Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 09:36 Bu haber 4413 kez okundu
 
ASİAD Tarafından Dünya Adıyamanlılar Günü Kutlandı
KÜLTÜR Haberi
ASİAD Tarafından Dünya Adıyamanlılar Günü Kutlandı

ASİAD Tarafından Dünya Adıyamanlılar Günü Kutlandı

Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği ( ASİAD) Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında düzenlemiş olduğu dünya Adıyamanlılar gününü muhteşem program ile kutladı.

Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayında yemekli olarak düzenlenen geceye Sultangazi’de yaşayan Adıyamanlılar ve Sultangazi dışından gelen Adıyamanlılar yoğun ilgi gösterirken, programda sahne alan Adıyamanlı sanatçılar, Harfane grubu, Ramazan Garipses ve Kahtalı Miçe bir birinden güzel parçalar seslendirerek geceye renk kattı.

Ünlü sunucu ve Televizyoncu Yusuf Özpolat ve Tayfun Ayaz'ın birlikte sunuculuğunu yaptığı Ve Yusuf Özpolat'ın yıllardır projesi halinde dillendirdiği ancak hayata geçiremediği 02. 02. dünya Adıyamanlılar gecesinde organizasyonu ASİAD üstlendi. Aylar öncesinden yoğun çalışmalar yapan Dernek Başkanı Mehmet Doğan ve yönetimi katılımcılardan tam not aldı.

Adıyamanlı Sanayici ve İş Adamları Dernek Başkanı Mehmet Doğan, gecede yaptığı konuşmada, katılımcılara canı gönülden teşekkür etti. Başkan Doğan, “ Sözlerime başlamadan evvel Elazığ ve Maltya’da yaşanan depremde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa yakınlarına baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Dernekler sivil kuruluşlarının ilk basamağıdır, birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkarıp yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlarlar, üyeler ve hemşeriler arasında iletişim kurarlar. Projeler üretip hayata geçirme çabası gösterirler. Ben umuyorum ki bu gecelerimiz geleneksel hale dönüşür. Önümüzdeki yıllarda daha kalabalık alanlarda bu günümüzü kutlarız” dedi.

Geceye, Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Adıyaman dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Gerger Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar, Kahta Federasyon Başkanı Av. Ali Yücel, Canbeyler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Dumlu Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut, Adıyaman Gönüllüleri Dernek Başkanı Nihat Yılancı, çoban pınar derneği Mehmet Tuğluk, Akdoğan Dernek Başkanı Hacı Konan ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: ASİAD, Tarafından, Dünya, Adıyamanlılar, Günü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı