Haber Detayı
05 Ocak 2016 - Salı 09:53 Bu haber 3092 kez okundu
 
Gerger İle Dünya Arasında Bağlantı kesildi..!
- Haberi
Gerger İle Dünya Arasında Bağlantı kesildi..!

Gerger İle Dünya Arasında Bağlantı kesildi..!

Gerger, köy ve mezralarında dün sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 24 saatir devam eden kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

yaklaşık 24 saatir devam eden kar yağışı, Gerger'in dünya ile tek bağlantısı Gerger -Kahta karayolu'nu kapatmış durumda. Şu ana kadar ilçe ile dünya bağlantısı yaklaşık 8 saatir kurulamıyor..

Karayolları kar küreme araçları Narinceye kadar yola açma çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Kan boğazı mevkiinde aşırı kar yağışı nedeniyle iş makinalarının hayli zanman kaybetmesi bekleniyor.

Gerger ile tüm köy ve mezralar ile bağlantısı kopmuş durumda.. Kar kalınlığının yer yer yarım metreyi aştığı gelen haberler arasında..

Saat :09.45.00

İtibarı ile Gerger Kaymakamlığı ile yapılan telefon görüşmesinde İlçe ile Kahta arasının bağlantısı kesik durumda.. Karayollarına bağlı ekipler çalışmalarını sürdürüyor... Dün geceden beri kaymakamlık personeli iş başında ... İlçe kaymakamlığında sadece 2 tane araç bulunuyor.. Acil olan bölgeler öncelikli olarak açılmaya başlandı.. Gerger',n tüm köy ve mezraları ile bağlantısı kesik durumda... Açılan yollar tekrar kar yağışı nedeniyle yeniden kapanıyor.. Olumsuz hava koşulları devam ediyor.. Kar yağışı da aralıksız devam ediyor...

Gelişmeleri aktaracağız..

Gerger HABER

Fotoğraflar : Kurt Mahmut

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı