Haber Detayı
30 Haziran 2015 - Salı 05:39 Bu haber 5070 kez okundu
 
Burçaklı Köyü Taziye Evi Açılışa Hazırlanıyor
EKONOMİ Haberi
 Burçaklı Köyü Taziye Evi Açılışa Hazırlanıyor

Gerger'in Burçaklı Köyünde köylünün ve İstanbul'da bulunan işadamlarının imece usulu ile yaptırdığı Taziye evi 16 Temmuz 2015 Perşembe günü (Arife Günü) açılışa hazırlanıyor.

Taziye geleneğinin büyük bir kalabalık ile gerçekleştiği günümüzde Gerger'in birçok köyünde ihtiyaç haline gelen taziye evleri artık yaşamın bir parçası olarak kabul ediliyor. Gerger'de Aşağıdağlıca köyünde 3 yıl önce faaliyete geçen köy konağının birçok etkinliğe ev sahipliği yapmasıyla halkın memnuniyeti Gerger'in diğer köylerinde de yansıdı. Bu kapsamda İlçenin bir çok köy ve mezrasında bu çalışmaların devam edildiği bildiriliyor.

Masrafının tamamı İstanbul'daki işadamlarının karşıladığı çok amaçlı Kültür merkezi, Taziyenin yanı sıra Düğün ,Nişan Mevlit ve buna benzer bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Köylülerin ortak girişimi ile yapılan Kültür merkezinde Erkek Ve kadınların ayrı ayrı yerleşim alanı bulunuyor.

Sitemize açıklamalarda bulunan Köy muhtarı Sabri Sadak;
"Halkımızın yoğun çabası ve emeği ile köyümüze yakışır bir kültür merkezi inşa edilmiştir. Özellikle İstanbul'da bulunan işadamlarımıza Şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü bu onların zaferidir. Halkımızın birlik ve beraberliğine önemli katkı yapacağına inandığımız bu merkezin açılışını Arife günü gerçekleştirmek istiyoruz. Bu vesile ile Özellikle gurbette bulunan tüm köylülerimizi bu muhteşem açılışa bekliyoruz. Biz hazırız Bayramda hep beraber ikinci bir bayram yaşayacağız Köyümüze hayırlı olsun" Şeklinde Konuştu.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı