Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 12:45 Bu haber 8477 kez okundu
 
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk..
EKONOMİ Haberi
Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk..

Gerger Aşağıdağlıca (Erbahun) Köyünde Bir İlk..

Büyükşehirlerde Özellikle İstanbul’da Düğün davetiyelerinin şahıslara ulaşımı konusunda sıkıntının hat safhaya ulaşması nedeniyle İstanbul’da bulunan Aşağıdağlıca köylüleri konu ile bir çözüm buldu.

Yaklaşık bir yıl önce köyü ile ilgili bir mesaj sistemi gerçekleştiren ve kullanıma sunan Köy komisyonu, Bu sayede köyde ve Türkiye’nin çeşitli, bölgelerinde yaşam sürdüren yaklaşık 450 köylünün telefonunu sisteme aktardı..

Köy ile ilgili her türlü duyuru ve bildirimleri mesaj sistemi ile halkına aktaran köy komisyonu, Sistem ile ilgili halktan yoğun destek gördü.

Sistemin faydalarını genişleten köy komisyonu üyeleri, Özellikle düğün sahiplerinin davetiye dağıtımı konusunda işini gücünü bırakarak günlerce davetiye dağıtımını yaptığını ve bu nedenle iş kaybı yaşadığını fark ederek bu konuda da mesaj sistemini kullanmaya başladı.

Komisyon üyelerinden aldığımız bilgiye göre; 
“Düğün sahibi düğüne bir hafta kala davetiye dağıtmaya başlıyor. Özellikle İstanbul’un her semtine dağılan köylümüze ulaşmak gerçekten sıkıntı olmaya başladı. Çünkü Esenyurt’tan Sultanbeyli’ye ulaşmak ve davetiye götürmek bir günde ancak mümkün olmaktadır. Her bölgede köylümüz akrabamız yaşamaktadır. Mesaj sistemi herkesin cebindedir. Kısa sürede tüm köylümüze ulaşmaktadır. Herkes için geçerlidir. Bu sistemin oturması ile büyük bir külfetten kurtulacağız. Artık düğünlerimizi mesaj sitemi ile halkımıza duyuracağız. Bu sayede hem iş kaybımız olmayacak hem de önemli bir maddi külfetten kurtulacağız. Halkımıza hayırlı olsun”. Dediler.

Mesaj sistemini kullanarak ilk olmak isteyen Mustafa Kurtbey:
“ Başakşehir Güvercintepe’de ikamet ediyorum. Gelecek hafta kardeşimin düğünü var. Akrabalarımızın bir kısmı Sultanbeyli’de bir kısmı Esenyurt’ta bir kısmı Sultangazi’de  bir kısmı Esenler’de Bağcılar’da yaklaşık bir haftadır hazırlık yapıyorum. Kart bastırdım. Davetiyelerin ulaşımı konusunda kara kara düşünüyorum. Çünkü işimin başında olmam lazım. Günlerce işimi bırakıp davetiye dağıtmam lazım.. Bu sayede artık işime bakacağım... Mesaj sistemini kullanacağım. Belki ilk olmam bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ama inanıyorum ki halkımız kısa sürede bu sistemi benimseyecektir. Çünkü bu herkes için geçerlidir. Sıkıntı varsa herkes çekiyor. Sistem kesinlikle doğru bir karardır.. Komisyon üyelerini kutluyorum” Dedi.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı