Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 09:02 Bu haber 2091 kez okundu
 
Gerger'e A 101 Geldi Tartışma Başladı
KÜLTÜR Haberi
Gerger'e A 101 Geldi Tartışma Başladı

Gerger'e A 101 Geldi Tartışma Başladı


Gerger'de yıllardır halkın arasında problem olarak süregelen fiyat pahalılığına A 101 Mağazalar zincirinin Gerger şubesi noktayı koydu.

Yaklaşık 2 hafta önce Gerger'de faaliyetine başlayan ülke genelinde 9000 şubesı "Harca Harca Bitmez" parolası ile halka hizmet veren A 101 Marketler zincirinin Gerger Şubesi Halkı ikiye böldü.


Ülke çapında tek fiyat politikası ile hizmetini sürdüren A 101 Gergerde polemik konusu oldu.

Özellikle Gerger de faaliyet gösteren bakkalların işini büyük ölçüde aksatmaya başlayan ve kısa sürede halkın sempatisini kazanan Market, Ilçede kıt kanaat geçinen marketlerin zor durumda kalmasına neden oldu.
Izledigi fiyat politikası ile halkı kendine bağlayan müşteri memnuniyeti kazandıran market Halkı sevindirirken Esnafı zor durumda bıraktı.

Konu ile ilgili haber merkezimize açıklamada bulunan Gergerli köylüler "Yıllardır Gerger'deki esnaflar hiç bir yeniliğe gidemedi. Raflarda ürün fiyatı yok, Alışverişte fiş verilmiyor Vatandaş hangi ürünü kaç paraya aldığını bilmiyor. Umuyoruz ki Bu markettin açılışı hem bizi hem de Gerger'deki market ve bakkaları memnun edecek Çünkü bir rekabet ortamı gelişmeye başlanacak Esnaflarımızda bu bağlamda kendilerini geliştirmek zorunda kalacak hemde fiyatlar ucuzlayacak.

Gerger'in Batı kesimi bu nedenlerden dolayı alışveriş için Kahtaya gidiyor. Iyi bir fiyat politikası ve fiyatlar rafların üzerine herkesin görebileceği gibi asılırsa herkes kısmetini alacak Dolayısı ile sorunlarda ortada kalkacak herkes işini yürütecek" Şeklinde konuştu.

Gerger Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gerger'e, A, 101, Geldi, Tartışma, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı