Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 10:17 Bu haber 7066 kez okundu
 
Ağaç Balı Geçim Kapısı Oldu
EKONOMİ Haberi
 Ağaç Balı Geçim Kapısı Oldu

Ağaç Balı Geçim Kapısı Oldu

Gerger’in Aşağıdağlıca (Erbahun) köyünde hayvancılık ile geçinen Mustafa Karakuş, sıra dışı uğraşısıyla görenleri hayrette düşürüyor.

Köyde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Mustafa Karakuş son zamanlarda hayvancılığın günden güne tükenmesiyle, farklı bir sektörde arayışlarını sürdürüyor.

Ormanda hayvan otlatırken yaban arılarının ağaç kavuklarında sıra dışı uğraşısını fark eden Karakuş, gördüğü manzara karşısında gözlerine inanamamış. Ağaç kavuğunda kilolarca doğal bal bırakan arıların müthiş çalışmalarına tanık olmuş.

Hayvancılığın yanı sıra bu işe de gönül veren Karakuş peş peşe  bulduğu arılarla yeni bir geçim kapısı aralamış durumda..

Bu durumun biraz çaba gerektirdiğini belirten Karakuş; “Bazen akşama kadar ormanda arıyorum ama bişey bulamıyorum. Bazen de bir günde iki tane arı buluyorum. Bu kısmet işi, Bulduğum arıların bazıları henüz o ağaca yeni girmiş, Dolayısıyla henüz bal yapmamış, Bazılarında da iyi ve kaliteli bal bulabiliyorum. Bulduğum bal tamamen doğal ortamda oluştuğu için çok kaliteli oluyor” Şeklinde konuştu.

Bal İle ilgili İletişim:

Mustafa Karakuş
Gsm: 0531 508 64 03

 

Bülent KURTBEY : Gerger HABER


Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı