Yazı Detayı
24 Nisan 2014 - Perşembe 17:37 Bu yazı 10772 kez okundu
 
Gerger’e Bir Bakış -1-
KERİM BAYDAK
kerimbaydak@hotmail.com
 
 

Gerger’e Bir Bakış -1-

Hafta sonu yemekli bir davete icabet etmek üzere, Adıyaman’ın en şirin, en  küçük ve en uzak ilçesi olan Gerger’e doğru yola koyulduk.

Gerger ilçesi, Adıyaman merkeze 105 km. uzaklıkta olup, 2012 nüfus verilerine 3185 kişinin yaşadığı şirin bir ilçemiz.

Yirminin üzerinde gazeteci arkadaşlarımızla beraber,  Gerger’e doğru yola alırken; baharın o güzelim temiz havasından, yeşilliğin kokusundan,  yüreğimize doyasıya çeke çeke ilerliyorduk.

Kâhta, Narince istikametinde yol aldığınız araçta; sevdiğiniz dostlar, duygudaş arkadaşlarınız olunca, yolculuğun nasıl geçtiğinin farkında olmuyorsunuz.

Akdeniz iklimi gibi karasal bir iklime sahip olan Gerger, kışların soğuk, yazların sıcak ve kurak geçtiği bir mevsimde, aslında tam da kıvamında olan bir zamanda yolculuk yapıyorduk.

Araçta Nuri, Sabri ve Yılmaz kardeşlerimizle neşeli, sen şakrak esprilerin kırıla gittiği bir yolcukla, Üzeyir Peygamber makamını geçip, Gerger’e yöneldiğimizde; insanın içini dışına getiren keskin virajlar başladı.

Dışarıda, baharın en güzel hallerini yansıtan, ağaçların elbise giyinircesine yeşile bürünmeleri, otların salına salına, ılgıt ılgıt esen rüzgârla boynunu bükmeleri, sağa sola sallanmaları; “Gerger’e hoş geldiniz” der gibiydi.

Gerger girişindeki ilgimizi çeken ve sanırım Gerger’in en önemli sorunlarından bir tanesi olan, ilçe çöplerinin geçtiğimiz yolun kenarına, ilçenin girişine dökülüyor olmasıydı. Aslında çöpler, pek de görülmeyen yerlere dökülür; ama sanki Gerger  “ işte bakın, bunlar bizim çöplerimiz, görün çöplerimizden haberiniz olsun!” der gibiydi.

Biraz tuhafımıza gitse de, kanıksasak da, az ilerideki Gerger Kaymakamlığınca barajın sahile yakın bir tepede yapılan  “Şahin tepesi” adlı dinlenme tesisinin modern görüntüsü, biraz gönlümüzü almış gibiydi.

Gerger’in uzaktan görüntüsü, o kadar da ahım şahım bir yer olarak görünmüyordu.

Yıllar var ki birkaç kamu binası dışında fazla da bir yapılaşma yoktu. Yaşayanlar da hep yaşlı, kadın ve çocuklardan müteşekkil. Çünkü iş imkânı olmadığından, gençler il dışında, çeşitli şehirlere para kazanmak amacıyla giderek, gurbette kalmaktadır.

Dağlık ve engebeli bir arazide kurulmuş ilçe merkezi, tarımsal arazisi olmadığı görüntüsü hâkimdir. Ektikleri ancak kendilerine kıt kanaat yetmektedir. İlçenin Fırat nehrine olan yakın kesiminde, mevcut tarıma elverişli arazileri de Atatürk barajının altında kalmış olduğundan,  yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak hiçbir ekim, üretim, tarım işi yapılmamaktadır.

Kân boğazından Gerger toprağına girdiğiniz andan itibaren, kendinizi bir labirente girmiş gibi hissedersiniz. Üç tarafı sarp dağlarla çevrilmiş ve bir tarafı da baraj sularının kapattığı bir alanda, nereye, nasıl giderseniz gidin, hep aynı yere çıkarsınız, vardığınız yer aynıdır.

Çıkmak isteseniz çıkamazsanız, kaçmak isteseniz kaçamazsınız,

Yıllar önce görev yaptığım bir dönemde, vatandaş biri; “kan boğazını kapatıp burayı bir vahşi doğal hayat için kullanmak gerek” demişti. Yani girenin bir daha çıkmayacağı, kaçamayacağı doğal bir coğrafyaya sahip olan bir yer.

Adıyaman’dan başka hiçbir yerle bağlantısı yok. Resmi işleri hariç, diğer işleri Adıyaman veya Kâhta ilçesinde görülür.

Kışın zorlu yaşam şartlarında, yaşayanlar birçok şeyden mahrum kalabiliyor

Bazen insanlar arasında, “ bir vurdum mu soluğu Gerger’de alırsın!!” ya da “galiba sen soluğu Gerger de almak istiyorsun!!” gibisinden, sürgün yeri, mahrumiyet bölgesi olduğuna dair izlenimler veriyorlar.
Peki, Gerger ilçesinin iyi olan yanları yok mudur? Elbette vardır. Mesele cana yakın insanı vardır. Birçok yaylası vardır. Mis gibi tertemiz, insanını yüreğini ferahlatan, ciğerlerini güçlendiren havası vardır. Doğal bir bitki örtüsü, envayi çeşit çiçekleri, otları vardır. Mevcut topraklarını alan barajı vardır, ama beraberinde de balıkçılığı var. Güzel narları, balı vardır. El sanatlarında hafif bir kıpırdanma vardır. Yanı başında Nemrut Dağı vardır, ama nimetlerinden faydalanamamaktadır.
İlçede büyük bir hareketsizlik olduğundan, ilçe dışında çalışan aile fertlerinin gönderdiği paralarla geçinmektedir.

Misafiri olduğumuz çiçeği burnunda Belediye Başkanı Zeynel ASLAN, henüz bir makama sahip olduğundan; gayet heyecanlı ve bir şeyler yapmanın/yapabilmenin arayışındaki görüntüsüyle, büyük bir yükün altına girdiğinin farkında olarak, makûs talihlerini yenerek, ilçeye birçok konuda girdi-çıktılar sağlamanın hesabı içerisindeydi.
“Bir dokun, bir ah işit” kabilinden, derin ahlar çekerek, sorumluluğunu üstlendiği görevinin sıkıntılarının farkındaydı. Gerger’i gerek ekonomik, gerekse sosyal hayat standardını ve yaşam kalitesini yükseltebilecek bir takım çalışmanın içerisinde bulunduğunu, bunun içinde zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, önerilen çözümleri pürdikkat dinliyordu.

Yıllar ilerlemesine rağmen, halen ilçenin yollarının sıradan parke taşı döşemenin ötesinde farklı bir şey görülmüyor. İlçenin hemen ön tarafında, çeşme diye edilen ve aynı zamanda çok sıradan ilkel durumdaki mezbahana (hayvan kesim yeri) olarak kullanılan alanda, çeşmenin kurumuş olması bir yana, ilçenin kanalizasyon sularının narların bolca olduğu meyve bahçelerine doğru akması, pek de şık bir görüntü sergilemiyor. Mezbahana de kesilen hayvanların sakatatlarının ve diğer atıl atıkların atılmasıyla kesif bir koku ilçenin üzerine sinmektedir. Belki birkaç milyonla alınabilecek borularla ilçenin alt taraflarına kadar götürülebilecek kirli suların ve atıkların uluorta bırakılması, gerçekten çok tuhafımıza gitti.

Hâlbuki ilçe konum ve yerleşimi itibariyle, her şeyi yapmaya müsait bir durumdadır.
Şimdi, Gerger ilçemizi kurtarabilecek birkaç öneriyle devam edelim.
Bir kere, en başta ilçe çöplerinin atılacağı, toplanacağı daha uygun bir yer bulmakla işe başlanılması gerekir.
Gerger’e temiz bir içme suyu kazandırılmalıdır.
Gerger, yoğun olarak esen rüzgârların bol olduğu bir konumdadır. Rüzgârgülü diye tabir edilen, yel değirmenleri kurulmaya çok müsait. İlçenin enerjisi bu şekilde tedarik edilebilir. Hatta bu enerjiden balıkçılıkta ve bu enerjiyle motopomplar kullanılarak baraj suyu yüksek kesimlere basılarak, kısıtlı da olsa mevcut tarıma elverişli olan arazilerin sulanmasında kullanılabilir.
Yine ilçenin etrafı dik ve yüksek sarp kayalıklarla çevrili olduğu için, rakımı ve kotası yüksek olan yerlerde, yamaç paraşütçülüğü, balon turizmi yapılabilir. Gerçekten düşenin kurtulamayacağı, ama uçanın da büyük bir adrenalinle keyif alacağı çok uygun yerler mevcut.

Baraj kenarında yapılacak tesislerle, baraj suyu, havası ve doğal bitki örtüsü ile mevcut çiçek ve otlara, yabancıların dikkatlerini cezbederek, turizme katkıda bulunulabilir.
Büyük ve küçükbaş hayvancılığının geliştirilmesi için, çeşitli yatırımlar, desteklemeler ve özendirmeler yapılmalıdır.
El sanatları olan halıcılık daha da geliştirilerek, ilçe ekonomisine ciddi katlılarda bulunulabilir.

İlçenin sınırları içerisinde bulunan Berber Kalesi, yaylalarının güzelliği ve özellikle sağlıkta etkisi ve katkısı olan Sülüklü gölün tanıtılması ve dünyanın sekizinci olarak Nemrut Dağı’na çıkacak olan turistlerin tur operatörleriyle irtibata geçilerek, gelen 100.000’e yakın turist mevcudun en az % 20’sinin ilçeye girmesi sağlanabilir. Bu %20’lik 20.000 turist girdisi, ilçeye büyük bir canlılık sağlayacak ve hareketlilik getirecektir.
Bu tür tesisler ve çalışmalar için, ilçenin dışında ikamet eden ve birçok işle iştigal eden zengin işadamlarıyla görüşülerek, buraya yatırım yapmaları için ikna edilebilir.

Aksi takdirde Gerger, bir türlü kabuğunu kıramayacak, ne ekonomik anlamda, ne turizmden faydalanma anlamında, ne de sosyal hayatta yaşam standardını yükseltme, yakalama anlamında hiçbir ilerleme kaydedemeyecektir.
Anlaşılan, hem Gerger halkının, hem de yeni Belediye Başkanı olan Zeynel Aslan’ın işi bir hayli zor. Allah kolaylık versin. İlçe Kaymakam’ının, Belediye Başkan’ının ve diğer atanmışların bu işin üstesinden gelebilecekleri kanısındayım. Muvaffakiyetler ve kolaylıklar dilerim.
Gerger’e kısa da olsa bir bakış açısıyla sizlere bir pencere sundum. Belki başka bir yazı da başka bir ilçemiz olur, kim bilir!

Kerim BAYDAK
kbaydak61-artan@hotmail.com

 
Etiketler: Gerger’e, Bir, Bakış, 1
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
04 Nisan 2020
Çok Seviyorum Ya!
195 Okunma.
27 Mart 2020
Pandemik Korona ( Kovit-19)
113 Okunma.
09 Mart 2020
Çelişki, Yersen!
299 Okunma.
03 Mart 2020
Aklımda Deli Sorular!
62 Okunma.
28 Şubat 2020
Nereye Kadar!
86 Okunma.
13 Şubat 2020
Ah Şu Gençlik Ah!
302 Okunma.
07 Şubat 2020
Sıfat Bile Uymaz
109 Okunma.
27 Ocak 2020
Depremle Yaşamak Zorundayız
111 Okunma.
27 Ocak 2020
Haklıydı!
60 Okunma.
27 Ocak 2020
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…
200 Okunma.
15 Ocak 2020
Yılbaşını Kutladık Mı?
420 Okunma.
03 Ocak 2020
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
480 Okunma.
28 Kasım 2018
Yozlaşan Kültürde Tadilat Yetmiyor
1622 Okunma.
26 Eylül 2018
Bazen Oluyor
4507 Okunma.
28 Aralık 2016
Dosta Bir Hal mı, Hemhal mı?
2263 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2379 Okunma.
23 Ağustos 2016
Olmadı, Olmazdı, Olamazdı.
2346 Okunma.
23 Ağustos 2016
Buruşuk Bir Fotoğrafım
2387 Okunma.
15 Ağustos 2016
Sen İyi, Ben İyi, Peki Kötü Olan Kim?
2403 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Somali’de De Çiçekler Açar” Doktor Abuzer Hocam!
3873 Okunma.
15 Ağustos 2016
“Eskiciler – Hurdacılar” Yazımıza Gönderilen Yazı
3686 Okunma.
08 Ağustos 2016
Karışığım, Karmakarışık
2657 Okunma.
01 Ağustos 2016
İyi De, Ne İçin, Kim İçin?
2425 Okunma.
01 Ağustos 2016
Kompleksli Konseptler
2378 Okunma.
01 Ağustos 2016
O Derece Yani!
2584 Okunma.
26 Temmuz 2016
O En Büyük Vekil
2585 Okunma.
26 Temmuz 2016
15 Temmuz Halkın Diriliş Ve Varoluş Bayramı
2170 Okunma.
26 Kasım 2015
Kerim’ce Güzellemeler -17 –
6041 Okunma.
02 Ağustos 2014
Masum Çocukların Ruhları Peşinizi Bırakmayacak
3259 Okunma.
02 Ağustos 2014
Bayram Yapabildiniz Mi?
3502 Okunma.
02 Ağustos 2014
Nasıl Bir Oruç Tuttuk, Düşündünüz Mü?
3319 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail Mezalimi Var, Uyan Ey Dünya
3400 Okunma.
25 Temmuz 2014
İsrail’e Ne Yapabiliyoruz?
8862 Okunma.
23 Temmuz 2014
Boykot Ediyoruz, Peki Ya Sonuç?
3298 Okunma.
22 Temmuz 2014
Bugün Onlara, Yarın Kim Bilir Kimlere!
3373 Okunma.
21 Temmuz 2014
İsrail Vuruyor, Dünya Durmuş Bakıyor
3194 Okunma.
21 Temmuz 2014
Dünyanın Şirazesi Kaymış
3384 Okunma.
17 Temmuz 2014
Madde Bağımlısı Çocuklar, Böyle Olsun İstemediler
4047 Okunma.
16 Temmuz 2014
İzansız Ve Tutarsız İnsanlar Çok
3540 Okunma.
15 Temmuz 2014
Balici / Tinerci Çocuklarımız
3587 Okunma.
14 Temmuz 2014
Ramazan Orucu
3592 Okunma.
11 Temmuz 2014
Dünya Görmüyor, Duymuyor
3543 Okunma.
10 Temmuz 2014
Oruç Tutuyorsak, Hakkını Vermeliyiz
3411 Okunma.
08 Temmuz 2014
Adıyaman Deyince Düşünmek Gerekir
3306 Okunma.
07 Temmuz 2014
Ramazan Ayına Saygısı Olmayanlar Var
3447 Okunma.
04 Temmuz 2014
Ne Mutlu Ramazan Ayına Ulaşanlara
3617 Okunma.
03 Temmuz 2014
Tatilde Çocuklarımıza Dikkat Etmeliyiz
3380 Okunma.
03 Temmuz 2014
Ciğerimiz Yanarak Oruç Tutuyoruz
3152 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3709 Okunma.
01 Temmuz 2014
Oruçta Yanan İslam Coğrafyası
3366 Okunma.
30 Haziran 2014
Fırınlarımız
3872 Okunma.
29 Haziran 2014
“Haydi, Çocuklar, Camiye Koşalım, Kur’an’la Buluşalım”
5294 Okunma.
26 Haziran 2014
İlla Da Gidecekseniz, Neden Bir Köy Olmasın?
3633 Okunma.
25 Haziran 2014
Göze Batanlar
4276 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
9255 Okunma.
24 Haziran 2014
Sıcaklardan Kaçan Kaçana…
8304 Okunma.
23 Haziran 2014
Bankalar Kredi Dosya Masraflarını Ödemeli
3333 Okunma.
23 Haziran 2014
Büyük Konuşmamak Gerekir
3334 Okunma.
19 Haziran 2014
Sahi Siz Hangi Direklerdensiniz?
3541 Okunma.
19 Haziran 2014
Yaz Keyfi Üst Direklerin Hakkı
3405 Okunma.
16 Haziran 2014
Hayatın Neresindeyseniz Halinize Şükredin
3481 Okunma.
16 Haziran 2014
HAYAT
3599 Okunma.
16 Haziran 2014
Sevinçler Paylaşılınca Güzel Oluyor
3621 Okunma.
12 Haziran 2014
Bir Bardak Çayın Yaşantımızdaki Önemi
3540 Okunma.
12 Haziran 2014
Söylemleri-Eylemleri Bir Olmalı İnsanın
3972 Okunma.
10 Haziran 2014
Kararını vermek size kalmış
3486 Okunma.
10 Haziran 2014
İki Değil Çok Yüzlü İnsanlar Var
3326 Okunma.
10 Haziran 2014
Gerisi Onların Bileceğidir.
3419 Okunma.
10 Haziran 2014
Kendini Seven, Başkasını Da Sever
4074 Okunma.
03 Haziran 2014
Güven Bunalımı Yaşıyoruz
3427 Okunma.
03 Haziran 2014
Tecrübeyle Sabittir
3635 Okunma.
03 Haziran 2014
Selfie Benzeri Akımlar Çılgınlığı Da Neyin Nesi!
3251 Okunma.
03 Haziran 2014
Dürüst Olun, Aynaya Bir Bakın
3522 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adam Gibi Adam” Var Mı?
6343 Okunma.
28 Mayıs 2014
Palanlı’da Mehmet Çil’in Misafiriydik
7855 Okunma.
28 Mayıs 2014
“Adıyaman Badem Diyarı Olacak”
6357 Okunma.
28 Mayıs 2014
Garantisi var mıdır?
3334 Okunma.
28 Mayıs 2014
Acaba Ne Kadar İnsanız, Hiç Düşündünüz Mü?
3376 Okunma.
28 Mayıs 2014
SO (r) MA Yüreğim Yanıyor SOMA!
3406 Okunma.
14 Mayıs 2014
Kara Bir Gün, Yine Yüreğimiz Yanıyor
3632 Okunma.
14 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-3-
3146 Okunma.
09 Mayıs 2014
1.Adıyaman Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri-2-
3545 Okunma.
06 Mayıs 2014
Çocuğun Yapacakları…
11274 Okunma.
06 Mayıs 2014
Yüreğimiz Yanmadan Çocuklarımıza Sahip Çıkalım
3236 Okunma.
01 Mayıs 2014
1 Mayıs Ve Regaip Gecesi İç İçe
3547 Okunma.
01 Mayıs 2014
Artık Mısır’da Ki İdamlar Durdurulmalı!
8417 Okunma.
29 Nisan 2014
KAŞİP Yemeği Ve IŞILDAK Eczane Açılışı
3484 Okunma.
29 Nisan 2014
Yazık Oluyor Gençliğimize!
3504 Okunma.
27 Nisan 2014
Gerger’e Bir Bakış -2-
9627 Okunma.
24 Nisan 2014
NEREDE!.. O ESKİ 23 NİSAN BAYRAMLARI!..
2688 Okunma.
22 Nisan 2014
Dikkatli Ve Uyanık Olmalısınız
3645 Okunma.
22 Nisan 2014
Erdil Tırşık’ı Da Yedik, Darısı Akif Hocayla, M.Ali’nin Başına!
7508 Okunma.
17 Nisan 2014
“Kutlu Doğum Haftasını” Kutlamak Mı, Anlamak Mı?
6213 Okunma.
17 Nisan 2014
Keşke Başka İşlere De Kafa Yorabilseydik!..
2635 Okunma.
15 Nisan 2014
İslam Lideri Türkiye Mi İran Mı?
3549 Okunma.
15 Nisan 2014
Ara Sıra Şehir Dışına Çıkın Artık
3444 Okunma.
13 Nisan 2014
Merak Etmeyin, Hesabını Verecekler
3619 Okunma.
13 Nisan 2014
Neden Diye Sorgulayamaz Olduk!
3418 Okunma.
13 Nisan 2014
İDAM KARARLARINI YOK HÜKMÜNDE GÖRÜYORUM
3426 Okunma.
09 Nisan 2014
Mısır’da Dünya Kör, Dilsiz, Sağır Mı Oldu?
8548 Okunma.
08 Nisan 2014
Havalar Isınmaya Başladı ve Bir Tespit
3593 Okunma.
07 Nisan 2014
Her Şehrin Övündüğü Bir Eseri Vardır
3543 Okunma.
07 Nisan 2014
Neyse Osunuz, Omurgasız Olmayın, Dik Durun
3484 Okunma.
07 Nisan 2014
Robot Değilsiniz, Akıllı Olun!
3527 Okunma.
02 Nisan 2014
Size Sormak Gerek!
3902 Okunma.
01 Nisan 2014
BUGÜN 1 NİSAN (Nisan Bir)
3361 Okunma.
31 Mart 2014
ZEVAL GELMEZ BU YURDA
3543 Okunma.
31 Mart 2014
Başka Söze Hacet Var Mı?
3459 Okunma.
31 Mart 2014
Yeter Ki İnanın
3580 Okunma.
26 Mart 2014
Çok Laf Yalansız, Çok Mal Haramsız Olmaz
3932 Okunma.
24 Mart 2014
Akıl Denen Meleke Ve Azim
3611 Okunma.
24 Mart 2014
Kim Olduğumuza Bir Karar Verebilsek!..
5843 Okunma.
24 Mart 2014
İnanç, Umut, Güven!
3817 Okunma.
24 Mart 2014
Çocuklarımıza Ne Kadar Örnek Oluyoruz?
3330 Okunma.
13 Mart 2014
Sevinmeli miyiz Yoksa Korkmalı mıyız, bilemiyorum!
3722 Okunma.
11 Mart 2014
Nefsinize Uymayın, Mevla’m Neylerse Güzel Eyler
8764 Okunma.
11 Mart 2014
Az Anlayan Mı Çok İnanan Mı?
3564 Okunma.
07 Mart 2014
AGİP’ten DİLİPAK Konferansı
69773 Okunma.
07 Mart 2014
Biz Deprem Acısını Çok İyi Biliyoruz!
8556 Okunma.
05 Mart 2014
Gelin Bizim (Hatice) Damat Da (Yılmaz) Bizim Olunca…
9770 Okunma.
05 Mart 2014
Adıyaman Makûs Talihini Ne Zaman Yener
7801 Okunma.
03 Mart 2014
Hepimiz Muteselsilen sorumluyuz
3657 Okunma.
03 Mart 2014
AGİP VE ABDURRAHMAN DİLİPAK
3941 Okunma.
26 Şubat 2014
Şakanın Dozunu Ayarlamak Lazım
4005 Okunma.
25 Şubat 2014
Ne Zaman İnsan Gibi İnsan Olacağız Acaba?
3527 Okunma.
25 Şubat 2014
Hüzün Ve Sevinç Yan yana
3667 Okunma.
20 Şubat 2014
Kişinin Girdiği Yol Çok Önemlidir
3586 Okunma.
20 Şubat 2014
Fırıldak Olmaya Gerek Yok
3693 Okunma.
20 Şubat 2014
Tefrika Olmadıkça Rahat Etmezler
3819 Okunma.
20 Şubat 2014
İlla Da Sevgilin Mi Olması Gerek!
5042 Okunma.
20 Şubat 2014
Hiç Altın Günü Var Mı Acaba?
81797 Okunma.
12 Şubat 2014
Biraz Düşünün Anlayacaksınız
3510 Okunma.
11 Şubat 2014
Kendimizi İfade Edebiliyor Muyuz?
3367 Okunma.
10 Şubat 2014
Uyanın, Bu Dünya Hepimize Lâzım
8208 Okunma.
10 Şubat 2014
İstikrar Yeniden Sağlanacaktır
3424 Okunma.
10 Şubat 2014
Tevhid, Marifet, İman, İslâm Demek
9230 Okunma.
05 Şubat 2014
Şikâyet Etmeden Önce Bir Kez Daha Düşünün!
10298 Okunma.
05 Şubat 2014
Meydanda Flu Bir Ortam var
3372 Okunma.
03 Şubat 2014
Ölüm Her An kapımızda…
14549 Okunma.
03 Şubat 2014
Değerlerini Kaybedenler, Değersiz Olurlar
3866 Okunma.
03 Şubat 2014
Koşulsuz Teslimiyet Çok Tehlikeli
18699 Okunma.
03 Şubat 2014
Sanki Sütten Çıkmış Ak Kaşıklar
3681 Okunma.
28 Ocak 2014
Yağmur Yağmaz Diyenler Utanıyorlar Mı Acaba?
3899 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3551 Okunma.
27 Ocak 2014
Gençler, Yaşlılar, Olur Olmaz Konuşmayın
3376 Okunma.
23 Ocak 2014
Esas Sorunumuzu Bilen Var Mı?
3743 Okunma.
23 Ocak 2014
Kim Bilir?..
3851 Okunma.
23 Ocak 2014
Ne Kaybettik, Ne Kaybediyoruz?
3761 Okunma.
23 Ocak 2014
Gayrısını Siz Düşünün!
3618 Okunma.
16 Ocak 2014
Bunları Söylemeyen Var Mı Hayatında?..
3034 Okunma.
16 Ocak 2014
Acaba Siz İnsan Mısınız?
3490 Okunma.
14 Ocak 2014
ŞARON Öldü, Diğer Zalimlerin Başına!
3610 Okunma.
13 Ocak 2014
Her şey Girift Olmuş
3746 Okunma.
10 Ocak 2014
İnsanız İnsana Saygımız Var; Ama…
3937 Okunma.
10 Ocak 2014
Yemezler!
3948 Okunma.
07 Ocak 2014
Hayatı Çekilmez Yapan Bizleriz
3540 Okunma.
06 Ocak 2014
Her Şey Şükretme Vesilesidir
3575 Okunma.
06 Ocak 2014
2014 Yılına Nasıl Girersen, Öyle Devam Eder mi?
3445 Okunma.
02 Ocak 2014
Ben Hiç Doğum Günü Kutlamadım ki!
3807 Okunma.
31 Aralık 2013
Sanki Kendisi Ölmeyecek!
3682 Okunma.
31 Aralık 2013
2013 Giderken
3792 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanım Diyenler İçindir
3466 Okunma.
31 Aralık 2013
İnsanız Madem!..
3090 Okunma.
24 Aralık 2013
Yeter artık, Neden Kavga Ediyorsunuz?
3570 Okunma.
24 Aralık 2013
Ne durumdayız, Hiç Düşündünüz Mü?
3635 Okunma.
24 Aralık 2013
Hiç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3209 Okunma.
20 Aralık 2013
iç Kimse Kendi Kendine Gelin-Güveyi Olmasın
3488 Okunma.
20 Aralık 2013
Yollarda Biraz Daha Dikkatli Olalım
3552 Okunma.
20 Aralık 2013
Hiçbir Şeyine Güvenme!
3680 Okunma.
16 Aralık 2013
Gelen Gideni Aratır (mı)?
3884 Okunma.
13 Aralık 2013
Cami Avlusuna Bankamatik Koymak Ne kadar Doğru?
3788 Okunma.
13 Aralık 2013
Biz Görevimizi Yapalım Da…
14487 Okunma.
12 Aralık 2013
Danasını Ver, Anası Kalsın
3687 Okunma.
05 Aralık 2013
Şükreden Bir Kul muyuz?
3712 Okunma.
05 Aralık 2013
Bence Şükredin Halinize
3477 Okunma.
03 Aralık 2013
Engellileri Anlamak Ve Yardımcı Olmak Gerekir
3443 Okunma.
03 Aralık 2013
9.YIL DA ADIYAMAN VE BİR ŞİİR
3585 Okunma.
29 Kasım 2013
Bakalım, Kimler Bu Memlekete Yön Verecek
3381 Okunma.
29 Kasım 2013
Değmez, Bilesiniz!
3762 Okunma.
27 Kasım 2013
Demokrasi Parkında Her Gün Bir Aşure Etkinliği
3365 Okunma.
27 Kasım 2013
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE AKROSTİŞ
4142 Okunma.
27 Kasım 2013
GÜL’ÜM…
4570 Okunma.
27 Kasım 2013
Dershaneler Bahane, Plân Şahane
7849 Okunma.
27 Kasım 2013
Ya Konuşmuyoruz Ya Da Boş Konuşuyoruz
3529 Okunma.
18 Kasım 2013
Ömrümüz küslükle mi geçecek?
3680 Okunma.
18 Kasım 2013
Ne Hale Geldik, Yarabbi!
3600 Okunma.
14 Kasım 2013
Çok tuhaf bir milletiz!
3510 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -3-
3674 Okunma.
14 Kasım 2013
Karaali Kaplıcalarına Küçük Bir Gezi -2-
3311 Okunma.
08 Kasım 2013
Cahilliğimize yanalım (mı?)
3586 Okunma.
07 Kasım 2013
Çay Ocağı Sohbetleri
3872 Okunma.
07 Kasım 2013
Mutluluk Nedir?
4154 Okunma.
30 Ekim 2013
Anlamasak Da Acılar Yaşıyoruz
3675 Okunma.
22 Ekim 2013
Kabul etseniz de, etmeseniz de…
3754 Okunma.
10 Ekim 2013
Başkalarından Önce Kendimize Bakabilseydik
3378 Okunma.
08 Ekim 2013
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
3604 Okunma.
04 Ekim 2013
Madde Bağımlılığına Dikkat Etmeliyiz
8701 Okunma.
02 Ekim 2013
Haydi, Karar Ver Bakalım!
3594 Okunma.
27 Eylül 2013
“Sen Bu Taksimatı Nerden Öğrendin?”
4210 Okunma.
25 Eylül 2013
Eylül Hem Masraflı, Hem Sıkıntılı
3697 Okunma.
18 Eylül 2013
Türkiye’yi Sonunda Savaşa İttiler
3630 Okunma.
16 Eylül 2013
Ortadoğu’ya Bu Teveccüh Neden
3636 Okunma.
13 Eylül 2013
Vazgeçilmeyen Ortadoğu
3735 Okunma.
11 Eylül 2013
Altın Alırken Dikkatli Olun!
3697 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Suriye’yi Bitirecek
3888 Okunma.
10 Eylül 2013
Esad Artık Dersini Almalı
3674 Okunma.
06 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -3 –
9913 Okunma.
05 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -2 –
9509 Okunma.
04 Eylül 2013
Çupur ( Çupırê) Yaylası -1 -
8648 Okunma.
21 Ağustos 2013
Bir Oku Bin Düşün
4187 Okunma.
13 Ağustos 2013
Bayram mı, Tatil mi?
3878 Okunma.
05 Ağustos 2013
Oruçta Şanlıurfa Bir Başka Güzeldi -1-
3520 Okunma.
02 Ağustos 2013
Her Şey Müslümanları Mı Revadır?
3779 Okunma.
31 Temmuz 2013
Gezi Olmadı, Tahrirle Güya Mutlu Oldular
3607 Okunma.
29 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’a Alan Yetmedi
3882 Okunma.
29 Temmuz 2013
Mercan Park, Gazeteciler ve Basın Bayramı Programı
3457 Okunma.
29 Temmuz 2013
Oruç, Demokrasi Parkı Ve Fıskiyeli Havuz
3461 Okunma.
23 Temmuz 2013
İkbal Gürpınar’ın Şiir Dinletisi Başka Yere Alınmalı
4006 Okunma.
22 Temmuz 2013
Biz Mi Orucu Tutuyoruz, Oruç Mu Bizi Tutuyor?
3504 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -6-
3743 Okunma.
09 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -5-
3605 Okunma.
05 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -3-
3610 Okunma.
03 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -2-
3684 Okunma.
02 Temmuz 2013
Adıyaman Tanıtım Günleri -1-
3829 Okunma.
26 Haziran 2013
Demokrasi Parkı Tespih Pazarı
3753 Okunma.
26 Haziran 2013
İnsanın İnsan Saygısı Olmalıdır
3921 Okunma.
26 Haziran 2013
Ajans02.com
4246 Okunma.
20 Haziran 2013
Her Çeşit İnsanla Karşılaşıyoruz
3915 Okunma.
18 Haziran 2013
Her şey güçlüden yana mıdır?
4144 Okunma.
18 Haziran 2013
Düğün, taziye yan yana…
4726 Okunma.
11 Haziran 2013
En İyisini Onlar Bilir
4265 Okunma.
06 Haziran 2013
Ağaçlar Bahane Olmasın
4300 Okunma.
06 Haziran 2013
“Askeri Firar”
4715 Okunma.
03 Haziran 2013
(Ey Çakal) Yüreğim Yaralı, Canım Yanıyor
5639 Okunma.
03 Haziran 2013
Dengeler bozuldu
4816 Okunma.
03 Haziran 2013
İsrail Çok Mu Büyük?
4770 Okunma.
03 Haziran 2013
EBSAD- Bilgi Ve Kültür Evleri
5143 Okunma.
03 Haziran 2013
Asu
5138 Okunma.
20 Mayıs 2013
Türkiye Arap Baharının Neresinde?
5115 Okunma.
16 Mayıs 2013
Nihayet IMF’den Kurtulduk ( Mu? )
4747 Okunma.
13 Mayıs 2013
Ali Dağı Mesire Alanı
4590 Okunma.
18 Nisan 2013
Sahabi Hz. Safvan B. Muattal (r.a)
3678 Okunma.
18 Nisan 2013
Kutlu Doğum
4087 Okunma.
11 Nisan 2013
İndirim Çılgınlığı Zamanı
3597 Okunma.
08 Nisan 2013
Altın Her Zaman Güvenli Liman Mı?
3537 Okunma.
25 Mart 2013
Servisler Ve Şoförleri
3922 Okunma.
20 Mart 2013
Yaşlılık Kaçınılmazdır
3689 Okunma.
18 Mart 2013
Artık Kendimize Gelmeliyiz
3665 Okunma.
06 Mart 2013
Anne Sütü Bankası
3921 Okunma.
04 Mart 2013
Helal’a Haram’a Ne Kadar Dikkat Ediyoruz?
3553 Okunma.
04 Mart 2013
Sağlığımıza Da İpotek Koydular
3592 Okunma.
26 Şubat 2013
Zevkimizden Hasta Oluyoruz
3534 Okunma.
26 Şubat 2013
Seçme Şansımız Var Mı Ki
3657 Okunma.
18 Şubat 2013
Sizden Başkaları Da Var Bu Dünyada
15715 Okunma.
15 Şubat 2013
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
33422 Okunma.
14 Şubat 2013
Değişiyor Muyuz, Değiştiriliyor Muyuz?
3496 Okunma.
06 Şubat 2013
Çok Mu Zengin Bir Memleketiz
3777 Okunma.
01 Şubat 2013
Kırk Sayısı Ve Kırklı Yaşlar
4743 Okunma.
28 Ocak 2013
İyi Niyet Suiistimal Ediliyor
3536 Okunma.
22 Ocak 2013
Her Yaptığınız İşe Bir Kılıf Aramayın
71089 Okunma.
14 Ocak 2013
Her Şeyin Sahtesi, Çakması Çoğaldı, Dikkatli Olun
3560 Okunma.
14 Ocak 2013
İnsanlık Onur Ve Adaleti Kalmamış
9959 Okunma.
02 Ocak 2013
01.01.İlgili Yıl Ve Doğum Günü
4178 Okunma.
31 Aralık 2012
Yılbaşı Kutlamalarınız İn’mi, Out’mu?
3725 Okunma.
26 Aralık 2012
Doğrular acıtsın; ama yalanlar rahatlatmasın.
3829 Okunma.
24 Aralık 2012
Her Şeye Rağmen İyi Niyetli Olalım
3790 Okunma.
20 Aralık 2012
İsmiyle Müsemma
11718 Okunma.
17 Aralık 2012
21 Aralık'ta Kıyamet mi , Oda Ne?
4367 Okunma.
14 Aralık 2012
Artık 100 Yıl Bekleyecekler
147320 Okunma.
10 Aralık 2012
Böyle De Olmaz Ki!
340169 Okunma.
06 Aralık 2012
Bıktım Şu Telefon Dolandırıcılarından
33918 Okunma.
30 Kasım 2012
58.Yılda Adıyaman Ve Şiir
451319 Okunma.
26 Kasım 2012
İnsanca Yaşamak Önemli Olan
17582 Okunma.
22 Kasım 2012
Bir Öğretmen ( Nusret ) Düşünün!...
3329 Okunma.
21 Kasım 2012
Yastık Altı Altınlar
4090 Okunma.
12 Kasım 2012
İş Arayanlar-İşçi Arayanlar
67581 Okunma.
07 Kasım 2012
Sosyal Paylaşım Siteleri ve Çocuklarımız
529762 Okunma.
30 Ekim 2012
Bir Bayramı Daha Geride Bıraktık
59891 Okunma.
22 Ekim 2012
Hepimiz yolcu değil miyiz?
5192 Okunma.
15 Ekim 2012
Baba Savaş Mı Olacak?
11661 Okunma.
12 Ekim 2012
Hamdi DOĞAN’ la “ADIYAMAN Tarihi ve Kültürü Üzerine”
4504 Okunma.
08 Ekim 2012
Siz Sabırlı Olun, Onlar Cezasını Çekecektir
310275 Okunma.
04 Ekim 2012
Türk Kürt, Hep Biriz Dostum
3912 Okunma.
02 Ekim 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-2-
9767 Okunma.
26 Eylül 2012
Bir Hafta Sonu Gezintisi-1-
1548235 Okunma.
24 Eylül 2012
Engelli Ve Özürlüler İçin Bir Lise Ve Murtaza Yetiş
96980 Okunma.
17 Eylül 2012
Engelliler Ve Özürlüler için Özel Bir Lise İstiyoruz
4013 Okunma.
11 Eylül 2012
İnsanlığımız Ne Kadar
198208 Okunma.
04 Eylül 2012
Serdar Köpeli
3931 Okunma.
03 Eylül 2012
Acaba Ne Kadar İnsanız
3844 Okunma.
01 Eylül 2012
EN KÖTÜ KARAR..
3302 Okunma.
30 Ağustos 2012
Türkiye Sırada mı?..
15070 Okunma.
17 Ağustos 2012
Cevap verilecek sorular, sorular…
519606 Okunma.
14 Ağustos 2012
Köprü Ve Tıp Tamam Sıra Tren’de
3836 Okunma.
06 Ağustos 2012
Vuslat Anı
3994 Okunma.
03 Ağustos 2012
Çocukluk Ramazanları Bir Başkaydı
15910 Okunma.
30 Temmuz 2012
Orucun Güzelliği
5713 Okunma.
25 Temmuz 2012
Adıyaman Belediyesi Etkinlikler Parkı
3836 Okunma.
19 Temmuz 2012
Yeni Ramazan Orucu
4022 Okunma.
15 Temmuz 2012
Bu Doyumsuzluk Nereye Kadar?
3865 Okunma.
03 Temmuz 2012
ASLAN HÜSEYİN KİTABI
4041 Okunma.
02 Temmuz 2012
AŞIRI TÜKETİCİ BİR TOPLUM OLDUK
4190 Okunma.
27 Haziran 2012
Gönüllü Yalnızlık Bizi Bitiriyor
19429 Okunma.
25 Haziran 2012
Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu (Nemrut Dağı)
3990 Okunma.
14 Haziran 2012
İnsan Yaşadıklarıyla, Değerleriyle İnsan Oluyor
3863 Okunma.
12 Haziran 2012
Akmm Ve Nemrut
4400 Okunma.
07 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi-3-
3972 Okunma.
04 Haziran 2012
Nemrut Şiir Dinletisi – 1-
4760 Okunma.
01 Haziran 2012
Her Şey Vaktinde Yapılınca Güzeldir
4203 Okunma.
28 Mayıs 2012
sakın onlar gibi olmayın
3715 Okunma.
24 Mayıs 2012
Adıyaman Taziye Evleri
4668 Okunma.
21 Mayıs 2012
Bu Meydan Ne Cengâverler Gördü
9257 Okunma.
18 Mayıs 2012
Cenap Paşa, Gülpınar’ın Güllerinden Bir Gül
4697 Okunma.
16 Mayıs 2012
7- 14 Arası
3779 Okunma.
15 Mayıs 2012
Nereye kadar?
3903 Okunma.
08 Mayıs 2012
Geldiğinden Beri Bond’u Takip Ediyorum
3718 Okunma.
06 Mayıs 2012
Değerlerine Bağlı Gençlik Yetiştirmeliyiz
4078 Okunma.
03 Mayıs 2012
YAPTIĞIN YETMEDİ Mİ?
3816 Okunma.
24 Nisan 2012
Sümerbank Aile Çay Bahçesi
4126 Okunma.
19 Nisan 2012
Safvan b. Muattal (r.a)’da Kutlu Doğum
3863 Okunma.
13 Nisan 2012
Önyargılardan uzak yaşamalıyız
3790 Okunma.
08 Nisan 2012
Fahrettin ÇELİK & “Samsat’ta Bir Gül Safvan b. Muattal (r.a)”
3497 Okunma.
02 Nisan 2012
Sahip Olduklarını Hor Kullanma
3996 Okunma.
01 Nisan 2012
OH BE NİHAYET KURTULDUK MU?
3686 Okunma.
29 Mart 2012
Her Şey Aslına Döner
4286 Okunma.
26 Mart 2012
Esnaflık Ahlâkı Bu Olmamalıdır
8591 Okunma.
22 Mart 2012
Paylaşımcı Ruhla Hareket Edelim
3906 Okunma.
19 Mart 2012
Birbirinizi Sevmedikçe Cennete Giremezsiniz
3855 Okunma.
27 Şubat 2012
KARANLIKTA AYDINLANAN RUHUMUZ
4011 Okunma.
23 Şubat 2012
KAR YILI
4125 Okunma.
20 Şubat 2012
BU ŞEHİR BAŞKADIR (ŞİİR)
15934 Okunma.
16 Şubat 2012
HZ.SAFVAN BİN MUATTAL
4167 Okunma.
13 Şubat 2012
DOĞRUSU BU OLSA GEREK..
3267 Okunma.
02 Şubat 2012
DÖRT MEVSİMİ DE TADINDA YAŞAMAK
4055 Okunma.
01 Şubat 2012
2012 GELMİŞ, HOŞ GELMİŞ DE…
4063 Okunma.
30 Ocak 2012
YABANCI DEĞİLSEN..
3497 Okunma.
26 Ocak 2012
BABASINI DA (!) SEVMEZ DÖK
3664 Okunma.
23 Ocak 2012
BÜYÜK KONUŞMADAN HALİMİZE ŞÜKRETMELİYİZ
3755 Okunma.
20 Ocak 2012
HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DEĞİL Mİ?
3795 Okunma.
13 Ocak 2012
OLMAYAN KIŞ, KAR...
3516 Okunma.
27 Aralık 2011
YAZAR DA YAZARIZ
4158 Okunma.
26 Aralık 2011
BOŞANMALAR ÖNEMLİ BİR KONU
3863 Okunma.
19 Aralık 2011
FUTBOL, FUTBOL OLMAKTAN ÇIKTI
3867 Okunma.
14 Aralık 2011
MARİFETLER İLTİFATA TABİDİR
4314 Okunma.
12 Aralık 2011
İNSAN KILIĞINA GİRENLER ÇOK
4952 Okunma.
09 Aralık 2011
İNSAN DEĞİLSENİZ O BAŞKA...
3279 Okunma.
02 Aralık 2011
SENİ SEVOM SEGİLİLER GÜNÜYMÜŞ
4316 Okunma.
01 Aralık 2011
KARARINI İYİ VERMEK GEREKİR
4247 Okunma.
28 Kasım 2011
ASKER UĞURLAMA..
3647 Okunma.
24 Kasım 2011
ŞİKAYET ETMADEN DÜZELTRME..
3177 Okunma.
22 Kasım 2011
YAŞAM VE ÖLÜM
4164 Okunma.
18 Kasım 2011
NİYE KIZARSINIZ Kİ
4029 Okunma.
14 Kasım 2011
ÖZEL BİR GÜN HAVŞERİ
3870 Okunma.
11 Kasım 2011
YAŞLANMAYA HAZIR MISINIZ?
3818 Okunma.
08 Kasım 2011
ORUÇLA BERABER...
3616 Okunma.
07 Kasım 2011
ZAMAN HIZLA İLERLİYOR
4144 Okunma.
04 Kasım 2011
EVDEN KAÇAN ÇOCUKLAR..
3508 Okunma.
31 Ekim 2011
ALLAH'IM DÜŞÜRME KULLARINI DARA
4948 Okunma.
27 Ekim 2011
İNŞALLAH BİR DAHA YAŞAMAYIZ
3788 Okunma.
25 Ekim 2011
GENÇ NÜFUSA SAHİP ÇIKMAK..
3181 Okunma.
17 Ekim 2011
BU HALLER BİR HAL DEĞİL
3977 Okunma.
10 Ekim 2011
DÜŞÜNCEYE SİZ KARAR VERİN
3818 Okunma.
05 Ekim 2011
GALİBA DEPRESYONDAYIZ
3774 Okunma.
26 Eylül 2011
AKRABALIK VE AİLE BAĞLARI
4350 Okunma.
20 Eylül 2011
AMAN SAKIN HA...
3365 Okunma.
14 Eylül 2011
GÜZEL BİR DOST..
3500 Okunma.
12 Eylül 2011
GÖNÜLLÜ YALNIZLIK BİZİ BİTİRİYOR
3825 Okunma.
03 Eylül 2011
BİR DENEYİN BAKALIM
4193 Okunma.
09 Ağustos 2011
YALANCI DÜRÜSTLÜK
4284 Okunma.
06 Ağustos 2011
ÇOK HIZLI YAŞIYORUZ...
3417 Okunma.
02 Ağustos 2011
İNATÇI KEÇİ GRİBİ
4709 Okunma.
25 Temmuz 2011
İNSANLAR NE ZAMAN KENDİNİ DEĞİŞTİRİR
4545 Okunma.
18 Temmuz 2011
SEBEPSİZ SIKINTILAR ÇOĞALDI
3920 Okunma.
05 Temmuz 2011
BİRLİK BERABERLİK BU OLSA GEREK
4031 Okunma.
03 Temmuz 2011
ÖĞRENMEK, AMA GÜZELİ ÖĞRENMEK
4148 Okunma.
27 Haziran 2011
ŞU SOKAK DÜĞÜNLERİ YOK MU?
4212 Okunma.
20 Haziran 2011
GERÇEKTEN SEVMEK ZOR MUDUR?
4365 Okunma.
13 Haziran 2011
ÇOK KIRICI OLMAYA BAŞLADIK
3932 Okunma.
09 Haziran 2011
EZİLMEYENE NE MUTLU..
3212 Okunma.
30 Mayıs 2011
İNSANI İNSAN EDEN NEDİR ACABA?
4136 Okunma.
23 Mayıs 2011
YAZIK OLACAK GENÇLİĞİMİZE
4061 Okunma.
18 Mayıs 2011
HER DAĞIN BAŞINDA BİR EVİN OLSUN
4097 Okunma.
16 Mayıs 2011
OTOBÜS MÜ, UÇAK MI NE DERSİNİZ?
4255 Okunma.
13 Mayıs 2011
ENGELLİLER HAFTASI
4373 Okunma.
04 Mayıs 2011
KIRSAL-KENTSEL DEĞİŞİM İÇİNDE BUCALAMAK
3913 Okunma.
01 Mayıs 2011
YENİ BİR YAŞAM MI? GEÇEN ÖMÜR MÜ?
4128 Okunma.
25 Nisan 2011
ACIYIN BANA
4437 Okunma.
22 Nisan 2011
4.YILINDA SAFVAN BİN MUATTAL TÜRBESİ 3
4403 Okunma.
18 Nisan 2011
NE KADAR DÜŞÜNÜYORUZ ACABA?
4198 Okunma.
11 Nisan 2011
BAYRAMI NASIL KUTLARSINIZ?
4316 Okunma.
07 Nisan 2011
BİZE NE OLDU?
4236 Okunma.
05 Nisan 2011
İMZA GÜNÜ YARIN
4274 Okunma.
28 Mart 2011
DAHA ÇOKKKK ÖALIŞMALIYIZ ÇOK ?
3996 Okunma.
21 Mart 2011
KANSEROJEN OLMAYAN BİŞEY KALDIMI ACABA?
4139 Okunma.
15 Mart 2011
LÜTFEN BİLEN BİRİLER, VARSA..
3329 Okunma.
10 Mart 2011
HİTAP ŞEKLİNE DİKKAT EDELİM
3889 Okunma.
06 Mart 2011
ADIYAMAN'IN BİR KÜLTÜR MERKEZİNE İHTİYACI VAR
4594 Okunma.
05 Mart 2011
ERCAN ÜNAL VE ÇAYKUR RİZESPOR
4054 Okunma.
28 Şubat 2011
BİR VERGİ HAFTASI DAHA BİTTİ
4135 Okunma.
25 Şubat 2011
BİLMEK KADAR DİNLEMEK DE ÖNEMLİDİR
3907 Okunma.
21 Şubat 2011
ORTADOĞU'DAKİ ATEŞ..
4920 Okunma.
18 Şubat 2011
YAŞLILIK KORKULACAK KADAR MIDIR?
4000 Okunma.
15 Şubat 2011
ŞANS OYUNLARINA MÜPTELA GENÇLİK
4181 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
4341 Okunma.
03 Şubat 2011
AŞIRI TALEPKARLIK İNSANA ACI VERİR
3750 Okunma.
02 Şubat 2011
KONUŞMALAR İNSANI REZİL DE EDER VEZİR DE
4433 Okunma.
28 Ocak 2011
AFFET ŞU KULUNU
4582 Okunma.
24 Ocak 2011
NE ZAMAN HİDAYETE ERİLİR?
4102 Okunma.
19 Ocak 2011
MUTLU OLMAK ELİMİZDE
4007 Okunma.
12 Ocak 2011
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4112 Okunma.
01 Ocak 2011
YENİ YIL
4333 Okunma.
27 Aralık 2010
ÖNEMLİ OLAN İNSAN OLMAK!
4446 Okunma.
23 Aralık 2010
AŞURE,AYLA PEKTAŞ VE İHH SERGİSİ
4108 Okunma.
22 Aralık 2010
OCAK'TA HAYATIMIZ
4415 Okunma.
20 Aralık 2010
KREDİLER VE KREDİ KARTLARI
3944 Okunma.
13 Aralık 2010
HER ŞEYİN BAŞI SEVGİ DEĞİL MİDİR?
4059 Okunma.
11 Aralık 2010
KIYMETİN NEYE NASIL BAKTIĞINA BAĞLIDIR
4008 Okunma.
10 Aralık 2010
İNTERNET ....
3350 Okunma.
30 Kasım 2010
HELE GELİP GÖRÜN ADIYAMAN'I
4364 Okunma.
29 Kasım 2010
BİR BAYRAM DAHA GERİDE KALDI
3946 Okunma.
24 Kasım 2010
24 KASIM ..
3658 Okunma.
20 Kasım 2010
YİNE TRAFİK KAZALARI
3921 Okunma.
26 Ekim 2010
RİSALE-İ NUR...
3915 Okunma.
26 Ekim 2010
BENİM İŞİM TAMAM..
3383 Okunma.
18 Ekim 2010
DELİ Mİ VELİDİR,VELİ Mİ DELİ?
4603 Okunma.
14 Ekim 2010
ÇİZO RIZA MSN'DE..
4904 Okunma.
27 Eylül 2010
AKILSIZ BAŞIN...
3556 Okunma.
11 Ağustos 2010
ELBET BİTECEK BU MANASIZ SAVAŞ
3980 Okunma.
10 Ağustos 2010
BİR DOSTUMA SİTEM!
4239 Okunma.
12 Haziran 2010
ACABA BİZ NE KADAR SAMİMİYİZ?
3823 Okunma.
11 Mayıs 2010
ONLAR SENİ YEMEDEN SEN ONLARI YE BİTİR
3949 Okunma.
10 Mayıs 2010
BİR BABANIN EN MUTLU GÜNÜ...
3486 Okunma.
11 Mart 2010
SÖYLEMLERİ EYLEMLERİ
3955 Okunma.
11 Ocak 2010
BİR BARDAK ÇAY..
3638 Okunma.
10 Ocak 2010
NEMRUT...
3742 Okunma.
Haber Yazılımı