Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 19:53 Bu haber 5396 kez okundu
 
"Bir Bayrak, 100 Kurban, Milyon Selam"
SAĞLIK Haberi

"Bir Bayrak, 100 Kurban, Milyon Selam" 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adıyaman Temsilciliği tarafından "Bir Bayrak, 100 Kurban, Milyon Selam" etkinliği düzenlendi.

TÜGVA'nın bu etkinliğine ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses destek verdi. Annesi Kahtalı olan Tatlıses, 15 Temmuz şehitleri için 100 kurban kestirdi.

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Doluca köyünde düzenlenen programda kurbanlar, dualar ile kesildi. 

Programa Kahta Kaymakamı Sadettin Doğan, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ve Türkiye Gençlik Vakfı İl Başkanı İdris Toprak ile gönüllüler katıldı.
Kesilen kurbanların eti Adıyaman merkez ve ilçelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Gerger Tügva'nın da hazır bulunduğu etkinlikte, Gergerli 90 aileye de kurban eti dağıtıldı.

TÜGVA İl Başkanı İdris Toprak yaptığı açıklamada, "Bir Bayrak, 100 Kurban, Milyon Selam" etkinliği kapsamında ülkemizin büyük değeri olan ünlü sanatçımız ve aynı zamanda annesi Kahtalı olan İbrahim Tatlıses sponsorluğunda Kahta ilçemizde ülkemizdeki bela ve musibetlerin defi için ümmetin üstündeki musibetlerin defi için 100 kurban kesimi gerçekleştirdik. Bu kurbanlarımız inşallah akan Müslüman kanlarının kesilmesine vesile olsun. Birlikteliğimize ve kardeşliğimize vesile olsun. 

Ülkemiz ve milletimiz için barış, kardeşlik ve refaha vesile olmasını diliyoruz. Ünlü sanatçımız İbrahim Tatlıses ağabeyimize bu güzel jestinden dolayı teşekkür ediyoruz, Allah hayırlarını kabul eylesin.” Dedi.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Mustafa Genco
Etiketler: "Bir, Bayrak,, 100, Kurban,, Milyon, Selam", ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı