Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 14:45 Bu haber 6100 kez okundu
 
Gergerli Hemşerimizin Büyük Başarısı
YAŞAM Haberi
Gergerli Hemşerimizin Büyük Başarısı

Bir Gergerli olarak  içinde yer aldığım ve yönettiğim 14. Uluslararası Çelik Köprü Tasarımı Projesi’nde büyük bir başarı sergileyerek "Estetik Değerlendirme Kategorisinde" birinci "Genel Kategoride" de ikinci olduk.  

Dünyanın birçok ülkesinden inşaat mühendisi öğrencilerinin katıldığı yarışma, 2-4 Haziran arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. Dünyanın önde gelen 50 mühendis ve muhendis adayının katıldığı yarışma, estetik değerlendirme, yapım maliyeti, kurulum süresi ve ağırlık altında düşey yer değiştirme alanlarında değerlendirildi. Ünlü mühendisler ve akademisyenlerin juri üyesi olarak değerlendirme aşamasında yer aldığı projemiz, ikinciliğe ek olarak estetik değerlendirme kategorisinde birinci seçildi. 
Eğitimim çerçeçevesinde Norveç'in en büyük, dünyanın da en iyi mühendislik üniversitelerinden olan Batı Norveç Üniversitesinde bir dönem eğitim aldım. Belçika, Almanya, Polanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesini karış karış gezerek yapılmış köprüleri inceledim. Türkiye'ye döndükten sonra üniversitemden arkadaşlarla bir ekip kurduk.Ekibimizle birlikte yedi aydır hazırlığını yaptığımız projeyi İstanbul'daki sanayi sitelerini aşındırarak hazırladık. 

Projemizi hazırlamamızda isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever  Gergerli bir hemşehrimiz maddi olarak katkı sundu. Katkılarından dolayı ekibim adına değerli hayırsever hemşehrime teşekkür ediyorum.
Çok değerli ve yetenekli insanlarımız olduğuna inanıyorum. Bizim insanlarımızın desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda, uluslar arası anlamda yakaladığımız bu başarıyı bir Gergerli olarak tüm Gergerlilere armağan ediyoruz. Umarız bu tür başarılar ileride yetişecek mühendis adayları için bir ilham kaynağı olur. 
İnş. Müh. Mazlum BADUR

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Gergerli, Hemşerimizin, Büyük, Başarısı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gergerli Hemşerimizin Büyük Başarısı
Gergerli Hemşerimizin Büyük Başarısı
Gergerli Hemşerimizin Büyük Başarısı
Yorumlar
Haber Yazılımı