Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 19:57 Bu haber 5926 kez okundu
 
Gerger'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
- Haberi
Gerger'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Gerger'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Gerger'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında, İlk olarak Gerger Kaymakam'ı Resul ÖZDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Serkan DİKMEN ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatma KARTAL ile beraber, Gerger'deki şehit aileleri ve gaziler ziyaret edildi. Akabinde şehitlerimizin bulunduğu şehitlikler ziyaret edilerek şehitlerimiz için Kuranı Kerim okundu ve dualar yapıldı.

15 Temmuz 2019 günü İlçe Kaymakamımız Resul ÖZDEMİR, İlçe Belediye Başkanı Erkan AKSOY, daire amirleri ve vatandaşlarımızın katılımı ile İlçe Müftülüğümüz personelleri tarafından öğle namazı sonrası İlçemiz Ulu Camiinde Aziz şehitlerimizin ruhları için hazırlamış olduğu Mevlid-i Şerif programı icra edildi.

İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen etkinlikte ise Şehit aileleri ile gazilerimize çeşitli ikramlarda bulunuldu.

15 Temmuz 2019 günü saat:20:00 da İlçemiz Hükümet Konağı Bahçesinde başlayan “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerine; Sayın Kaymakamımız Resul ÖZDEMİR, Belediye Başkanı Erkan AKSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet SABANCI, Siyasi Parti Temsilcileri, daire amirleri, Şehit Aileleri, Gazilerimiz, Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız katıldı.

Etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. İlçemiz Kaymakamı Resul ÖZDEMİR’ in günün anlam ve önemine ile ilgili yaptığı konuşmanın ardından Kuranı Kerim tilaveti, Şehitlerimizin ruhuna yapılan dualar, ilahi ve kasidelerin okunması, 15 Temmuz Sinevizyon gösterisi, Sayın Cumhurbaşkanımızın canlı yayın konuşmaları ve İlçe genelindeki tüm camilerde okunan selalar ile birlikte 15 Temmuz nöbeti devam etti.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı