Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 18:55 Bu haber 6366 kez okundu
 
Abdulkerim Sonkaya Görevinden İstifa Etti
- Haberi
Abdulkerim Sonkaya Görevinden İstifa Etti

Abdulkerim Sonkaya Görevinden İstifa Etti

Yaklaşık 11 yıldır başta medya ve iletişim alanı olmak üzere Adıyamanlılar Vakfı’ndan, çeşitli görevlerde bulunarak Adıyamanlılar Vakfı ile bütünleşen ve Adıyaman halkının çok yakında tanıdığı Gazeteci Yazar Abdulkerim Sonkaya Vakıftaki görevinden ayrılma kararı aldı.

Adıyaman halkına mazeretlerini bildirerek Veda eden Sonkaya, Adıyamanlılar Vakfının kuruluşundan bu yana vakıf bünyesinde bir çok başarıya imza atmıştı. Özellikle Adıyamanlılar Vakfının yayın Organı Vakıf dergisini büyük bir başarı ile halkına yansıtmayı sürdüren Sonkaya işlerinden dolayı yurulduğunu beyan ederek, buradaki görevinden feragat edeceğini açıkladı.

İşte O Açıklama..
Yaklaşık 11 yıldır başta medya ve iletişim alanı olmak üzere büyük bir gururla değişik görevlerde bulunduğum Adıyamanlılar Vakfı’ndan, yine bu vakfımızın bünyesinde dört ayda bir yayınlanan ve Genel Yayın Yönetmenliği ile Editörlük görevlerini üstlendiğim “Adıyamanlılar” dergisi görevinden 1 Aralık 2017 Cuma gününden itibaren şahsıma ait Adıyaman Pazarı’ndaki yoğun işlerimden dolayı ayrılma kararı aldım. Bu ayrılma kararımı anlayışla karşılayan Adıyamanlılar Vakfı’mızın saygı değer Başkanı Sayın Ramazan Aksoy’a en içten şükranlarımı sunuyorum.

Hiç kuşkusuz tüm vakıflar sevginin, muhabbetin, kardeşliğin, sadakatin, hoşgörü ve medeniyetin timsali olup gönüllü insanların dua kazanma mekânlarıdır. İşte Adıyamanlılar Vakfı da bu saygın mekânlardan bir tanesidir. Vakfımız, tam 21 yıl önce İstanbul gibi metropol bir şehirde kurulmuş olup, 6 katlı Kültür Merkezinin yapımıyla birlikte düğün ve taziye salonlarıyla hizmete girmiş ve bütün hemşerilerine hizmet etmenin yanı sıra eğitim, sağlık, kültür ve sanat alanlarında da gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerle taraflı tarafsız bütün Adıyamanlıların büyük takdirini kazanmıştır. Yerel bir vakıf olmasına rağmen diğer tüm vakıflarla hizmet yarışına giren Adıyamanlılar Vakfı gibi saygın bir vakıfta aralıksız 11 yıl boyunca bir hizmet eri olarak görev yapmaktan büyük onur duyduğumu bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum. Çalıştığım zaman zarfında birbirinden değerli hemşerilerimizle kardeşlikten öte dostluğumuz oldu. Bu dostluk benim için hayatta baki kalacak en önemli zenginliktir. Elbette vakfın ve vakıfçılığın ne demek olduğunu daha evvel biliyorduk. Ancak gerçek şu ki, asıl vakıfçılığın ne olduğunu, vakıf insanı olmanın ve vakıf kültürü ile yaşamanın ne denli önemli olduğunu ise Adıyamanlılar Vakfı’nda gördüm. İşte bundan dolayıdır ki, Adıyamanlılar Vakfı’mıza ne kadar teşekkür etsem azdır.

Söz konusu vakıf işi olunca mesai mefhumu dinlemeksizin kimi zaman uykusuz, kimi zaman yorgunluktan bitap düşsek bile bu kurumun manevi gücü ile her zaman üzerimizdeki sorumluluğu yerine getirmeyi büyük bir erdemlik olarak gördüm. Bundan dolayıdır ki, vakıf insanı olmama vesile olanlarla birlikte görevim süresince her türlü konuda bana gerekli desteğini esirgemeyen vakfımızın değerli başkanları ve Mütevelli Heyet üyeleri başta olmak üzere bütün Yönetim Kurulu ve Komisyon Başkanları kardeşlerime buradan bir kez daha şükranlarımı sunmayı önemli bir vazife olarak görüyorum.

Sözlerime son vermeden önce ilçe ayrımı ayırt etmeksizin İstanbul’da kapısını rahatlıkla çaldığım ve her türlü övgüyü hak eden iş adamlarımız başta olmak üzere bürokratlarımıza, siyasetçilerimize ve basın mensubu meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenliği ve Editörlük görevini ifa ettiğim “Adıyamanlılar” dergimize, yayın hayatı boyunca sponsorluk manasında gerekli desteği esirgemeyen ve hiçbir fedakârlıktan asla ama asla kaçmayan saygıdeğer hemşerilerime kucak dolusu saygılarımı sunuyorum. Bunun yanı sıra bütün vakıf yöneticilerinin de haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Selam ve saygılarımla…

Abdulkerim SONKAYA

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı