Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 10:54 Bu haber 5211 kez okundu
 
Gerger Kaymakamlığından Önemli Duyuru
GÜNDEM Haberi
Gerger Kaymakamlığından Önemli Duyuru

Gerger Kaymakamlığı, ilçemizde Geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleşen Depremde evleri, ahırları zarar gören vatandaşlarımızın hak talebini karşılama amacıyla müracaatların alımı ile ilgili bir bildiri yayımladı.

Gerger ilçesine bağlı  Belde, Mahalle/ Köyünde 24.01.2020 tarihinde meydana gelen DEPREM afeti nedeniyle konutları, ahırları ve işyerleri yıkık-ağır ve orta derecede hasar gören mülk sahibi, hissedarı veya hasar gören konutta oturan evli evlatlarından afetzede olan ve afetzede listelerinde isimleri bulunanlara 7269 ve 4183 Sayılı Kanunlara göre yapılacak yardımlar ıçın afetzedelerin HAK SAHİPLİĞİ VE BORÇLANDIRMA işlemlerinin ek müracaat süresi 12.11.202 tarihinde başlayıp 26.11.2020 tarihinde sona erecektir.

Afetzedelerden konut, işyeri ve ahu yapımı veya onarım yardımı almak isteyenlerin bu tarihler arasında Gerger Cumhuriyet İlköğretim Okulunda hizmet veren Hak Sahipliği ve Borçlandırma Komisyonuna talep ve taahhütname ve ekleriyle birlikte müracaatı gerekmektedir. İlan edilen sürede müracaat etmeyenler bu yardımlardan yararlanamayacaklardır.

Afetzedeler Hak Sahipliği ve Borçlandırma işlemlerini bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla yaptırabileceklerdir.

İlgilileri Duyurulur.

Gerger Kaymakamlığı

Talep ve Taahhütname ve Borçlandırma Süresi :
Başlama Tarihi : 12.11.2020
Bitiş Tarihi : 26.11.2020

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gerger, Kaymakamlığından, Önemli, Duyuru,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gerger Kaymakamlığından Önemli Duyuru
Yorumlar
Haber Yazılımı