Haber Detayı
29 Eylül 2015 - Salı 09:05 Bu haber 4795 kez okundu
 
Bu Nasıl Laubalilik Lider Adıyaman..!
EĞİTİM Haberi
Bu Nasıl Laubalilik Lider Adıyaman..!

Bu Nasıl Laubalilik Lider Adıyaman..!

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde Lider Adıyaman Firmasından bilet alan yolcular, İstanbul seferi için otogara geldiklerinde otobüsün gelmediğini, firmanın kapalı olduğunu ve dolandırıldıklarını görünce şok oldu.

Edinilen bilgilere göre İstanbul otobüs seferleri için bilet alan yüzlerce kişi, bayram sonrası otogara geldiklerinde otobüsün gelmeyeceğini öğrendi.
Bilet aldıkları firmanın önüne koşan yolcular, yazıhanenin de kapalı olduğunu gördü. Mağdur olan yolcular, otogar Müdürüne giderek otobüsün gelip gelmeyeceğini sordu. Otogar müdürü firmanın 15 gün önce kapatıldığını ve mühürlendiğini söylemesi üzerine yolcular ellerindeki bilet ile yolda kaldı.

- 15 GÜNDÜR YAZIHANEYİ KAPATTIK
Otogar Müdürü yaptığı açıklamada, "Bu firma yolcularımızı bir şekilde dolandırmış. Dün 80 yolcu vardı gönderdik. Bu gün de 80 yolcu var. Yarın da olacak belki de diğer günlerde de biletli yolcular gelecek. Bir bileti 3-4 kişiye satmış. Amacı firmacılık değil, milleti dolandırmak, bunu da yapmış. Halkımız şu anda mağdur durumdadır. Belediye olarak suç duyurusunda bulunacağız. Yazıhane kapalı olduğu halde adam sağdan soldan bilet kesmiş. Yazıhaneyi mühürlemişiz.” Diye konuştu.

- YOLCULAR, İKİ GÜN ÖNCE YAZIHANEDE BİLET ALDIK
Otogar Müdürü 15 gün önce firmanın yazıhanesini kapattıklarını söylerken, yolcular iki gün önce tabelası olmayan firmada oturan bir görevliden bilet aldıklarını iddia ettiler.
İki günden beri otogarda yaşanan bu skandala hiçbir belediye yetkilisinin el atmaması mağdur olan vatandaşların tepkisine yol açtı.

- KALACAĞIMIZ YER VE PARAMIZ YOK
Bazı yolcular, bayramda paralarını tükettiklerini ve İstanbul’a dönmek için yol paralarının olmadığını söylerken, mağduriyetlerini giderecek bir yetkili bulamadıklarını dile getirdiler.
Yolculardan İbrahim Kaya, “ Ailece İstanbul’dan memlekete bayramlaşmaya geldik. Dönüş için 900 Liraya 9 bilet aldım. Bu gün İstanbul’a gitmek için ailece otogara geldik. Otobüs yok ve firma kapalı. Ne yapacağımızı, kime başvuracağımızı bilmiyoruz” diye konuştu.
Feride Demir adındaki bir bayan yolcu ise, "İstanbul’a iki bilet aldık. Az önce otogara geldik, otobüs yok. İkinci bir defa bilet alacak param yok. En önemlisi torunum okula gidecekti. Burada kaldık” dedi.

- YOLCULARDAN İDDİA
Yolcular, biletlerini Lider Adıyaman Firmasının yazıhanesinde Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın yakın akrabası E.T'den aldıklarını iddia ettiler.
Telefona sarılan yolcular firma yetkilileri ile görüşmek istedi. Ancak Firma yetkilileri telefona çıkmadı. Yolcuların iddiasına göre firma yetkilileri ve bilet aldıkları E:T ile görüşmek istedi ancak her iki taraf da yolcularla görüşmedi.

Firma, "Gidin biletinizi kim kesmişse paranızı ondan alınız" derken, E.T ise sorumluluğu firmaya yükleyerek yolcuların paralarını geri ödeyemeyeceğini söylediği iddia edildi.

PHA

Otobüsler Gelmedi Biletli Yolcular Otogarda Kaldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı