Haber Detayı
08 Şubat 2016 - Pazartesi 18:45 Bu haber 2805 kez okundu
 
Beşgöze'nin Feryadını Kaymakam Duydu..!
EKONOMİ Haberi
Beşgöze'nin Feryadını Kaymakam Duydu..!

Beşgöze'nin Feryadını Kaymakam Duydu..!

Gerger ilçesine bağlı Beşgöze köyünün Tıllak mezrasında yolların toprak olması nedeniyle yaklaşık bir hafta önce yaptığımız haberin ardında Bu mezrada yaşayan halkın feryadına Gerger Kaymakam'ı Bülent Hamitoğlu yetişti.

18 hanelik mezraya giden ulaşım yolunun ham toprak olmasından dolayı özellikle kış aylarında mezrada yaşayan insanların kabusu olmaya devam ediyordu.
Bu konuda bir çok girişimde bulundukları halde sesine kulak verilmediğini belirten Mezra halkı "Gerger'de Kaymakamlığa ve diğer yetkililere bir çok kere başvuruda bulundukları halde seslerini duyuramamışlardı.

Sitemiz Canbeg muhabiri Aydın Çayır'ın da yaşam sürdüğü mezrada halkın feryadı sitemizin manşetinde yankılanmıştı. Yapılan haber sonucunda Gerger Kaymakam'ı Bülent Hamitoğlu, bu mezranın yolunu çakıl olması için girişimde bulundu. Konu ile ilgili sitemize yeni açıklama yapan Aydın Çayır; yaşanan tablonun umut verici olduğunu belirterek Gerger Kaymakam'ı Bülent Hamitoğlu ve Yazı işleri Müdürü Zeki Metin'e teşekkürlerini bildirdi.

Yıllardır Çektikleri çilenin bir anda sevince döndüğünü belirten Çayır. "Özellikle kış aylarında yollarımız hiç çalışmıyordu. Birçok hastamızı sırtımızda taşıyarak hastaneye yetiştirmeye çalışıyorduk.. Sağolsunlar Kaymakam'mımız sesimizi duydu. Araçları gönderdi. Allah razı olsun. Bizi sevindirdi. İnşallah umut ediyorum ki yaza doğru buranıın asfaltını da görürüz. Bu vesileyle köyümüz Muhtarına Kaymakamlık yazı işleri Müdürü Zeki Metin'e Ve Kaymakamımız Bülent Hamitoğlu'na teşekkürlerimizi Sunuyıruz. Sağolsunlar varolsunlar." Şeklinde konuştu.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı