Haber Detayı
28 Ağustos 2019 - Çarşamba 14:29 Bu haber 4800 kez okundu
 
Nissibi Köprsünde Çökme Devam Ediyor
KÜLTÜR Haberi
Nissibi Köprsünde Çökme Devam Ediyor

Adıyaman'ı Güneydoğu illerine bağlayan ve Mayıs 2015 tarihinde açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından yapılan Nissibi Köprüsü'nün Adıyaman tarafında kalan bölümünde Geçtiğimiz yıl çok büyük bir çökme meydana gelmişti.

Nissibi Köprüsü'nün 300 metre kadar uzağında çöken şeritler, yaklaşık 1 yıldır karayolları ekipleri tarafından trafik dubaları ile ulaşıma kapatılmış durumda. Karayolunda ulaşım, diğer şeritlerdeki yollardan sağlanıyor.

Adıyaman ile Diyarbakır'ı birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü'ne yakın bulunan yolda 2019 Ocak ayı başında aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen kırılmalar nedeniyle çukurlar oluşmuştu. Yapılan tadilatın üzerinden henüz 7 ay gibi kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen aynı yolda bu defa çok daha büyük bir çökme meydana geldi.

Söz konusu yolda meydana gelen kırılma ve dev çukur, araç sürücülerini endişelendiriyor. Gün boyunca binlerce aracın yoldan geçtiğini belirten vatandaşlar, tedbirlerin yetersiz olduğundan yakınıyor.

Çöken yolda sadece birkaç duba ile tedbir alınmasının yetersiz olduğunu dile getiren sürücüler, yolun derhal onarılması gerektiğini ifade ederek yaşanan duruma tepki gösterdiler.

Vatandaşlar, onarımı daha yeni yapılmış olan yolun bu şekilde hasar görmesinin ve çökmesinin, yapılan denetimlerin ne derece yetersiz olduğunu ortaya koyduğunu belirtiyorlar.

Ayrıca duble yol çalışmasının devam ettiği güzergahta yaklaşık 5 yıldır hala bitirilemedi. Çalışmanın son bir yıldır tamamen durduğu güzergahta sürücüler zaman zaman zor anlar yaşıyor.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı