Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 18:07 Bu haber 9735 kez okundu
 
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı
EKONOMİ Haberi
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı

Cumhuriyet dönemine Malatya-Pütürge İlçesine bağlı köy olarak giren Gerger 1 Aralık 1954 yılında İl olan Adıyaman’a bağlanmıştır. İlçe merkezi 1954-1957 yılları arasında halen köy tüzel kişiliğine sahip Güngörmüş köyünde bulunuyorken. 25.06.1957 tarih ve 9642 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 7022 Sayılı Kanunun uygulamasıyla 10 Şubat 1958 yılında İlçe merkezi Budaklı köyü ALDUŞ mezrasına (şimdiki Gerger İlçesi) nakil edilmiştir.

Bu tarihten bu yana Yaklaşık 63 yıldır yol problemi ile yaşayan Gerger halkı nihayet özlediği ilçe yoluna kavuşuyor. Gerger-Narince yol ihalesi yapıldı. İhalede en düşük teklifi veren PROYOL İNŞAAT VE ÖTENSAN İNŞAAT ortaklığının 149.550.021 TL bedelle aldığı bildirildi. İhalenin kesinleşmesi halinde işi alan firmaların işe başlaması bekleniyor.

Konu ile ilgili Sitemize açıklamalarda bulunan Milletvekilimiz Ahmet Aydın:

"Uzakları yakın etmeye,en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz gibi Narince-Gerger yolu yapım işi ihalesi bugün itibari ile yapıldı. İhale değerlendirme sürecinin kesinleşmesi ile birlikte yolun yapımına başlanacaktır. İlimize ve #Gerger ilçemize hayırlı olsun."  dedi.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Gerger, Yolu, İhalesi, Yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı
Gerger Yolu İhalesi Yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı