Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 19:46 Bu haber 6764 kez okundu
 
Motoru İle Gerger'e Kadar Gitti
EKONOMİ Haberi
Motoru İle Gerger'e Kadar Gitti

Motoru İle Gerger'e Kadar Gitti..

Gerger'in Aşağıdağlıca (Erbahun) köyü nüfusuna kayıtlı ancak istanbul Arnavutköyde ikamet eden Mehmet Karahan isimli vatandaş Motoru ile İstanbul'da başladığı Sıla-i rahim yolculuğunu Adıyaman'ın Gerger ilçesindeki köyünde noktaladı.

Yaklaşık 2 gün süren yolculukta Kayseri'nin mucur ilçesinde mola veren ve bir gece çadırında konaklayan Karahan, mola vermeden devam ettiği yolculuğunu Gerger,e kadar devam ettirdi..

Gerger'in girişinde motoru ile poz veren ve yolculuğun keyfini takipçilerine aktaran Karahan, yaşadığı deneyimi sosyal medya hesabından tüm Gergerlilerin beğenisine sundu.

Dünyada bu tür gezilerin yaşandğını belirten Karahan Bir Gergerlinin ilk defa böyle bir girişimde bulunduğunu sözlerine ekledi. Yaşadığı yolculuğu önemli bir deneyim olduğunu aktaran Karahan, bundan sonra ki hedefinin Güneydoğu illerinin bir kaçının programında olduğunu belirtti.

Köyde yaşayan yaşlı annesini özlediğini belirten Karahan yaptığı bu yolculukla hem annesinden hayır dua aldığını hemde hısım ve akrabanın takdirini kazandığını belirtti.

Herkesin Uçak veya araç ile köye yolculuk yaptığını belirten Karahan Bu anlamda motoru ile bir farkındalık yarattığını, bir Gergerlinin bir çok işin üstesinde geldiğini kanıtladığını belirtti.


Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı