Haber Detayı
30 Ekim 2015 - Cuma 18:05 Bu haber 3719 kez okundu
 
Tillo Seçime Gidiyor. Oylar Ak Parti'ye
EKONOMİ Haberi
Tillo Seçime Gidiyor. Oylar Ak Parti'ye

Tillo Seçime Gidiyor. Oylar Ak Parti'ye

Adıyaman’ın Gerger ilçesine bağlı Gölyurt (Tillo) köyünde seçim çalışmaları kapsamında Bu gün Cuma namazı çıkışı köy meydanında toplanan köy halkı pazar günü yapılacak seçimlerde Ak Parti Lehine oy kullanacağı yönde karar birliğine varıldı.

Köy muhtarı ve ihtiyar meclisinin öncülüğünde köy meydanında toplanan Tillo halkı senelerdir maruz kaldıkları hizmetsizlikten artık bıktıklarını belirterek hak ettikleri ilgi ve alakayı görmek istediklerini vurguladılar. Bu kararın alınmasında, seçim çalışmaları amacıyla köye giden Milletvekili adaylarının köy halkına verdiği vaatler etkili olduğu bildiriliyor..

Bilindiği gibi bir önceki seçimde Milletvekillerinin söz verdiği halde sözlerini yerine getiremedikleri için köy halkı oy birliği ile seçimde sandığı boykut ederek seçime katılmamıştı.

Halkın birçok hizmetten yoksun olduğunu vurgulayan köylüler “Bize gerçekten katkı yapacak sözünde duracak adaylar lazım.. Yollarımız içler acısı, sürekli üvey evlat muamelesi görmekten bıktık. Milletvekili adaylarımız bu konuda bizi ikna etmiş bizlerde onlara güvendik" Şeklinde konuştular.

Emrah Tekin:

Gerger HABER Tillo Muhabiri

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı