Haber Detayı
07 Eylül 2015 - Pazartesi 18:01 Bu haber 2883 kez okundu
 
Gönüllü Askerlik İçin Askerlik Şubesine Akın Ettiler
EKONOMİ Haberi
Gönüllü Askerlik İçin Askerlik Şubesine Akın Ettiler

Gönüllü Askerlik İçin Askerlik Şubesine Akın Ettiler

Adıyaman’da Askerlik Şubesi önünde toplanan vatandaşlar, gönüllü askerlik için başvuruda bulundular.

Öğle saatlerinde yaklaşık 50 kişilik grup, Varlık Mahallesi’nde bulunan Askerlik Şubesine gelerek gönüllü askerlik başvurusunda bulundular.

Son günlerde artan terör olayları ve şehit haberleri artmasının ardından Adıyaman’da bir grup vatandaş, Askerlik Şubesi önünde ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ şeklinde slogan attılar.

Daha sonra toplanan grup yanlarında getirdikleri Türk Bayrağını Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Davut Kulalar’a teslim ettiler.

Toplanan gruba açıklama yapan Personel Albay Davut Kulalar, “Asil Milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. TSK’nın terör örgütü ile mücadele edebilecek güçtedir. Türk Silahlı Kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir” dedi.

Vatandaşlardan Abuzer Arslan, Kürt vatandaşı olarak ülkeyi bölmek isteyenlere karşı askerlik vazifelerini yapmalarına rağmen tekrardan gönüllü olarak başvurduklarını ifade etti.

Şehit haberlerinin kendilerini derinden yaraladığının altını çizen Arslan, “O yüzden biz de diyoruz ki, gönüllü olarak yazılacağız. Göze göz, dişe diş. Ne istiyorlarsa aynısını yapacağız” şeklinde konuştu.

İbrahim Ekici ise terör saldırılarından dolayı sabırlarının taşıdığını vurguladı.

Yapılan açıklamanın ardından şehitler için dua edildi.

Vatandaşlar daha sonra dağıldı.

PHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı