Haber Detayı
05 Ağustos 2015 - Çarşamba 16:01 Bu haber 3918 kez okundu
 
Seçimde Destekledikleri İnsanları Böyle Ödüllendirdiler
TEKNOLOJİ Haberi
Seçimde Destekledikleri İnsanları Böyle Ödüllendirdiler

Seçimde Destekledikleri İnsanları Böyle Ödüllendirdiler

Tunceli'de yolu keserek 3 kamyonu yakan teröristlerin eylemi cep telefonu tarafından saniye saniye kaydedildi. Vatandaşların "Biji serok Apo" sloganları dikkat çekti.

Tunceli'de yol keserek araçlardan indirdikleri insanlara terör örgütü propagandası yaptıktan sonra 3 kamyonu yakan teröristlerin eylemi cep telefonu tarafından saniye saniye kaydedildi.

VATANDAŞLARA PROPAGANDA YAPTILAR
Edinilen bilgiye göre, 31 Temmuz 2015 tarihi akşam saatlerinde Tunceli-Pülümür-Erzincan kara yolunu kesen bir grup terörist, durdurdukları araçlarda bulunan vatandaşları indirip bir bölgede topladı. Kara yolu yanında vatandaşları bir araya toplayan teröristler bir süre terör örgütü propagandası yaptı. Teröristlerden biri propaganda yaparken, diğerleri ise kara yolunu gören noktalarda ormanlık alanda saklandı.

VATANDAŞLARIN SLOGANLARINA DİKKAT
Teröristlerin propagandasının ardından vatandaşların "biji serok Apo" sloganları atması dikkat çekti.

3 ARACI YAKTILAR
Bir süre vatandaşlara propaganda yapan teröristler daha sonra kara yolunda durdurdukları özel bir şirkete ait 3 kamyonu ateşe vererek yaktı. Propaganda ve kamyonların yakılma anı ise saniye saniye cep telefonu tarafından kaydedildi. Dehşet anlarının kaydedildiği görüntülerde teröristlerin araçları yaktıktan sonra bölgeden uzaklaştığı görüldü.

TUNCELİ-ERZİNCAN KARAYOLU 6 GÜNDÜR ULAŞIMA KAPALI
Öte yandan Tunceli Valiliği tarafından Tunceli-Pülümür-Erzincan kara yolunun teröristler tarafından kesilmesinden dolayı yaşanabilecek can ve mal güvenliği nedeniyle 6 gün önce ulaşıma kapatmıştı. Güvenlik gerekçesiyle kapatılan kara yolunda 6 gündür ulaşım sağlanamıyor.

Videoyu İzlemek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız..

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı