Haber Detayı
21 Temmuz 2015 - Salı 15:28 Bu haber 5601 kez okundu
 
Canlı Bomba Adıyaman Nüfusuna Kayıtlı
EĞİTİM Haberi
Canlı Bomba Adıyaman Nüfusuna Kayıtlı

Canlı Bomba Adıyaman Nüfusuna Kayıtlı

Dün Öğle saatlerinde Şanlıurfanın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda canlı bombanın Adıyaman nüfusuna kayıtlı ve erkek olduğu bildirildi.

Canlı Bomba Adıyaman Nüfusuna mı Kayıtlı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen, 32 kişinin hayatını kaybettiği 104 kişinin yaralandığı canlı bomba eyleminin Diyarbakır saldırısıyla bağlantılı olduğu kesinleşti. Canlı bombanın Adıyaman nüfusuna kayıtlı ve erkek olduğu ve IŞİD'le bağlantılı olduğu öne sürülüyor.

Elde edilen bilgilere göre, intihar saldırısı düzenleyen şahsın Adıyaman nüfusuna kayıtlı IŞİD militanı olduğu iddia edilen Abdurrahman Alagöz olduğu belirtiliyor. Alagöz'ün patlama sonrası Amara Gençlik ve Kültür Merkezi bahçesinde kimliğinin bulunduğu, eylemcinin Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na (SGDF) üye gençlerin basın açıklaması yaptıkları sırada arasına sızarak bombalı eylemi gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

KADIN KILIĞINDA ERKEK
Suruç'ta olay yerinde bulunan kopuk baş parçası nedeni ile saldırının kadın kılığına girmiş bir erkek tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği değerlendiriliyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı