Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 09:10 Bu haber 3554 kez okundu
 
Taziye yemekleri Halkı canından bezdiriyor
EKONOMİ Haberi
Taziye yemekleri Halkı canından bezdiriyor

Ülkemizin Güneydoğusunda bir çok yerleşim biriminde uygulanan ve halkımızın "Aslında istemeyerek ancak Gelenek olduğu için vermek zorunda olduğu Taziye yemekleri bir çok merkezde kaldırılmaya başlandı.

Bilindiği gibi Özellikle Adıyaman'ın bir çok ilçesinde aşırı masrafı ile halkımızın istemediği halde Ancak gelenek olduğu için yüksek miktarlarda para harcayarak vermek zorunda olduğu taziye yemekleri bir çok girişim olduğu halde halkın hala gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

Konu ile ilgili sitemize açıklamalarda bulunan ancak ismini vermek istemeyen takipçilerimizin verdiği bilgiye göre çoğu insanlar taziye vermek için ineğini öküzünü satmak zorunda kalıyor. Hatta bankaya faize bulaşıp kredi çekenler bile var. Arabasını satan var.

Konu ile ilgili çözüm bulmaya çalışan Diyarbakır'ın Bismil halkı sorunun çözümü için Bismil Kaymakamlığına başvurarak taziye yemeklerinin son bulması için karara vardıklarını belirttiler. İlçenin dört bir yanına astıkları pankart ile kararlarını halka duyuran Bismillilerin kararında durup durmayacağı merak ediliyor..
Gerger HABER Olarak konu ile ilgili fikirlerinizi bekliyoruz..

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı