Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:32 Bu haber 5336 kez okundu
 
Ba-Der Futbol Turnuvası 2019 Sonuçlandı
- Haberi
Ba-Der Futbol Turnuvası 2019 Sonuçlandı

 

Turnuvanın Şampiyonu Aşağı Dağlıca Spor Oldu...

Kısa adı BADER olan Başakşehir Adıyamanlılar Derneğinin bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel futbol turnuvanın şampiyonu finalde rakibi Çetin Aksesuar sporu 2-0 yenen Asağı Dağlıcaspor oldu.

Bu yıl toplam 19 takımın katildığı ve yaklaşık üç ay devam eden turnuvanın sonunda finale çıkan Aşağıdağlıca spor ile Çetin Aksesuar spor, Başakşehir Belediyesi Şehit Erdem Özçelik Stadında karşı karşıya geldi. Yaklaşık ikibin taraftar eşliğinde tam bir şölen havasında geçen turnuvanın final maında Aşağıdağlıca Spor, Çetin Aksesuar sporu Rıdvan'ın 13 ve 80 dakikalarda attığı goller ile 2-0 yenerek şampiyonluğa ismini yazdıran takım oldu.

Final maçı öncesinde turnuvanın üçüncü takımı olmak için Öz Mırtan spor ile Yalnız Kurtlar spor arasında oynanan maçta rakibi Yalnız Kurt sporu 3-1 yene Öz Mırtanlar spor turnuvanın üçüncü takımı oldu. Turnuvanın final maçında çok sayıda bayan taraftarlarında ilgi göstererek takımını desteklemesi bu etkinliğe ayrı bir anlam kazandırdı.

Sunuculuğunu Televizyon programcısı Yusuf Özpolat'ın yaptığı final maçı öncesinde Adıyaman Harfane ekibi başta olmak üzere Türk Halk Müziğine gönül veren sanatçılardan Azdin Erdoğan, İbrahim Murat, Bilal Sevim, Mehmet Samsama, Ramazan Garipses, Haşim ve Gülistan Tokdemir söyledikleri birbirinden güzel türküleri ile Adıyamanlı hemşerilerine güzel bir gün yaşatırken, Adıyaman halk oyunları ekibi ise Adıyaman yöresine ait oyunlarla izleyicilerden büyük alkış aldı.

BADER’in futbol şölenine Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Başakşahir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Adıyamanlılar Vakfı bir önceki dönem Başkanı Ramazan Aksoy, ATV de yayınlanan "Sen anlat karadeniz" dizisinin önemli oyuncularından İş adamıRamazan Aksoy'un oğlu Furkan Aksoy, çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri, iş adamları, sanatçılar ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, "Asıl amacımız burada sadece futbol oymak veya oynatmak değil tam aksine bu tür etkinlikler vesilesi ile gençlerimizi birbirleri ile kaynaşmasını sağlamakla birlikte dostluğu perçinleştirmektir. Bu turnuvanın gerçekleşmesinde ve bu anlamlı etkinliğine katkılarından ve katılımları dan dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" diyerek konu ile ilgili duygularını dile getirdi.

Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Başakşahir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, Adıyamanlılar Vakfı bir önceki dönem Başkanı Ramazan Aksoy birer selamlama konuşması yaparak, Sivil Toplum Kuruluşların önemine vurgu yaparak bu sölenenin altına imzası olan herkese şükran borçlu olduğunu ifade ederek, BADER dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür ettiler.

Programın sonunda turnuvada ilk üçe giren takımların kupaları takdim edildi ve futbolculara ise birer madalya takdim edildi. Aynı zamanda turnuvaya katılan bütün takımların başkanlarına katkılarından dolayı birer plaket verilerek teşekkür ettiler.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

GÖRÜNTÜLER İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ..

https://www.facebook.com/media/set/?

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı