Haber Detayı
30 Haziran 2015 - Salı 16:55 Bu haber 7040 kez okundu
 
Ba-Der’de Kuran’ı Kerim Eğitimi
EĞİTİM Haberi
 Ba-Der’de Kuran’ı Kerim Eğitimi

 Ba-Der’de Kuran’ı Kerim Eğitimi

Merkezi İstanbul Başakşehir İlçesinin Güvercintepe Mahallesinde bulunan Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Ba-Der yönetimi başlattığı yeni bir etkinlik ile halkın hayır dualarını almaya başladı.

Okulların tatil olmasıyla beraber Türkiye genelinde başlayan yaz kuran kursları Genelde camilerde eğitime devam ederken Ba-Der yönetimi aldığı bir karar ile bu uygulamayı dernek merkezine taşıdı. Dernekte şimdilik yaklaşık 60 kişiye Kuran eğitimi veriliyor. Ancak bir ayrıntı var bunlar sadece kız çocukları..

Bu konuda sitemize açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mehmet Özcan;

Aslında amacımız derneğin her iki katını da öğrencilerin kullanımına sunmaktı. Ancak erkek öğrencilerde beklediğimiz ilgiyi göremedik.. Şimdilik kız çocuklarına yönelik bir eğitim kampanyası gerçekleştiriyoruz. 60 Kişilik bir öğrenci kapasitemiz var. Bunlar her geçen gün fazlalaşıyor. Buna göre Hocalarımızı da tedarik ettik.. Eğitimde bir aksama olamadan devam ediyoruz.  Bu uygulama Okulların açılışına kadar devam edecektir. Halkımıza çağrıda bulunuyoruz Dernek merkezimiz 500 kişiliktir Sadece Adıyamanlılar değil her çocuğumuz burada kuran dersi görebilir..Herkesi bu etkinliğimize bekliyoruz” Şeklinde Konuştu.

Gerger HABER

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı