Haber Detayı
25 Haziran 2014 - Çarşamba 09:32 Bu haber 2538 kez okundu
 
Sıcaklık Artıyor
SPOR Haberi
Sıcaklık Artıyor

Sıcaklık Türkiye genelinde 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzeydoğu kesimlerinde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzeyli yönlerden, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güneydoğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında yer yer olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinde beklenen sağanak ve yer yer gök gütültülü sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğine işaret eden Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım düşmesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-İSTANBUL:

Parçalı ve az bulutlu.(29) ANKARA: Az bulutlu ve açık. (30) İZMİR: Az bulutlu ve açık. (35) ADANA: Az bulutlu ve açık. (33) ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (36) SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu.(27) ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (24) DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(37)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-MARMARA:

Parçalı ve az bulutlu.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ:

Az bulutlu ve açık.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ:

Az bulutlu ve açık olacak.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ:

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:

Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kars ve Ardahan ile Ağrı'nın doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:

Az bulutlu ve açık.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı