Haber Detayı
13 Ocak 2016 - Çarşamba 18:43 Bu haber 4448 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Ve Başbakandan Başkasına Biat Etmem
- Haberi
Cumhurbaşkanı Ve Başbakandan Başkasına Biat Etmem

Cumhurbaşkanı Ve Başbakandan Başkasına Biat Etmem

Dün AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa eden Seyfettin Bilen, bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Bilen, yaptığı açıklamada, onurla yürüttüğü AK Parti Adıyaman il başkanlığı görevinden, 12.01.2016 tarihinde istifa ettiğini hatırlattı.

Geçmişten geleceğe milletin değerleriyle, merhamet adalet ve medeniyet misyonu ile erdemliler hareketini başlatın kurucu genel başkan doğal lider Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu’nun vizyonu ve gelecekle ilgili tahayyüllleri ve perspektifleriyle millete hizmet ettiğini belirten Bilen, bu topraklarda yeniden medeniyet inşası iddiası ve hedefini taşıyan AK Partide il başkanlığının yapmanın onurunu yaşadığını dile getirdi.

- ADIYAMAN TARİHİNİN EN YÜKSEK OYUNU ALDIK
Bilen, şunları kaydetti:
"İl başkanlığına geldiğim 14.12. 2014 tarihinden bu güne şerefle yürüttüğüm il başkanlığının genel başkanlığımızın emaneti ve milletin umutlarının bağlandığı kurumsal emanet olarak kabul ettim. Emanete sahip çıkma bilinç ve duyarlılığı ile emanetin hükmünün farkında olarak yürüttüm, olması gerekeni en üst seviyede başarmak için bütün gayretimi gösterdim. Bu sure zarfından 10 bakan ağırladık. İki kongre gerçekleştirdik. 2 miting yaptık ve 2 seçim süreci yaşadık. Hamd olsun 7 Haziranda %58,2 ile Türkiye 10. Sırasında, 1 Kasımda %69,5 ile Türkiye 7 sırasında il başarısı elde ettik. 1 Kasım'da Adıyaman tarihinde bir partinin aldığı en yüksek oyu aldık"

- İSTİFAM SADECE İL BAŞKANLIĞI İLE SINIRLI
İstifasının sadece il başkanlığı ile sınırlı olduğunu belirten Bilen, şöyle devam etti:
"AK Partinin kurumsal kimliği, vizyonu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetme iradesi ve kararlığından milletin ve ümmetin umudu olduğundan zerre kadar şüphem bulunmamaktadır. İstifama sadece il başkanlığı görevi ile sınırlı olup AK Partili kimliğim devam etmektir. Sayın başbakanımızın görev tevdi ettiğinden bu yana taahhüt ettiğim gibi AK Partimizin kuruluşu misyonu üst yapımızın vizyonu değişmediği müddetçe, hangi sorunlulukta olursa olsun AK Partinin çatışı altında ilimize, milletimize, ülkemize, hizmet etme borcumuzun ifa etmeye devam edeceğim"

- BAŞKANLIĞIMI HAZMEDEMEYENLER İÇİN HEP AHLAKLI OLANI YAPTIM
Bilen, "İl başkanlığına seçildiğim ilk günden beri başkanlığı hazmedemeyen, AK Parti il başkanlığı görevinden ayrılmam için her türlü gayri ahlakı ve hukuksuz yola başvuran yereldeki müesses nizama karşı, hep doğru olanı, erdemli olanı, ahlaklı olanı yaptım, yapmaya devam edeceğim. Yereldeki ötekileştirilen, siyaset üretmeye engel olan kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayan siyaset anlaşışına her zaman karşı durdum. Hiçbir zaman bu siyaset esnafına biat etmedim. Önünde eğilmedim. Ve eğilmeyeceğim" dedi.

- ADIYAMAN'I DİZAYN ETMEYE ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMEMEYE ÇALIŞTIM
Bilen, "Başkanlık görevim boyunca medeniyet ve huzur kenti Adıyaman’ımızı siyasi, ekonomik ve bürokratik yönden dizayn etmeye çalışanlara karşı elimden geldiğince fırsat vermemeye çalıştım. Hiçbir hukuk dışı, gayri ahlaki ve akçeli işin içende olmadım ve bundan sonrada olmayacağım"ifadelerini kullandı.

- SİYASET ASLA HEDEFİMİZ OLMADI
"Siyaset asla hedefimiz olmamıştır" diyen Bilen, "Siyaset kurumu ancak daha büyük ideallerin ve davaların bir aracı olabilir. Ssiyaseti hedefimiz olmaya başladığında kendimizden, kişiliğimizden ve ideallerimizden taviz vermek kaçılmaz olacaktır. Parttime ve memleketime hizmet ederken yereldeki sürekli engelleme çabaları karşısında istifa etmeyi daha ahlaki ve onurlu bulduğumdan, yürüttüğüm il başkanlığı görevinden istifa ettim. Sayın Adıyaman halkına ve AK Parti kamuoyuna saygıyla duyurulur" şeklinde konuştu.

- SİYASETTE YARIŞ VARDIR
Siyasette yarış olduğunu aktaran Bilen, şunları söyledi:
"Siyasetin doğasını belirleyen icra eden aktörlerdir. Siyasette yarış vardır. Siyasette başarma arzusu idealleri olabilir. Siyasete bu noktada heves de olabilir. Ama siyasetin hırsına yapılarak aynı çatı altında siyaset yapmaya çalışan insanları tahakküm altına yerelde zemin kapma gayretinden dolayı her şeyi mubah görerek, aynı çatı altında memlekete, millete, ülkeye hizmet etme duygusunu taşıyan insanların gayretlerini bertaraf etme, berhava etme ve alanı farklı olanlarından temizleme gayreti doğal değildir. Bu sorumlulukların temelinde içinde yaşadığımız toplumu daha iyiye taşıylabilmek, kötüye alıkoymak, iyiye katkı vermek yaratmıştır. Hayatımızın anlamı da bununla ibaret olabilir. Bizim varlığımız, kimliğimizi, düşüncelerimizi, söylemlerimizi bireysel olmaktan çıkararak, dünyaının bu kadar kavrulduğu, yandığı kontjüktürde, kişisel ikbalimizde ayrılarak, ilimize, ülkemize, devletimize, coğrafyamıza ve insanlığa hizmet etme katkı arzusunun ve idealini taşıyoruz. Siyaset bizim için araçtır, idealarimiz ulaşma için amaçtır. İnsana, amacına köle olur. Amacına insan bağlı kalır. Biz amacımızı Allahlın yüklemiş olduğu hayrı hayra hizmet, salih bir kul olma noktasında çabalarımız olacaktır. AK Partinin kuruluşunda ifade edildiği gibi sayın cumhuribaşkanımızın ve sayın başkabakanımız ve genel başkanımızın doğal erdemler hareketinin misyonu da budur"

- KURULUŞUMUZDA ERDİMLİLER HAREKATI VAR
Bilen, şöyle dedi:
"AK Partimizin kuruluşunda erdemliler harekatı var. Bu misyon bu ülkede var olmaya devam edecektir. 100 yıl önce kaybettiklerimizi yeniden hissederek, daha da geliştirerek, milletin, insanlığın hizmetine sunma imkanı vardır. Allah bu istikametten ayırmasın. Bu çizgi devam ettiği müddetçe bu idealla hemhal olmaya devam edeceğiz. Biizm derdimiz birşeyler ifade etmek veya iddia etmek değildir. Siyasette varoluş başarılabilir. Bu siyasetimizi devam ettireceğiz. AK Parti çatısı altında bunu yapıyoruz. Allah bu hizmete hizmet etmeye, ümmete, insanlığa nasip etsin. Yaklaşık 13 aydır beraber çalıştığım, hizmet ettiğimiz, bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gençlik Kolarındaki arkadaşlarımıza, kadın kollarındaki arkadaşlarımıza, ilçelerdeki arkadaşlarımıza hepsine teşkkür ediyorum"

- CUMHRUBAŞKANI VE BAŞBAKANDAN BAŞKASINA BİAT ETMEM
Biat edlmesini hissettiğini aktaran Bilen, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Biat etme istenmez. Hissettirilir, biat edilecek kimse varsa bu ülkede o da kurucu genel başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'dur. Bunun dılında kimseye biat etmem, itaat etmem, eyvallah etmem. Doğruysa baştacı ederim, hemen ehlen ve sehlen der tatbik ederim. Diğeri ise yapmam. Kurumsal bir hiyerarşi oalrak partimin tüzüğünde ve programında olan şeyler tabiki ön kabulümüzdür. Ama bireylerin keyfiyetine, bireylerin heveslerine de bağlı kalmalıyız. Siyasal feodal anlayışla siyasetin düzenlenme çabasına doğru olmadığını düşünüyorum. Parti içi veya parti dışı farketmez. Bu memlekette 600 bin insan yaşıyor. Herşeyiyle bir bütündür. Kollektif ruhu diriltmemiz lazım. Ortak aklı harekete geçirmemiz lazım. Birlikte yol yürümemiz gerekiyor. Çocuklarımıza nasıl daha iyi bir gelecek hazırlayacağız, onu düşünmemiz gerekiyor. Ben merkezi bir dizayn anlayışını kabul etmem mümkün değil. O idealimizle de asla uyuşmaz. Biat etme istenmez zaten, böyle birşey yok, biat edilecek birisi varsa Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdır. Bu hareketin başkanlarıdır. Vizyonlarını benimsemişiz. Buna katkı yapmak için de çalışmışız. Dediğim gibi bundan sonra da katkı sağlamaya devam edeceğiz"

- MERKEZ ATAMAYI YAPACAKTIR
Bilen, yönetim kurulu arkadaşlarından istifa etmemeleri için istirhamda bulunduğunu ifade etti.
Tüzük gereği Genel Merkezin yeni il başkanını atayacağını aktaran Bilen, bunun kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğini kaydetti.

PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı