Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:46 Bu haber 2733 kez okundu
 
Gomık Mezrası yolu Yapılıyor
KÖYDEN HABER Haberi
Gomık Mezrası yolu Yapılıyor

Gomık Mezrası yolu Yapılıyor

Gerger'in Ağaçlı (ŞEVKAN) köyüne bağlı Gomık mezrasına çamurdan dolayı Ambulansın ulaşım güçlüğü çektiği yol için Gerger Kaymakam'ı  Resul Özdemir talimat verdi

Yaklaşık bir hafta önce sitemizde yayımladığımız ve kamuoyunda eleştri konusu haline gelen Çamurlu yol yarın yapılıyor. 

Gomık mezrasında kanser hastası 70 yaşındaki Halil Tayfun'a haftada 2 gün evde bakım hizmetine giden sağlık ekibini taşıyan ambulans, mezraya yaklaşık 1 kilometre kala çamura saplanmıştı. Ambulans çamura saplanınca mezra sakinleri kanser hastası 70 yaşındaki Halil Tayfun'u yaklaşık 1 kilometre sırtlarında taşıyarak ambulansa kadar götürmştü. 

Haberimiz üzerine Gerger Kaymakam'ı Resul Özdemir sitemize açıklama yaptı;

"Yaşlı amcamızın durumundan basın mensupları aracılığı ile haberdar olduğumuz yansıtmak isterim. Malum kırsal ve coğrafyası zor bir yerdeyiz, vatandaşlarımız bazı sıkıntılarında bizlere teşrif etmedikleri sürece bazen haberimiz olmayabiliyor. Bu konuda yaşlı hasta amcamızın yolu için gerekli çalışmalar için Havaların açılmasını beklemek zorunda kaldık. Özel idare ekiplerimiz Allah'ın izniyle yarın gerekli çalımlara başlayarak yolun yapımına başlanacak. Aynı köyden başka bir vatandaşımızın evin üzerine heyelan geldiği bilgisi ulaştı elimize.  Çok şükür evde hasar olmadığı can ve mal kaybının yaşanmadığı olayda ekiplerimiz o ev için ne gerekiyorsa yapılacak"Dedi. 

 

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Gomık, Mezrası, yolu, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı