Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:59 Bu haber 2841 kez okundu
 
Aydın Uyardı "Pire için Yorgan yakmayın"
- Haberi
Aydın Uyardı

Aydın Uyardı "Pire için Yorgan yakmayın"

AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel Adıyamanlılar Vakfını ziyaret ederek burada vakıf yöneticileri ve hemşerileriyle bir araya geldiler.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta Belediye başkan adayı Engin Akel ve beraberinde gelen heyete teşekkür ederek söze başlayan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, 31 Mart Yerel seçimi Türkiye’nin geleceğine yön vermişi açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde de AK Partinin Adıyaman ve ilçelerinde büyük bir zaferle çıkacağına inandığını söyledi.

AKEL: “BİRLİKTE YOL YÜRÜYECEĞİZ”

Selamlama konuşmasını kendi özgeçmişi ile ilgili bilgiler vererek söze başlayan AK Parti Kahta Belediye Başkan adayı Engin Akel ise; Vakıf işi tıpkı belediye başkanlığı görevi gibi gönül işi gönül işi olduğunu söyledi. Akel, “Adıyamanlılar Vakfımızın çalışmalarını gerçekten takdirle karşılıyorum. Adıyamanlılar Vakfı denince İstanbul’daki Adıyamanlıların çatı konumundadır. Allah izin verirse 31 Mart da Belediye başkanlığına seçilirsem sürekli siz değerli hemşerilerimizle istişare halinde olup, hep birlikte ortak akıl çerçevesinde güzel hizmetlere imza atacağız inşallah. Bu yolculukta birlikte yol yürüyeceğiz” diyerek, 31 Mart yerel seçimi için hemşerilerden destek talebinde bulundu.

AYDIN: “PİRE İÇİN SAKIN YORGAN YAKMAYIN”

AK Parti hükümeti döneminde Adıyaman’a hak ettiği hizmetlerin geldiğini ifade eden AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “ 31 Mart Yerel seçimi en az genel seçim kadar önemli olduğunu ve ülkemizin istikrarı ve istikbali için de büyük bir ehemmiyet teşkil etmektedir. 20 yıldır aktif olarak siyasetin içerisindeyim hiçbir dönem Kahta da vatandaşların bu denli birbiriyle kenetlendiğine şahit olamadık. Engin Akel kardeşimiz bilgi birikimi ve tecrübesiyle Kahta için önemli bir figürdür. Kahta için önemli projeler hayata geçireceğine inancım tamdır. Adıyaman da hizmet çıtaların daha da yükselmesi için il ve ilçe adaylarımızın kazanması lazım. Aksi halde iktidarın gücünü arkasında hissedemeyen belediyeler başarılı olması imkansızdır. İstanbul da üç, İzmir de ise iki ilçenin belediye başkan adayının Adıyamanlı olması hepimiz için önemli bir zenginliktir. Bu zenginliğin değeri iyi anlaşılması gerekir. Birbirimizi ne kadar severek ve sarılarsak o kadar başarıya ulaşabiliriz. Ahmet Aydın'ın veya bir kardeşimizin hatası oldu diye pireye kızıp yorganı yakmayalım. Hep birlikte gönül köprüleri inşa etmek için çaba sarf etmeliyiz. Bu seçimde bir oyun bile kaybına tekâmül edemeyeceğimiz kadar önemlidir” dedi.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı