Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 20:15 Bu haber 3090 kez okundu
 
Korkutan Açıklama :
BİLİM Haberi
Korkutan Açıklama :


Jeofizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Ege Denizi'nde bulunan Sisam Adası'nda büyük bir deprem beklediğini belirterek, Fethiye, Çameli, Denizli, Göller Bölgesi olan Burdur ve Isparta'ya kadar olan bölgelerin bu depremden önemli ölçüde etkileneceğini söyledi.

Türkiye, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bir kez daha acı gerçekle yüzleşti. 41 kişinin hayatını kaybettiği deprem çevre illerde de hissedildi. Elazığ depreminin ardından Manisa ve Muğla'nın Marmaris ilçesi başta olmak üzere bazı illerimizde 3.0 ile 5.6 büyüklüklerinde depremler meydana gelmeye devam ediyor.

Son zamanlarda Türkiye'de yaşanan depremlerin ardından Jeofizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, yeni uyarılarda bulundu.

Prof. Dr. Ahmet Ercan, Ege Denizi'nde bulunan Sisam Adası'nda büyük bir deprem beklediğini belirterek, Fethiye, Çameli, Denizli, Göller Bölgesi olan Burdur ve Isparta'ya kadar olan bölgelerin bu depremden önemli ölçüde etkileneceğini söyledi. Ercan, Sındırgı- Bigadiç, Ezine- Balıkesir, Palu- Bingöl ve Kahramanmaraş'ın da duyarlık kazandığını hatırlattı.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Korkutan, Açıklama, :, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı