Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 13:41 Bu haber 3232 kez okundu
 
Başakşehir - Gerger İlçeleri Kardeş belediye
- Haberi
Başakşehir - Gerger İlçeleri Kardeş belediye

GERGER BAŞAKŞEHİR KARDES BELEDIYE


Gerger Belediye başkanı Erkan Aksoy 'un davetlisi olarak Gerger ilçesini ziyaret eden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu bir dizi ziyaretin ardında Adiyamana döndü...

Beraberinde Başakşehir Belediye başkan yardımcısı Ahmet Melik ve Adıyaman Dernekler Fedarasyonu Başkanı Hüseyin Sevinctekin, ve işadamı Emin Alpaslan ile Gerger'e gelen Kartoğlu önemli mesajlar verdi..

Gerger'in şirin bir yerleşim birimi olduğunu vurgulayan Başkan Kartoğlu "Başkan Aksoy bizi ilçeye davet ettiğinde hemen kabul ettik. Cünkü Gergerli bir çok işadamı ve sivil toplum kuruluşu Başakşehir sınırları içinde faaliyet göstermektedir. Bir çok dostum arkadaşım olmuştur.

Gerger'in bu anlamda bende önemli bir yeri ve önemi vardır. Bu kapsamda ilçeye nasıl bir katkıda bulunuruz onun arayışı içindeyiz..
Başkan Aksoy ile konu ile ilgili istişarelerde bulunuyoruz.

En kısa zamanda ortak kararlarımızı açıklayacağız Yardımcımız Ahmet Melik ve Fedarasyon Başkanımız Hüseyin Sevinctekin de bize bu konuda önemli bilgiler vermektedir. Gerger için çok yakında önemli müjdeler vereceğiz. Başkan Aksoy bizi çok güzel karşılamıştır..
Gerger bizim için kardeş belediyedir. Elimizde geldiği kadar katkı vereceğiz."Dedi.

Daha sonra Gerger'den ayrılan Başkan Kartoğlu ve berberinde ki heyet Asagidaglica köy konağını ziyeret etti. Burada köylüler ile sohbet eden Kartoğlu Konak hakkında köylülerden bilgi aldı. Konaktan dolayı köylüleri tebrik etti.

Daha sonra Başkan Hüseyin Sevinctekin'in köyü Ağaçlı köyünü ziyaret eden Kartoğlu ve berberinde ki heyet Hüseyin Sevinctekin'in köydeki evinde bir süre istirahat etti.. Burada Gerger narı ikram edildi. Gerger Narının tadını beğenen Kartoğlu Narla ilgili köylülerden bilgi aldı.. Daha sonra Başkan Yardımcısı Ahmet Melik'in Kahta da ki ailesini ziyaret etmek için Köyden ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı