Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 14:45 Bu haber 10639 kez okundu
 
Siverek'te Siyasi Deprem Devam Ediyor
POLİTİKA Haberi
Siverek'te Siyasi Deprem Devam Ediyor


Şanlıurfa'nın Siverek İlçe Belediyesi’nde yaşanan silahlı saldırıdan sonra AKP'li Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'ın istifasından sonra kaymakam, emniyet müdürü, müftü, tapu ve tarım müdürleri görevden alındı.
 
Evrensel'in haberine göre; Urfa'nın Siverek Belediye Başkanı AKP'li Şeyhmus Aydın, Siverek Belediyesi’nde yaşanan silahlı saldırıdan sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Belediye başkanının istifasının ardından kaymakam, emniyet müdürü, müftü, tapu ve tarım müdürleri görevden alındı. Şehmus Aydın’ın iki yardımcısının da istifa ettiği belirtildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Belediye Başkanı Şeyhmus Aydın'ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrılmak için dilekçe verdiğini söylemiş, "Bundan sonraki süreçte belediye başkanı istifasını verdiği için başkan vekili vekaleten görev yapacak. Bir aksilik olmazsa perşembe günü meclis toplanarak kendi içerisinde belediye başkanı seçimini gerçekleştirecek" demişti.

Şehmus Aydın’ın istifa etmesinden sonra ilçede kaymakam, emniyet müdürü ve müftü ile ilçenin tapu ve tarım müdürleri görevden alındı. Başkan Aydın'ın yardımcılığını yapan iki meclis üyesi ise görevlerinden istifa etti. Medyascope’tan Ferit Aslan'ın haberine göre, Kaymakam Mustafa Çiftçiler, İlçe Emniyet Müdürü Özer Bilgehan, Müftü Mahmut Yıldızbaş, Tarım Müdürü Deniz Yavuzaslan ve Tapu Müdürü Yasin Koyugöz görevlerinden alındı. Kaymakam ve ilçe emniyet müdürünün görevden alınma gerekçelerinin 23 Kasım’da belediye binasında yapılan silahlı saldırı ile ilgili olduğu, saldırıyı gerçekleştiren kişinin önce yakalandığı, daha sonra ise serbest bırakıldığı öne sürüldü. 23 Kasım'da akşam saatlerinde belediyeye giren silahlı kişiler AKP'li Şeyhmus Aydın'ın hukuk danışmanı Selçuk Yıldızoğulları'nı yaralamıştı.

Görevden alınan Siverek Müftüsü Mahmut Yıldızbaş’ın ismi ise daha önce Siverek’in bir köyünde imamlık yaparken koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Osman Çilenti isimli imamın soruşturmasında gündeme gelmişti. Koronavirüs sebebiyle ölen imamın ailesi Çilenti’nin karantinada olduğu halde işe çağrıldığı ve gidemediği içinde hakkında soruşturma açıldığını ve cenazesini yıkamak için hiçbir koruyucu elbise verilmediğini söyleyerek Müftü Mahmut Yıldızbaş’ı suçlamıştı

AYDIN'IN İKİ YARDIMCISI DA İSTİFA ETTİ
Eski Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın’ın iki yardımcısının da istifa ettiği öğrenildi. Aynı zamanda belediye meclis üyeleri olan başkan yardımcıları Cumali Karavar ve Hasan İzol’un 3 Aralık'ta yapılacak olan belediye başkanı seçiminde aday olmak için istifa ettikleri öğrenildi.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Siverek'te, Siyasi, Deprem, Devam, Ediyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Siverek'te Siyasi Deprem Devam Ediyor
Siverek'te Siyasi Deprem Devam Ediyor
Siverek'te Siyasi Deprem Devam Ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı