Haber Detayı
03 Şubat 2016 - Çarşamba 19:07 Bu haber 4953 kez okundu
 
Gergerli Uzman Çavuş, Diyarbakır'da Şehit Oldu
- Haberi
Gergerli Uzman Çavuş, Diyarbakır'da Şehit Oldu

Gergerli Uzman Çavuş, Diyarbakır'da Şehit Oldu

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde devam eden operasyonlarda PKK'lı teröristlerin saldırısında ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 28 yaşındaki Recep Aslan'ın Gerger'in Beşgöze (Kurtiyan) köyü nüfusuna kayıtlı olduğu, Mersinde ikamet ettiği bildirildi.

3 ay önce evlenen şehit uzman çavuşun kardeşi Mehmet Aslan'ın da dün askerlik görevi için aynı evden ayrılıp bugün birliğine teslim olması, hasret ile acıyı birlikte yaşattı. Şehidin merkez Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi'ndeki ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.

Eşinin şehit olduğunu öğrenen Sevgi Aslan sinir krizi geçirdi. Acı haberi alan baba Şevket ve anne Sultan Aslan ise göz yaşlarına boğuldu. Oğlunun evine koşan anne Sultan Aslan, Kürtçe ağıtlar yakarak fenalaştı.

Yakınları ve askerler tarafından teselli edilen acılı anne, "Yüreğim yandı, oğlum. Nerelere gittin?" diye gözyaşı dökerken, terör örgütüne lanet yağdırdı. Öte yandan şehit düşen Uzman Çavuş Recep Aslan'ın kardeşi Mehmet Aslan'ın ise askere gitmek üzere dün Mersin'den ayrıldığı, bugün Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'na teslim olduğu belirtildi.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı