Haber Detayı
21 Şubat 2015 - Cumartesi 23:50 Bu haber 3793 kez okundu
 
Adıyaman'da Rekor Milletvekilliği Başvurusu
- Haberi
Adıyaman'da Rekor Milletvekilliği Başvurusu

Milletvekilliği adaylığı için başvurunun sona ermesinden sonra bu güne kadar AK Parti’den Adıyaman milletvekili adayı olmak için 69 kişi aday adaylığı başvurusunda bulundu.

14 kişininde ikinci tercihinde Adıyaman'ı yazmasının ardında Adıyaman'da aday olmak isteyenlerin sayısı toplam 83 kişi oldu. Bilindiği gibi Adıyaman'da 5 adet milletvekilliği kontenjanı bulunuyor.

Adıyaman'da milletvekilliği başvurusunun son gününde netleşen tabloda Her milletveili adayı erkekler 9 bin lira yatırırken Bayanlar sadece 2bin beşyüz lira yatırdı. Engellilerden ise bilindiği gibi para alınmıyor.

AK Parti’nin mevcut 5 milletvekilinin de içinde bulunduğu 69 kişi, 2015 genel seçimlerinde Adıyaman’dan milletvekili adayı olmak için müracaatta bulundu.

Adıyaman’dan milletvekili adayı olmak için başvuruda bulunan 69 kişiden 17’si AK Parti Genel Merkezi’ne, 52’si AK Parti İl Başkanlığı’na başvuruda bulundu. 69 kişi içerisinde 14 bayan, 11 engelli vatandaş bulunuyor. 14 kişi ise ikinci tercihine Adıyaman’ı yazdı.

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, AK Parti’ye teveccühün fazla olduğuna dikkat çekerek, başvuruda bulunan kişilerin hepsinin birbirinden kaliteli ve hizmet adamı olduğunu vurguladı.

Seyfettin Bilen, “Partimizi teveccüh yüksek oldu. Bu ilgi memnuniyet vericidir. Aday adaylarımızın müracaatı esnasında bizzat kendim ilgilendim. Bütün aday adaylarımızla birlikte siyaset yapmanın önemini beyan ettik. Gerçekten partimizin umut olduğu, siyasetin geleceği olduğu, bu güne kadar yaptıklarının bundan sonrada devam edeceğinin, milletimiz tarafından takdir edildiğini gördük.

Bizi sevindiren boyut bütün aday adaylarımızın birliktelik mesajı vermesi oldu. Aday adaylarımızla birlikte bir bütün olarak seçime kadar omuz omuza devam edeceğiz. Bir başka sevindirici boyutu da aday adaylarımızın içinde toplamda 14 bayan, 11 engelli kardeşimizin başvurmasıdır. 2015 seçimlerinde bütün bu yola dahil olan, partimize aday adayları arkadaşlarımızla birlikte milletimizle bütünleşerek, 2015 seçimlerine en üst seviyede bir başarı göstererek, ‘Yeni Türkiye’nin inşasına katkı vereceğiz. İnşallah aday adaylarımızın başvurusu ve 2015 seçimi hayra ve hizmete vesile olur” dedi.


Gerger HABER

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı