Haber Detayı
04 Mart 2015 - Çarşamba 15:08 Bu haber 6920 kez okundu
 
Kahtalı Öğrenci Ramazan Fırat Toprağa Verildi
EĞİTİM Haberi
Kahtalı Öğrenci Ramazan Fırat Toprağa Verildi

Kahtalı Öğrenci Ramazan Fırat Toprağa Verildi

Kırklareli Lüleburgaz'da ki evinde elleri ve boynunda kesikler ile ölü bulunan Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ramazan Fırat (20) memleketi Bölükyayla'da gözyaşları ve zılgıtlar eşliğinde toprağa verildi.

İstanbul Adli Tıp Kurumunundan ailesi tarafından alınan Üniversite öğrencisi Ramazan Fırat'ın cenazesi karayolu ile Adıyaman'da getiriildi. Adıyaman'da büyük bir konvoyla alınan cenaze Adıyaman Belediyesine ait cenaze aracı ile ailesinin yaşadığı Bölükyayla Beldesine getirildi. Üniversite öğrencinin canazesi evinin önüne getirildiğinde ailesi ve akrabaları sinir kırizleri geçirdi. Baba Abuzer Fırat, oğlunun cansız bedenini görünce kriz geçirerek yüzünü parçaladı. Anne Sabiha Fırat ise oğlununun tabutuna sarılarak zılgıtlar eşliğinde gözyaşları döktü.

Yeğeni olan Fırat'ın cenaze merasiminde konuşan İmam bu ülkenin en çok kardeşlik ve barışa ihtiyaç olduğunu ifade ederek, başka Ramazan'lar ve başka Özgecanlar ölmemesin diyerek cenaze namazsını kıldırıdı.

Kadınlarında eşlik ettiği cenaze merasiminde anne Sabiha Fırat, oğluna kıyanların idam edilmesi gerektiğini ifade ederek,eğer idam edilmezlerse bu acıya dayanamayacağını ifade etti.

Ablası Esma Fırat ise, onsuz tyaşamanın bir anlamı olmayacağını, Ramazan'ın çok iyi bir insan olduğunu gözyaşları eşliğinde anlattı.

Canaze meresimine katılan öğrenciler ise Üniversite öğrenci ölümlerinin artmasından dolayı Üniversiteye gitemeye korktuklarını belirttiler.

Kadınlar cenaze götürüldüğü sırada idam diye bağırdılar. Cenaze merasimi belde mezarlığında yapılan defin işleminden sonra son buldu.

Baba Abuzer Fırat' oğlunun katillerinin bir an önce adalet önünde hesap vermelerini beklediklerini ifade ederek '' Sadece adalet istiyorum'' dedi.

Haber: İsmail Kaya-Kahtahaber

Ramazan Fırat Toprağa Verildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı