden Diye Sorgulayamaz Olduk!
3514 Okunma.
13 Nisan 2014
İDAM KARARLARINI YOK HÜKMÜNDE GÖRÜYORUM
3527 Okunma.
09 Nisan 2014
Mısır’da Dünya Kör, Dilsiz, Sağır Mı Oldu?
8722 Okunma.
08 Nisan 2014
Havalar Isınmaya Başladı ve Bir Tespit
3696 Okunma.
07 Nisan 2014
Her Şehrin Övündüğü Bir Eseri Vardır
3638 Okunma.
07 Nisan 2014
Neyse Osunuz, Omurgasız Olmayın, Dik Durun
3583 Okunma.
07 Nisan 2014
Robot Değilsiniz, Akıllı Olun!
3645 Okunma.
02 Nisan 2014
Size Sormak Gerek!
4006 Okunma.
01 Nisan 2014
BUGÜN 1 NİSAN (Nisan Bir)
3463 Okunma.
31 Mart 2014
ZEVAL GELMEZ BU YURDA
3647 Okunma.
31 Mart 2014
Başka Söze Hacet Var Mı?
3536 Okunma.
31 Mart 2014
Yeter Ki İnanın
3669 Okunma.
26 Mart 2014
Çok Laf Yalansız, Çok Mal Haramsız Olmaz
4023 Okunma.
24 Mart 2014
Akıl Denen Meleke Ve Azim
3750 Okunma.
24 Mart 2014
Kim Olduğumuza Bir Karar Verebilsek!..
5930 Okunma.
24 Mart 2014
İnanç, Umut, Güven!
3918 Okunma.
24 Mart 2014
Çocuklarımıza Ne Kadar Örnek Oluyoruz?
3442 Okunma.
13 Mart 2014
Sevinmeli miyiz Yoksa Korkmalı mıyız, bilemiyorum!
3817 Okunma.
11 Mart 2014
Nefsinize Uymayın, Mevla’m Neylerse Güzel Eyler
8972 Okunma.
11 Mart 2014
Az Anlayan Mı Çok İnanan Mı?
3698 Okunma.
07 Mart 2014
AGİP’ten DİLİPAK Konferansı
69981 Okunma.
07 Mart 2014
Biz Deprem Acısını Çok İyi Biliyoruz!
8639 Okunma.
05 Mart 2014
Gelin Bizim (Hatice) Damat Da (Yılmaz) Bizim Olunca…
10222 Okunma.
05 Mart 2014
Adıyaman Makûs Talihini Ne Zaman Yener
7951 Okunma.
03 Mart 2014
Hepimiz Muteselsilen sorumluyuz
3747 Okunma.
03 Mart 2014
AGİP VE ABDURRAHMAN DİLİPAK
4050 Okunma.
26 Şubat 2014
Şakanın Dozunu Ayarlamak Lazım
4084 Okunma.
25 Şubat 2014
Ne Zaman İnsan Gibi İnsan Olacağız Acaba?
3611 Okunma.
25 Şubat 2014
Hüzün Ve Sevinç Yan yana
3761 Okunma.
20 Şubat 2014
Kişinin Girdiği Yol Çok Önemlidir
3673 Okunma.
20 Şubat 2014
Fırıldak Olmaya Gerek Yok
3774 Okunma.
20 Şubat 2014
Tefrika Olmadıkça Rahat Etmezler
3960 Okunma.
20 Şubat 2014
İlla Da Sevgilin Mi Olması Gerek!
5147 Okunma.
20 Şubat 2014
Hiç Altın Günü Var Mı Acaba?
99056 Okunma.
12 Şubat 2014
Biraz Düşünün Anlayacaksınız
3598 Okunma.
11 Şubat 2014
Kendimizi İfade Edebiliyor Muyuz?
3484 Okunma.
10 Şubat 2014
Uyanın, Bu Dünya Hepimize Lâzım
8374 Okunma.
10 Şubat 2014
İstikrar Yeniden Sağlanacaktır
3530 Okunma.
10 Şubat 2014
Tevhid, Marifet, İman, İslâm Demek
9355 Okunma.
05 Şubat 2014
Şikâyet Etmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün!
10437 Okunma.
05 Şubat 2014
Meydanda Flu Bir Ortam var
3458 Okunma.
03 Şubat 2014
Ölüm Her An kapımızda…
14680 Okunma.
03 Şubat 2014
Değerlerini Kaybedenler, Değersiz Olurlar
3979 Okunma.
03 Şubat 2014
Koşulsuz Teslimiyet Çok Tehlikeli
18774 Okunma.
03 Şubat 2014
Sanki Sütten Çıkmış Ak Kaşıklar
3778 Okunma.
28 Ocak 2014
Yağmur Yağmaz Diyenler Utanıyorlar Mı Acaba?
4004 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3635 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3470 Okunma.
23 Ocak 2014
Esas Sorunumuzu Bilen Var Mı?
3829 Okunma.
23 Ocak 2014
Kim Bilir?..
3936 Okunma.
23 Ocak 2014
Ne Kaybettik, Ne Kaybediyoruz?
3899 Okunma.
23 Ocak 2014
Gayrısını Siz Düşünün!
3702 Okunma.
16 Ocak 2014
Bunları Söylemeyen Var Mı Hayatında?..
3144 Okunma.
16 Ocak 2014
Acaba Siz İnsan Mısınız?
3594 Okunma.
14 Ocak 2014
ŞARON Öldü, Diğer Zalimlerin Başına!
3691 Okunma.
13 Ocak 2014
Her şey Girift Olmuş
3826 Okunma.
10 Ocak 2014
İnsanız İnsana Saygımız Var; Ama…
3940 Okunma.
10 Ocak 2014
Yemezler!
4061 Okunma.
07 Ocak 2014
Hayatı Çekilmez Yapan Bizleriz
3636 Okunma.
06 Ocak 2014
Her Şey Şükretme Vesilesidir
3650 Okunma.
06 Ocak 2014
2014 Yılına Nasıl Girersen, Öyle Devam Eder mi?
3535 Okunma.
02 Ocak 2014
Ben Hiç Doğum Günü Kutlamadım ki!
3919 Okunma.
31 Aralık 2013
Sanki Kendisi Ölmeyecek!
3768 Okunma.
31 Aralık 2013
2013 Giderken
3879 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanım Diyenler İçindir
3555 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanız Madem!..
3183 Okunma.
24 Aralık 2013
Yeter artık, Neden Kavga Ediyorsunuz?
3661 Okunma.
24 Aralık 2013
Ne durumdayız, Hiç Düşündünüz Mü?
3769 Okunma.
24 Aralık 2013
Hiç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3311 Okunma.
20 Aralık 2013
iç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3597 Okunma.
20 Aralık 2013
Yollarda Biraz Daha Dikkatli Olalım
3736 Okunma.
20 Aralık 2013
Hiçbir Şeyine Güvenme!
3764 Okunma.
16 Aralık 2013
Gelen Gideni Aratır (mı)?
4002 Okunma.
13 Aralık 2013
Cami Avlusuna Bankamatik Koymak Ne kadar Doğru?
3866 Okunma.
13 Aralık 2013
Biz Görevimizi Yapalım Da…
15047 Okunma.
12 Aralık 2013
Danasını Ver, Anası Kalsın
3774 Okunma.
05 Aralık 2013
Şükreden Bir Kul muyuz?
3788 Okunma.
05 Aralık 2013
Bence Şükredin Halinize
3572 Okunma.
03 Aralık 2013
Engellileri Anlamak Ve Yardımcı Olmak Gerekir
3538 Okunma.
03 Aralık 2013
9.YIL DA ADIYAMAN VE BİR ŞİİR
3748 Okunma.
29 Kasım 2013
Bakalım, Kimler Bu Memlekete Yön Verecek
3468 Okunma.
29 Kasım 2013
Değmez, Bilesiniz!
3837 Okunma.
27 Kasım 2013
Demokrasi Parkında Her Gün Bir Aşure Etkinliği
3449 Okunma.
27 Kasım 2013
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE AKROSTİŞ
4270 Okunma.
27 Kasım 2013
GÜL’ÜM…
4572 Okunma.
27 Kasım 2013
Dershaneler Bahane, Plân Şahane
7963 Okunma.
27 Kasım 2013
Ya Konuşmuyoruz Ya Da Boş Konuşuyoruz
3630 Okunma.
18 Kasım 2013
Ömrümüz küslükle mi geçecek?
3763 Okunma.
18 Kasım 2013
Ne Hale Geldik, Yarabbi!
3688 Okunma.
14 Kasım 2013
Çok tuhaf bir milletiz!
3586 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -3-
3837 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -2-
3400 Okunma.
08 Kasım 2013
Cahilliğimize yanalım (mı?)
3657 Okunma.
07 Kasım 2013
Çay Ocağı Sohbetleri
3977 Okunma.
07 Kasım 2013
Mutluluk Nedir?
4259 Okunma.
30 Ekim 2013
Anlamasak Da Acılar Yaşıyoruz
3789 Okunma.
22 Ekim 2013
Kabul etseniz de, etmeseniz de…
3760 Okunma.
10 Ekim 2013
Başkalarından Önce Kendimize Bakabilseydik
3476 Okunma.
08 Ekim 2013
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
3711 Okunma.
04 Ekim 2013
Madde Bağımlılığına Dikkat Etmeliyiz
9013 Okunma.
02 Ekim 2013
Haydi, Karar Ver Bakalım!
3686 Okunma.
27 Eylül 2013
“Sen Bu Taksimatı Nerden Öğrendin?”
4221 Okunma.
25 Eylül 2013
Eylül Hem Masraflı, Hem Sıkıntılı
3777 Okunma.
18 Eylül 2013
Türkiye’yi Sonunda Savaşa İttiler
3723 Okunma.
16 Eylül 2013
Ortadoğu’ya Bu Teveccüh Neden
3722 Okunma.
13 Eylül 2013
Vazgeçilmeyen Ortadoğu
3829 Okunma.
11 Eylül 2013
Altın Alırken Dikkatli Olun!
3787 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Suriye’yi Bitirecek
3972 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Artık Dersini Almalı
3814 Okunma.
06 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -3 –
9916 Okunma.
05 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -2 –
9516 Okunma.
04 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -1 -
8795 Okunma.
21 Ağustos 2013
Bir Oku Bin Düşün
4284 Okunma.
13 Ağustos 2013
Bayram mı, Tatil mi?
3959 Okunma.
05 Ağustos 2013
Oruçta Şanlıurfa Bir Başka Güzeldi -1-
3618 Okunma.
02 Ağustos 2013
Her Şey Müslümanları Mı Revadır?
3879 Okunma.
31 Temmuz 2013
Gezi Olmadı, Tahrirle Güya Mutlu Oldular
3696 Okunma.
29 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’a Alan Yetmedi
3985 Okunma.
29 Temmuz 2013
Mercan Park, Gazeteciler ve Basın Bayramı Programı
3557 Okunma.
29 Temmuz 2013
Oruç, Demokrasi Parkı Ve Fıskiyeli Havuz
3555 Okunma.
23 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’ın Şiir Dinletisi Başka Yere Alınmalı
4208 Okunma.
22 Temmuz 2013
Biz Mi Orucu Tutuyoruz, Oruç Mu Bizi Tutuyor?
3588 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -6-
3836 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -5-
3698 Okunma.
05 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -3-
3709 Okunma.
03 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -2-
3764 Okunma.
02 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -1-
4000 Okunma.
26 Haziran 2013
Demokrasi Parkı Tespih Pazarı
3833 Okunma.
26 Haziran 2013
İnsanın İnsan Saygısı Olmalıdır
4016 Okunma.
26 Haziran 2013
Ajans02.com
4351 Okunma.
20 Haziran 2013
Her Çeşit İnsanla Karşılaşıyoruz
3996 Okunma.
18 Haziran 2013
Her şey güçlüden yana mıdır?
4238 Okunma.
18 Haziran 2013
Düğün, taziye yan yana…
4728 Okunma.
11 Haziran 2013
En İyisini Onlar Bilir
4356 Okunma.
06 Haziran 2013
Ağaçlar Bahane Olmasın
4378 Okunma.
06 Haziran 2013
“Askeri Firar”
4718 Okunma.
03 Haziran 2013
(Ey Çakal) Yüreğim Yaralı, Canım Yanıyor
5778 Okunma.
03 Haziran 2013
Dengeler bozuldu
4909 Okunma.
03 Haziran 2013
İsrail Çok Mu Büyük?
4853 Okunma.
03 Haziran 2013
EBSAD- Bilgi Ve Kültür Evleri
5230 Okunma.
03 Haziran 2013
Asu
5236 Okunma.
20 Mayıs 2013
Türkiye Arap Baharının Neresinde?
5205 Okunma.
16 Mayıs 2013
Nihayet IMF’den Kurtulduk ( Mu? )
4817 Okunma.
13 Mayıs 2013
Ali Dağı Mesire Alanı
4760 Okunma.
18 Nisan 2013
Sahabi Hz. Safvan B. Muattal (r.a)
3752 Okunma.
18 Nisan 2013
Kutlu Doğum
4184 Okunma.
11 Nisan 2013
İndirim Çılgınlığı Zamanı
3699 Okunma.
08 Nisan 2013
Altın Her Zaman Güvenli Liman Mı?
3623 Okunma.
25 Mart 2013
Servisler Ve Şoförleri
4021 Okunma.
20 Mart 2013
Yaşlılık Kaçınılmazdır
3801 Okunma.
18 Mart 2013
Artık Kendimize Gelmeliyiz
3742 Okunma.
06 Mart 2013
Anne Sütü Bankası
4009 Okunma.
04 Mart 2013
Helal’a Haram’a Ne Kadar Dikkat Ediyoruz?
3635 Okunma.
04 Mart 2013
Sağlığımıza Da İpotek Koydular
3692 Okunma.
26 Şubat 2013
Zevkimizden Hasta Oluyoruz
3662 Okunma.
26 Şubat 2013
Seçme Şansımız Var Mı Ki
3750 Okunma.
18 Şubat 2013
Sizden Başkaları Da Var Bu Dünyada
15813 Okunma.
15 Şubat 2013
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
33490 Okunma.
14 Şubat 2013
Değişiyor Muyuz, Değiştiriliyor Muyuz?
3580 Okunma.
06 Şubat 2013
Çok Mu Zengin Bir Memleketiz
3892 Okunma.
01 Şubat 2013
Kırk Sayısı Ve Kırklı Yaşlar
4835 Okunma.
28 Ocak 2013
İyi Niyet Suiistimal Ediliyor
3617 Okunma.
22 Ocak 2013
Her Yaptığınız İşe Bir Kılıf Aramayın
71203 Okunma.
14 Ocak 2013
Her Şeyin Sahtesi, Çakması Çoğaldı, Dikkatli Olun
3653 Okunma.
14 Ocak 2013
İnsanlık Onur Ve Adaleti Kalmamış
10049 Okunma.
02 Ocak 2013
01.01.İlgili Yıl Ve Doğum Günü
4287 Okunma.
31 Aralık 2012
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
3814 Okunma.
26 Aralık 2012
Doğrular acıtsın; ama yalanlar rahatlatmasın.
3906 Okunma.
24 Aralık 2012
Her Şeye Rağmen İyi Niyetli Olalım
3909 Okunma.
20 Aralık 2012
İsmiyle Müsemma
11853 Okunma.
17 Aralık 2012
21 Aralık'ta Kıyamet mi , Oda Ne?
4370 Okunma.
14 Aralık 2012
Artık 100 Yıl Bekleyecekler
147417 Okunma.
10 Aralık 2012
Böyle De Olmaz Ki!
340247 Okunma.
06 Aralık 2012
Bıktım Şu Telefon Dolandırıcılarından
34051 Okunma.
30 Kasım 2012
58.Yılda Adıyaman Ve Şiir
451420 Okunma.
26 Kasım 2012
İnsanca Yaşamak Önemli Olan
17694 Okunma.
22 Kasım 2012
Bir Öğretmen ( Nusret ) Düşünün!...
3445 Okunma.
21 Kasım 2012
Yastık Altı Altınlar
4188 Okunma.
12 Kasım 2012
İş Arayanlar-İşçi Arayanlar
73805 Okunma.
07 Kasım 2012
Sosyal Paylaşım Siteleri ve Çocuklarımız
529849 Okunma.
30 Ekim 2012
Bir Bayramı Daha Geride Bıraktık
59967 Okunma.
22 Ekim 2012
Hepimiz yolcu değil miyiz?
5302 Okunma.
15 Ekim 2012
Baba Savaş Mı Olacak?
11775 Okunma.
12 Ekim 2012
Hamdi DOĞAN’ la “ADIYAMAN Tarihi ve Kültürü Üzerine”
4508 Okunma.
08 Ekim 2012
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
310366 Okunma.
04 Ekim 2012
Türk Kürt, Hep Biriz Dostum
4023 Okunma.
02 Ekim 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-2-
9892 Okunma.
26 Eylül 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-1-
1675624 Okunma.
24 Eylül 2012
Engelli Ve Özürlüler İçin Bir Lise Ve Murtaza Yetiş
97057 Okunma.
17 Eylül 2012
Engelliler Ve Özürlüler için Özel Bir Lise İstiyoruz
4116 Okunma.
11 Eylül 2012
İnsanlığımız Ne Kadar
198317 Okunma.
04 Eylül 2012
Serdar Köpeli
4015 Okunma.
03 Eylül 2012
Acaba Ne Kadar İnsanız
3927 Okunma.
01 Eylül 2012
EN KÖTÜ KARAR..
3435 Okunma.
30 Ağustos 2012
Türkiye Sırada mı?..
15171 Okunma.
17 Ağustos 2012
Cevap verilecek sorular, sorular…
519610 Okunma.
14 Ağustos 2012
Köprü Ve Tıp Tamam Sıra Tren’de
3931 Okunma.
06 Ağustos 2012
Vuslat Anı
4092 Okunma.
03 Ağustos 2012
Çocukluk Ramazanları Bir Başkaydı
16009 Okunma.
30 Temmuz 2012
Orucun Güzelliği
5803 Okunma.
25 Temmuz 2012
Adıyaman Belediyesi Etkinlikler Parkı
3919 Okunma.
19 Temmuz 2012
Yeni Ramazan Orucu
4130 Okunma.
15 Temmuz 2012
Bu Doyumsuzluk Nereye Kadar?
3944 Okunma.
03 Temmuz 2012
ASLAN HÜSEYİN KİTABI
4138 Okunma.
02 Temmuz 2012
AŞIRI TÜKETİCİ BİR TOPLUM OLDUK
4282 Okunma.
27 Haziran 2012
Gönüllü Yalnızlık Bizi Bitiriyor
20207 Okunma.
25 Haziran 2012
Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu (Nemrut Dağı)
4083 Okunma.
14 Haziran 2012
İnsan Yaşadıklarıyla, Değerleriyle İnsan Oluyor
3952 Okunma.
12 Haziran 2012
Akmm Ve Nemrut
4492 Okunma.
07 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi-3-
4040 Okunma.
04 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi – 1-
4761 Okunma.
01 Haziran 2012
Her Şey Vaktinde Yapılınca Güzeldir
4507 Okunma.
28 Mayıs 2012
sakın onlar gibi olmayın
3829 Okunma.
24 Mayıs 2012
Adıyaman Taziye Evleri
4743 Okunma.
21 Mayıs 2012
Bu Meydan Ne Cengâverler Gördü
9411 Okunma.
18 Mayıs 2012
Cenap Paşa, Gülpınar’ın Güllerinden Bir Gül
4811 Okunma.
16 Mayıs 2012
7- 14 Arası
3860 Okunma.
15 Mayıs 2012
Nereye kadar?
4004 Okunma.
08 Mayıs 2012
Geldiğinden Beri Bond’u Takip Ediyorum
3808 Okunma.
06 Mayıs 2012
Değerlerine Bağlı Gençlik Yetiştirmeliyiz
4180 Okunma.
03 Mayıs 2012
YAPTIĞIN YETMEDİ Mİ?
3891 Okunma.
24 Nisan 2012
Sümerbank Aile Çay Bahçesi
4235 Okunma.
19 Nisan 2012
Safvan b. Muattal (r.a)’da Kutlu Doğum
3946 Okunma.
13 Nisan 2012
Önyargılardan uzak yaşamalıyız
3919 Okunma.
08 Nisan 2012
Fahrettin ÇELİK & “Samsat’ta Bir Gül Safvan b. Muattal (r.a)”
3499 Okunma.
02 Nisan 2012
Sahip Olduklarını Hor Kullanma
4068 Okunma.
01 Nisan 2012
OH BE NİHAYET KURTULDUK MU?
3780 Okunma.
29 Mart 2012
Her Şey Aslına Döner
4403 Okunma.
26 Mart 2012
Esnaflık Ahlâkı Bu Olmamalıdır
8771 Okunma.
22 Mart 2012
Paylaşımcı Ruhla Hareket Edelim
3975 Okunma.
19 Mart 2012
Birbirinizi Sevmedikçe Cennete Giremezsiniz
3973 Okunma.
27 Şubat 2012
KARANLIKTA AYDINLANAN RUHUMUZ
4109 Okunma.
23 Şubat 2012
KAR YILI
4201 Okunma.
20 Şubat 2012
BU ŞEHİR BAŞKADIR (ŞİİR)
16027 Okunma.
16 Şubat 2012
HZ.SAFVAN BİN MUATTAL
4256 Okunma.
13 Şubat 2012
DOĞRUSU BU OLSA GEREK..
3385 Okunma.
02 Şubat 2012
DÖRT MEVSİMİ DE TADINDA YAŞAMAK
4136 Okunma.
01 Şubat 2012
2012 GELMİŞ, HOŞ GELMİŞ DE…
4067 Okunma.
30 Ocak 2012
YABANCI DEĞİLSEN..
3575 Okunma.
26 Ocak 2012
BABASINI DA (!) SEVMEZ DÖK
3752 Okunma.
23 Ocak 2012
BÜYÜK KONUŞMADAN HALİMİZE ŞÜKRETMELİYİZ
3857 Okunma.
20 Ocak 2012
HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DEĞİL Mİ?
3876 Okunma.
13 Ocak 2012
OLMAYAN KIŞ, KAR...
3620 Okunma.
27 Aralık 2011
YAZAR DA YAZARIZ
4247 Okunma.
26 Aralık 2011
BOŞANMALAR ÖNEMLİ BİR KONU
3953 Okunma.
19 Aralık 2011
FUTBOL, FUTBOL OLMAKTAN ÇIKTI
3958 Okunma.
14 Aralık 2011
MARİFETLER İLTİFATA TABİDİR
4401 Okunma.
12 Aralık 2011
İNSAN KILIĞINA GİRENLER ÇOK
5064 Okunma.
09 Aralık 2011
İNSAN DEĞİLSENİZ O BAŞKA...
3396 Okunma.
02 Aralık 2011
SENİ SEVOM SEGİLİLER GÜNÜYMÜŞ
4394 Okunma.
01 Aralık 2011
KARARINI İYİ VERMEK GEREKİR
4317 Okunma.
28 Kasım 2011
ASKER UĞURLAMA..
3749 Okunma.
24 Kasım 2011
ŞİKAYET ETMADEN DÜZELTRME..
3268 Okunma.
22 Kasım 2011
YAŞAM VE ÖLÜM
4268 Okunma.
18 Kasım 2011
NİYE KIZARSINIZ Kİ
4111 Okunma.
14 Kasım 2011
ÖZEL BİR GÜN HAVŞERİ
3957 Okunma.
11 Kasım 2011
YAŞLANMAYA HAZIR MISINIZ?
3918 Okunma.
08 Kasım 2011
ORUÇLA BERABER...
3700 Okunma.
07 Kasım 2011
ZAMAN HIZLA İLERLİYOR
4281 Okunma.
04 Kasım 2011
EVDEN KAÇAN ÇOCUKLAR..
3600 Okunma.
31 Ekim 2011
ALLAH'IM DÜŞÜRME KULLARINI DARA
4952 Okunma.
27 Ekim 2011
İNŞALLAH BİR DAHA YAŞAMAYIZ
3859 Okunma.
25 Ekim 2011
GENÇ NÜFUSA SAHİP ÇIKMAK..
3271 Okunma.
17 Ekim 2011
BU HALLER BİR HAL DEĞİL
4057 Okunma.
10 Ekim 2011
DÜŞÜNCEYE SİZ KARAR VERİN
3933 Okunma.
05 Ekim 2011
GALİBA DEPRESYONDAYIZ
3888 Okunma.
26 Eylül 2011
AKRABALIK VE AİLE BAĞLARI
4461 Okunma.
20 Eylül 2011
AMAN SAKIN HA...
3443 Okunma.
14 Eylül 2011
GÜZEL BİR DOST..
3587 Okunma.
12 Eylül 2011
GÖNÜLLÜ YALNIZLIK BİZİ BİTİRİYOR
3938 Okunma.
03 Eylül 2011
BİR DENEYİN BAKALIM
4369 Okunma.
09 Ağustos 2011
YALANCI DÜRÜSTLÜK
4379 Okunma.
06 Ağustos 2011
ÇOK HIZLI YAŞIYORUZ...
3509 Okunma.
02 Ağustos 2011
İNATÇI KEÇİ GRİBİ
4798 Okunma.
25 Temmuz 2011
İNSANLAR NE ZAMAN KENDİNİ DEĞİŞTİRİR
4630 Okunma.
18 Temmuz 2011
SEBEPSİZ SIKINTILAR ÇOĞALDI
3999 Okunma.
05 Temmuz 2011
BİRLİK BERABERLİK BU OLSA GEREK
4120 Okunma.
03 Temmuz 2011
ÖĞRENMEK, AMA GÜZELİ ÖĞRENMEK
4237 Okunma.
27 Haziran 2011
ŞU SOKAK DÜĞÜNLERİ YOK MU?
4334 Okunma.
20 Haziran 2011
GERÇEKTEN SEVMEK ZOR MUDUR?
4458 Okunma.
13 Haziran 2011
ÇOK KIRICI OLMAYA BAŞLADIK
4015 Okunma.
09 Haziran 2011
EZİLMEYENE NE MUTLU..
3275 Okunma.
30 Mayıs 2011
İNSANI İNSAN EDEN NEDİR ACABA?
4218 Okunma.
23 Mayıs 2011
YAZIK OLACAK GENÇLİĞİMİZE
4143 Okunma.
18 Mayıs 2011
HER DAĞIN BAŞINDA BİR EVİN OLSUN
4185 Okunma.
16 Mayıs 2011
OTOBÜS MÜ, UÇAK MI NE DERSİNİZ?
4395 Okunma.
13 Mayıs 2011
ENGELLİLER HAFTASI
4447 Okunma.
04 Mayıs 2011
KIRSAL-KENTSEL DEĞİŞİM İÇİNDE BUCALAMAK
4002 Okunma.
01 Mayıs 2011
YENİ BİR YAŞAM MI? GEÇEN ÖMÜR MÜ?
4225 Okunma.
25 Nisan 2011
ACIYIN BANA
4552 Okunma.
22 Nisan 2011
4.YILINDA SAFVAN BİN MUATTAL TÜRBESİ 3
4483 Okunma.
18 Nisan 2011
NE KADAR DÜŞÜNÜYORUZ ACABA?
4285 Okunma.
11 Nisan 2011
BAYRAMI NASIL KUTLARSINIZ?
4396 Okunma.
07 Nisan 2011
BİZE NE OLDU?
4338 Okunma.
05 Nisan 2011
İMZA GÜNÜ YARIN
4367 Okunma.
28 Mart 2011
DAHA ÇOKKKK ÖALIŞMALIYIZ ÇOK ?
4095 Okunma.
21 Mart 2011
KANSEROJEN OLMAYAN BİŞEY KALDIMI ACABA?
4225 Okunma.
15 Mart 2011
LÜTFEN BİLEN BİRİLER, VARSA..
3420 Okunma.
10 Mart 2011
HİTAP ŞEKLİNE DİKKAT EDELİM
3968 Okunma.
06 Mart 2011
ADIYAMAN'IN BİR KÜLTÜR MERKEZİNE İHTİYACI VAR
4599 Okunma.
05 Mart 2011
ERCAN ÜNAL VE ÇAYKUR RİZESPOR
4155 Okunma.
28 Şubat 2011
BİR VERGİ HAFTASI DAHA BİTTİ
4222 Okunma.
25 Şubat 2011
BİLMEK KADAR DİNLEMEK DE ÖNEMLİDİR
3991 Okunma.
21 Şubat 2011
ORTADOĞU'DAKİ ATEŞ..
4923 Okunma.
18 Şubat 2011
YAŞLILIK KORKULACAK KADAR MIDIR?
4108 Okunma.
15 Şubat 2011
ŞANS OYUNLARINA MÜPTELA GENÇLİK
4315 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
4455 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
3847 Okunma.
02 Şubat 2011
KONUŞMALAR İNSANI REZİL DE EDER VEZİR DE
4551 Okunma.
28 Ocak 2011
AFFET ŞU KULUNU
4673 Okunma.
24 Ocak 2011
NE ZAMAN HİDAYETE ERİLİR?
4200 Okunma.
19 Ocak 2011
MUTLU OLMAK ELİMİZDE
4099 Okunma.
12 Ocak 2011
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4114 Okunma.
01 Ocak 2011
YENİ YIL
4439 Okunma.
27 Aralık 2010
ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLMAK!
4561 Okunma.
23 Aralık 2010
AŞURE,AYLA PEKTAŞ VE İHH SERGİSİ
4194 Okunma.
22 Aralık 2010
OCAK'TA HAYATIMIZ
4421 Okunma.
20 Aralık 2010
KREDİLER VE KREDİ KARTLARI
4027 Okunma.
13 Aralık 2010
HER ŞEYİN BAŞI SEVGİ DEĞİL MİDİR?
4135 Okunma.
11 Aralık 2010
KIYMETİN NEYE NASIL BAKTIĞINA BAĞLIDIR
4088 Okunma.
10 Aralık 2010
İNTERNET ....
3431 Okunma.
30 Kasım 2010
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4366 Okunma.
29 Kasım 2010
BİR BAYRAM DAHA GERİDE KALDI
4048 Okunma.
24 Kasım 2010
24 KASIM ..
3731 Okunma.
20 Kasım 2010
YİNE TRAFİK KAZALARI
4010 Okunma.
26 Ekim 2010
RİSALE-İ NUR...
4006 Okunma.
26 Ekim 2010
BENİM İŞİM TAMAM..
3461 Okunma.
18 Ekim 2010
DELİ Mİ VELİDİR,VELİ Mİ DELİ?
4687 Okunma.
14 Ekim 2010
ÇİZO RIZA MSN'DE..
4910 Okunma.
27 Eylül 2010
AKILSIZ BAŞIN...
3625 Okunma.
11 Ağustos 2010
ELBET BİTECEK BU MANASIZ SAVAŞ
4124 Okunma.
10 Ağustos 2010
BİR DOSTUMA SİTEM!
4330 Okunma.
12 Haziran 2010
ACABA BİZ NE KADAR SAMİMİYİZ?
3893 Okunma.
11 Mayıs 2010
ONLAR SENİ YEMEDEN SEN ONLARI YE BİTİR
4077 Okunma.
10 Mayıs 2010
BİR BABANIN EN MUTLU GÜNÜ...
3646 Okunma.
11 Mart 2010
SÖYLEMLERİ EYLEMLERİ
4061 Okunma.
11 Ocak 2010
BİR BARDAK ÇAY..
3732 Okunma.
10 Ocak 2010
NEMRUT...
3818 Okunma.
Haber Yazılımı