Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 09:55 Bu haber 3706 kez okundu
 
Netanyahu Fidan’ı hedef gösterdi
SİYASET Haberi
Netanyahu Fidan’ı hedef gösterdi

İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon gazetesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren bir makale yayınladı. Aşırı sağ eğilimli gazetede Pazit Rabin imzasıyla çıkan “Sultan ve Süleymani” başlıklı yazıda, Fidan hakkında asılsız iddialarda bulunuldu.

SKANDAL İFADELER

Bu ay başında Irak’ta düzenlenen ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Fidan’ın “birbirine çok benzediği ve her ikisinin de Irak ile Suriye’de ülkeleri adına vekalet savaşları yürüttüğü” öne sürüldü. Yazıda, “Şimdi Kasım Süleymani, yerin üç arşın altında yattığına göre, onun ikizi olan Türk İstihbarat Servisi (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın komplolarına odaklanma zamanı geldi” şeklinde skandal ifadelere yer verildi.

 Süleymani kimdir? İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymaniʹnin ABD Başkanı Trumpʹın emriyle Bağdatʹta öldürülmesi bölgede henüz ilan edilmeyen bir savaşa kapı araladı. İlkokul mezunu bir inşaat işçiliğinden İranʹın en kritik askeri makamına ulaşan Kasım Süleymani kim ve neden bu kadar önemli? İranʹın Ortadoğuʹdaki gizli kolu Kasım Süleymaniʹyi anlattık: 

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Netanyahu, Fidan’ı, hedef, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı