Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 14:52 Bu haber 3744 kez okundu
 
Bu Sözler Savaş Çıkartır..!
SİYASET Haberi
Bu Sözler Savaş Çıkartır..!

ABD'nin yeni başkanı Biden, 20 Ocak'tan bu yana ilk kez Rusya'yı doğrudan hedef aldı ve ABD'deki seçimlere karıştıklarına dair iddialar üzerine Moskova'nın bedel ödeyeceğini söyledi. Biden ayrıca "Bence Rusya'nın lideri Putin bir katil" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın ABD seçimlerine karıştığına dair iddialar üzerine çok sert açıklamalar yaptı. Dış politikada göreve geldiği günden beri alçak bir tonda açıklamalar yapan Biden, ABC News'e verdiği röportajda sert bir şekilde Rusya ve Putin'i hedef aldı.

"PUTİN BİR KATİL"
"Bence, Rusya'nın lideri Putin bir katil" diyen ABD Başkanı Biden, Rusya'nın ABD'nin seçimlerine karıştığına dair iddiaları yalanlamasına da değindi. Biden, "Moskova, seçimlere karıştığı için bedel ödeyecek" dedi. Bunun ne olacağına ilişkin soruya ise ABD Başkanı, "Kısa süre içinde göreceksiniz" yanıtını verdi.

AMERİKAN İSTİHBARATI 15 SAYFALIK RAPOR YAYINLADI
Washington yönetimi, Rus lider Vladimir Putin'in 2020'de gerçekleşen ABD Başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını iddia etmişti. ABD istihbaratının dün gece yayınladığı 15 sayfalık raporda, Rusya'nın seçimin ibresini Donald Trump yönünde çevirmeye çalıştığını aktarmıştı.

RUSYA, İDDİALARI YALANLADI
Rusya'nın 3Kasım'da gerçekleşen seçimlerden önce Biden'a karşı karalama kampanyası düzenlediği belirtilirken; iddiaları temelsiz bulan Moskova yönetimi, "Hazırlanan bu raporda hiçbir bilgi ya da somut kanıt bulunmuyor" açıklamasını yapmıştı. Kremlin sözcüsü Dimitry Peskov da iddiaları yalanlayarak, "Bu iddialar temelsiz ve ellerinde hiçbir kanıt yok. Bu tür hamleler ikili ilişkilere zarar veriyor" dedi.ABD Başkanı Biden'dan savaş çıkartacak sözler: Putin bir katil, Moskova bedel ödeyecek

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: Bu, Sözler, Savaş, Çıkartır..!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu Sözler Savaş Çıkartır..!
Yorumlar
Haber Yazılımı