Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 14:40 Bu haber 2159 kez okundu
 
Çinʹde Vuhanʹın ardından Huanggang kenti de karantinaya alındı
DÜNYA Haberi
Çinʹde Vuhanʹın ardından Huanggang kenti de karantinaya alındı

Çinli yetkililer, Wuhanʹda ortaya çıkan ve hızla yayılan yeni korona virüsü salgınında bir şehri daha karantina altına aldı.

Zatürre belirtilerine yol açan korona virüsü salgınının yayılmasını önlemek için Vuhan kentinin ardından Huanggang da karantina altına alındı.Sputnikʹin haberine göre Wuhanʹın yaklaşık 75 kilometre batısında bulunan ve 7 milyon nüfusa ev sahipliği yapan Huanggangʹda toplu taşıma hizmetleri durduruldu, ana meydanlar kapatıldı ve halka da dışarı çıkmamaları için uyarı yapıldı. Ayrıca çok özel bir durum olmadıkça şehirden ayrılmaları da yasaklandı.

KARANTİNAYA ALINAN BİR KİŞİ BÖYLE GÖTÜRÜLDÜ

Bir Twitter kullanıcısı, bugün ʹŞangayʹdaki kuzenim bana bu videoyu gönderdi. Görünüşe göre bu bugün oldu. Wuhanʹda yüksek ateşi olan bir yolcu doğruca karantina kafesine gittiʹ paylaşımında bulundu.

VİRÜSÜN AŞISI VEYA İLACI BULUNMUYOR

İlk kez aralık ayında görülen ve ʹ2019-nCoVʹ olarak adlandırılan virüsün henüz aşısı veya ilacı bulunmuyor. Virüs şimdiye kadar 17 kişinin ölümüne yol açarken, en az 600 kişiyi de etkiledi. Yeni virüsün de SARS gibi insandan insana bulaşabildiği teyit edildi.

VİRÜSÜN BELİRTİLERİ

Virüse yakalananlarda önce yüksek ateş, ardından kuru öksürük şikâyetleri gözleniyor, bir haftanın sonunda ise nefes darlığı sorunları ortaya çıkıyor.Birkaç hafta içerisinde hızla yayılan virüse, Çinʹin dışında Güney Kore, Japonya, Tayvan, Tayland ve ABD gibi ülkelerde de rastlanmaya başlandı.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Çinʹde, Vuhanʹın, ardından, Huanggang, kenti, de, karantinaya, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı