Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 15:43 Bu haber 833 kez okundu
 
Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
YAŞAM Haberi
Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı

Edirneʹnin Keşan ilçesinde, bir eğlenme mekanında oryantallik yapan kızı Diğdem Usluʹyu (32) boğarak öldürdükten sonra cesedini bıçakla parçalara ayırarak, ormanlık alana gömdüğü iddiasıyla tutuklanan baba Hasan Uslu (56) ile olayı polise bildirmediği öne sürülen anne Satı Usluʹnun (54) yargılanmasına başlandı.

ORMANLIK ALANDA KESİK İNSAN UZUVLARI BULUNDU

Keşanʹda geçen 9 Ocakʹta, İspat Cami Mahallesi Özgün Yapı Kooperatifi arkasında bulunan ormanlık alanda, kozalak toplamaya giden bir kişi gazete kağıdına sarılmış kesik insan kolu buldu. Polis ekiplerince yapılan parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesildiği belirlenen sol kolun, kentteki bir gece kulübünde oryantallik yapan Diğdem Usluʹya ait olduğu tespit edildi. Kesik kolun bulunduğu ormanlık alanda, kadına ait olduğu değerlendirilen kalça kemiği, kafa ve diğer uzuvlar da bulundu. POLİS,

DÖNERCİ BABASINDAN ŞÜPHELENDİ

Vücut parçaları üzerinde düzgün kesikler olduğunun belirlenmesi üzerine polis, Diğdem Usluʹnun dönerci ustası olan babası Hasan Uslu üzerine yoğunlaştı. Uslu Ailesiʹnin evinde yapılan incelemede de cinayet izleri bulundu. Polis, baba Hasan Uslu ve anne Satı Usluʹyu gözaltına aldı.

ELLERİYLE BOĞUP PARÇALARA AYIRMIŞ

Polisteki sorgusunda susma hakkını kullanan Hasan Uslu, savcılığa verdiği ifadesinde, kızını elleriyle boğduğunu, bıçakla parçaladığı cesedi bir süre derin dondurucuda sakladığını ardından da sırt çantası içerisinde kızının köpeğini de yanına alarak 7 gün boyunca parça parça ormanlık araziye gömdüğünü söyledi. Hasan Uslu, ʹaltsoydan akrabayı kasten öldürmeʹ, Satı Uslu ise ʹsuçu bildirmemeʹ suçundan tutuklandı. Baba ve annenin yargılanmasına Edirne 3ʹüncü Ağır Ceza Mahkemesiʹnde başlandı. ʹKIZIMA YAPTIĞI İŞTEN DOLAYI UTANÇ DUYDUĞUMUZU SÖYLEDİKʹ

İddianamenin okunmasının ardından savunması sorulan baba Uslu, kızı Diğdemʹin psikolojik sorunlar yaşadığını iddia ederek, yaşam tarzından rahatsızlık duyduğunu söyledi. Uslu, ʹKızımı tedavi ettirmek için uğraştık. Üniversite okuması için teşvik ettim. Daha sonra üniversite eğitimini bıraktı. Gece geç saatlerde eve sarhoş gelmeye başladı. Keşanʹda bir eğlence merkezinde çalışıyordu. Gidip görmedim, bana kendisi söyledi. Eve sarhoş gelip, annesine ve bana hakaret edip, bizi darbetti. Eğlence merkezinde birlikte olduğu adamlar kapıya dayanıyorlardı. Kızıma yaptığı işten dolayı utanç duyduğumuzu söyledik. Kendisini her türlü tedaviye götürdük. Kız kardeşine, annesine, bana sürekli saldırgan bir tutum içerisindeydi. Bir insan evladının kötü yola düşmesini ne kadar içine sindirebilir? Ailesi olarak biz böyle olmasını istemedik. Çok ağır küfürler ederek, annesine saldırdı. Annesi bayıldı. Bir anda şuurumu kaybetmişim. Kendime geldiğimde eşimi salona yatırdımʹ dedi.

ʹYUMRUK ATIP KÜFÜR ETTİʹ

Hasan Uslu, olay günü Diğdemʹin annesiyle kavga ettiğini ifade ederek, ʹSaldırıp hakaret etmeye başladı. Yüzüme, gözüme yumrukla vurdu. Küfür etti. Eşim bizi ayırmaya çalıştı. Başaramadı. Anlatılanları tekrar yaşamak istemiyorum. Her şey bir anda oldu. Eşim ve benim bu olayla hiçbir alakamız yoktur. Tamamen yanlışlık sonucu buradayız. Bize verilen evrakları okumadan imzaladık. Karakolda anlattıklarımız ile imzaladıklarımız aynı değil. Susma hakkımızı kullandığımız halde ifade vermişiz gibi imza attırdılar. Sonra kendimizi cezaevinde bulduk. Yazılı ve görsel medyada, kamuoyunda katil, cani olarak yer aldıkʹ diye konuştu.

ʹHER DONDURUCU ALAN CESET PARÇALAYACAK DEĞİL YAʹ

Ceset parçalarının bulunduğu bölgeye, ilk defa polislerin kendisini götürmesi üzerine gittiğini iddia eden baba Uslu, ʹCesedi ilk defa orada gördümʹ dedi. Mahkeme başkanının, ʹSavcılıkta da boğarak öldürdüğünü söylemişsinʹ şeklindeki hatırlatması üzerine, savcılıkta tehdit edildiğini öne süren Hasan Uslu, eve neden derin dondurucu aldığı sorusunu ise ʹBen esnafım. Derin dondurucu aldım, geri sattım. Her dondurucu alan ceset parçalayıp donduracak değil yaʹ diye yanıtladı.

İDDİALARI YALANLADI

Savcılık ve sorgu hakimliğinde verdiği ifadeler okunan Hasan Uslu, kızını boğduğunu söylediği kısımların doğru olmadığını savundu. Sırtında çantayla Diğdem Usluʹnun köpeğini gezdirirken kamera görüntüleri olduğunun hatırlatılması üzerine de her sabah köpeği gezmeye götürdüğünü, çantaya da oyuncaklarını ve tasmasını koyduğunu anlattı.

ʹHER GÜN ÖLÜYORUMʹ

Anne Satı Uslu da kızının psikolojik sorunları olduğunu iddia ederek, ʹKafasına bir şeyleri takmış herhalde, ne söylediğini hatırlamıyorum. Bana saldırdı. Ben bayıldım kaldım. Beni kim götürdü onu da hatırlamıyorum. Bayıldıktan sonrasını bilmiyorum. Kızımın öldüğünü karakola götürdüklerinde öğrendim. Sağ olsaydı da ayağının altında paspas olsaydım. Kızım kötü de olsa, iyi de olsa benim kızımdı. Hala durumu kabullenebilmiş değilim. Her gün ölüyorum. Benim kızımın bir saati bir saatine, bir günü bir gününe uymazdı. Ben onun neye nasıl tepki vereceğini ölçemezdimʹ ifadelerini kullandı.Eşinin derin dondurucu alıp almadığını hatırlamadığını ifade eden anne, ʹKızımın odasına hiç bakmadım. Hiçbir şey bilmiyorumʹ dedi. Satı Uslu, savunmasının ardından baygınlık geçirdi. Adliyeye çağrılan sağlık ekibi Usluʹya müdahale etti.

ʹANNE VE BABAMDAN ŞİKAYETİM YOKʹ

Mahkemeye müşteki olarak katılan Diğdem Usluʹnun kız kardeşi Özlem Uslu ise ablasının ölümünü basından öğrendiğini belirterek, şunları söyledi: ʹAblamla son dört yıldır görüşmüyordum. Olan her şeye şikayetim var. Şu an kim suçlu kim değil tahayyül edemiyorum. Annem ve babamın ciddi psikolojik desteğe ihtiyacı var. Annem zaten ben kendimi bildim bileli ilaç kullanır. Ablama uzaklaştırma kararı çıkartmıştım. Beni okuldan aldırmaya çalışmıştı. ʹElinden her şeyini alacağımʹ diye, evimi basmıştı. Anne babamdan şikayetim yok. Ölen ablamın yasını tutarken, annem babam için de yaşam mücadelesi veriyorum.ʹ

SAVCI, HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANMASINI İSTEDİ

Duruşma savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında sanık anne Satı Usluʹnun ʹaltsoydan akrabayı kasten öldürmeʹ suçundan beraat ettirilmesini, hakkında ʹsuçu bildirmemeʹ suçundan suç duyurusunda bulunulmasını talep etti. Baba Hasan Usluʹnun ise ʹaltsoydan akrabayı kasten öldürmeʹ suçundan cezalandırılmasını, verilecek cezada ʹhaksız tahrikʹ hükümlerinin uygulanmasını ancak ʹtakdiri indirimiʹ nedenlerinin uygulanmamasını istedi. DURUŞMA ERTELENDİ Hasan ve Satı Usluʹnun tutukluluklarının devamına karar veren mahkeme,sanık avukatlarında savunma için süre vererek, duruşmayı erteledi. Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da davaya katılma talebinde bulunduğu bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızının, yaptığı, işten, utanç, duyan, baba, kızını, boğup, parçalara, ayırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı