Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 15:44 Bu haber 5620 kez okundu
 
Milletvekilimiz Ahmet Aydın Açıklama Yaptı
GÜNDEM Haberi
Milletvekilimiz Ahmet Aydın Açıklama Yaptı

Dün sitemizde yayımlanan Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın Güneydoğu illerinde yapılan halk araştırmasında en başarılı siyasetçi olması ile ilgili haberimiz birçok kesimden takdir toplarken, özellikle sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Bilindiği gibi..
Türkiye’de birçok araştırma programını gerçekleştiren ORC Araştırma Şirketi tarafından Geçtiğimiz hafta son 2 yılın en başarılı milletvekilleri araştırması gerçekleştirmişti. Yapılan araştırmada Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en başarılı 10 milletvekili belirlenmiş, belirlenen listede Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın yüzde 44, 9 başarı oranı ile ilk sırada yer almıştı.Yapılan araştırmada, AK Parti’den 6, CHP’den 1 ve HDP’den 3 vekil listeye girmişti. Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, yüzde 44,9 başarı oranı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en başarılı milletvekili olarak belirlendiği araştırmada, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Gülpınar yüzde 43,6 başarı oranı ile ikinci, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ise yüzde 43,1 başarı oranı ile üçüncü sırada yer almıştı.

Haberin yayınlanmasının ardında özellikle sosyal medya üzerinde Milletvekilimize karşı acımasızca eleştiriler ve protestolar olmuştu.Bunun üzerine sitemiz Genel Yayın yönetmeni Abdurrahman Kurtbey’i telefon ile arayan Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konu ile ilgili geniş açıklamalarda bulundu.

GERGER YOLU..?
Yıllardır her Gergerli ferdin gündemini meşgul eden Kâhta Gerger yolunun kendi gündeminde de olduğunu belirten Aydın; “3 dönemdir bizler bu yolun daha verimli olmasını en azında Gergerlilerin daha rahat bir ulaşıma kavuşması için yoğun çaba sarf ettik. Bundan 15 yıl önce Gerger yolu nasıldı..? Gençlere sorsanız bilmez. Ancak Gergerliler iyi bilir. Bu süre zarfında birçok iyileştirmeler yaptık. Ancak bu yeterlimi? Elbette değil. Bu yılın ilk aylarında bu yolu ihaleye verecektik. Çünkü tüm işlemleri bitmiş ödeneğini çıkarmıştık. Ancak Dünya gündemine pandemi belası düşünce bütün programlarımız sekteye uğradı. Akabinde Bakan değişince sürecimiz biraz daha uzamış oldu. Bu yıl yeniden bir mücadele içine girmek zorunda kaldık. Ödeneği çıkmış ve ihale aşamasına gelmiş bir yoldan bahsediyoruz. En kısa zamanda biz bu yolu yapacağız, Gerger halkı hiç endişeye kapılmasın. Sadece biraz zaman aşımı oldu. süreç ile beraber telafi edeceğiz inşallah” Şeklinde konuştu.

KAN BOĞAZI GERGER YOLU - Adıyaman Gerger Sayfası | Facebook

Sadece Geçtiğimiz yıl Gerger’e Ne Yaptık?
KESERTAŞ KÖPRÜSÜ  
Haberi aynen yayınlıyorum

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can ErdoğanGerger İlçe Belediye Başkanı Erkan Aksoy, İl Genel Meclisi Üyeleri Abdurrahim Bayhan ve Rıfat Yılmaz, çevre köy muhtarları ve vatandaşlar ile bir araya gelerek, yapımı devam eden köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Erdoğan, çalışma hakkında yaptığı açıklamada, köprü inşaat çalışmalarını titizlikle takip ettiklerini ifade etti.
Köprünün Gerger İlçesi Kesertaş köy mevkinde bulunduğunu ifade eden Erdoğan,şunları kaydetti:

"Aynı zamanda Yayladalı, Seyitmahmut, Oymaklı, Yağmurlu, Beybostan, Köklüce, Gümüşkaşık, Kurulu, Kılınç, Beşgöze, Güzelsoyu, Adıyaman-Kahta-Nissibi Köprüsü bağlantılı ve aynı zamanda yoğun bir şekilde kullanılan bir grup yolu üzerinde bulunmaktadır.

Buraya inşa edilen köprü, 75 metre uzunluğunda, 11 metre genişliğinde, 39 adet prefabrik kiriş ve 4 adet ayak üzerine kurulacaktır. Bu köprü projesi karayolları standartlarına sahip ve temelinde 40 adet 100'lük fire kazık bulunmaktadır. Köprünün sudan yüksekliği 15 metredir."

Erdoğan, bundan önce mevcutta İl Özel İdaresi tarafından yapılmış 25 yıllık bir köprü bulunduğunu belirterek,şöyle devam etti:

"Bu köprü 2019 yılında aşırı yağış nedeniyle çöktü. Bu durum neticesinde ulaşımda aksaklıkların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için İl Özel İdaresi ekipleri konuya hemen müdahale edip, yoğun çalışma sonucu grup yolunun tekrardan trafiğe açılması için geçici bir yol açarak mağduriyetin giderilmesini sağlamışlardı. Bununla beraber herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına sayın valimizin talimatlarıyla, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Sayın Sami Işık ve ekibi, karayolları standartlarına uygun bir proje hazırlayarak Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın'a ve  Sayın Milletvekillerimize sunmuşlardı.

Adıyaman'da yapılan her hizmette olduğu gibi, Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın bu köprü projesi üzerinde yoğun bir çaba harcayarak yapılmasına vesile olmuştur. Genel bütçedeki ödeneğin İl Özel İdaresine aktarılmasıyla ve yoğun çalışmalar gerçekleştirilmesi sonucunda köprü yapımı ihaleye çıkarıldı. Allah'ın izniyle köprünün ekim ayı içerisinde trafiğe açılmasını hedefliyoruz. Bu çalışmada emeklerinde dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, sayın valimize, sayın milletvekillerimize teşekkür ediyorum."
Kesertaş Köprüsü Tamamlanıyor - YouTube

ÇİFTHİSAR BARAJI
Adıyaman Gerger Çifthisar Barajı inşaatında gövde imalatları tamamlanarak 18.09.2019 tarihinde su tutulmaya başlayan barajımızda su seviyesi yükselmektedir. Temelden yüksekliği 31 metredir. 1,09 milyon m³  su biriktirme hacmine sahip baraj, 620,00 dekar arazinin sulanmasına hizmet edecektir. Baraj tamamlandı ve hizmete açıldı..
 

Gerger Depremi..Depremden hemen sonra bölgeyi bizzat ziyeret ettik.. Aslında Gerger afet kapsamında değildi.. Ancak baktık ki birçok Gergerli vatandaşımız büyük bir mağduriyet yaşayacak. Kısa bir süre içinde İlçeyle beraber Sincik'i da afet kapsamı alanına aldık. ve Buradaki mamağduriyeti büyük ölçüde kontrol altına aldık.. Yakında bu depremle ilgili zarar görmüş vatandaşlarımızın zararları tespit edilecek ve hak ettikleri devlet yardımları bu vatandaşlarımıza ulaşacak. Biraz sabırlı olsunlar.
Vali aykut pekmez gerger'de depremzedelerle bir araya geldi ...

 

DEPREMDE GERGER'E 5 TRİLYON PARA GÖNDERDİK

Gerger'de Depremin hemen ardında Esnaf kefaretleri koperatifi ile iş birliği yapılarak İlçe esnafına acil olarak 5 Trilyon TL para aktarılarak buradaki acil mağduriyet giderilmiş, Esnafın rahat bir şekilde işine gücüne bakılması sağlanmıştır. Bu 5 Trilyon TL Faizsiz ve 5 yıllığına geri ödemeli kredi olarak sağlanmıştır. Bilgi için Kooperatif Başkanı Muzzafer Metin'den alınabilir..

Gerger HABER

 


 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Milletvekilimiz, Ahmet, Aydın, Açıklama, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı