Haber Detayı
10 Haziran 2015 - Çarşamba 19:31 Bu haber 4263 kez okundu
 
Köye Aç Kurtlar Saldırdı 26 Hayvan Telef Oldu
EKONOMİ Haberi
Köye Aç Kurtlar Saldırdı 26 Hayvan Telef Oldu

Köye Aç Kurtlar Saldırdı 26 Hayvan Telef Oldu

Adıyaman’ın Gerger İlçesine bağlı Güngörmüş köyünde gece saatlerinde köye saldıran aç kurtlar toplam 26 hayvanı telef etti.

Edinilen bilgiye göre Köyde yaşayan Osman Mancak her gün yaptığı gibi hayvanlarını köyün yakınındaki merada otlatması için yabana bıraktı. Evine dönüp günlük işleri ile uğraşan Mancak akşam saatlerinde eve dönmeyen hayvanlarını toplamak için meraya gitti. Ancak bıraktığı yerde hayvanlarını bulamadı.  Bu duruma endişelenen Mancak bütün gece hayvanlarını aradı.  Sabaha kadar aramayı sürdüren Osman Mancak Sabah güneşin doğması ile beraber Hayvanlarının cansız bedeni ile karşılaştı.  

Gördüğü manzara karşısında ne yapacağını bilmeyen Mancak Köylüden yardım istedi ama iş işten geçmişti.. Meraya otlaması için bıraktığı 1 İnek 3 keçi ve 22 koyunu telef olmuştu.

Geçimini çobanlıkla sağlayan Osman Mancak bu durumun kendisini fazlasıyla etkilediğini söyledi. Geçen sene 15 hayvanını kurtlara kaptıran talihsiz köylünün bir yıllık emeğinin heba olduğunu söyledi. Köyde her sene Nüfusun azaldığını ve beraberinde yaban hayvanlarının köye saldırdığını bildiren Mancak Bu durumdan dolayı köyde yaşamanın artık zor olduğunu söyledi.

Serdar Kızılkaya
Gerger HABER

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı