Haber Detayı
14 Haziran 2014 - Cumartesi 10:42 Bu haber 7010 kez okundu
 
Silahlı Saldırıda Ölen Ak Partililer Toprağa Verildi
- Haberi
Silahlı Saldırıda Ölen Ak Partililer Toprağa Verildi

Slahlı Saldırıda Ölen Ak Partililer Toprağa Verildi

Adıyaman'dan Gerger ilçesine dönerken silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman İl Genel Meclis Üyesi Osman Öztürk (51) ve Gerger eski Belediye Başkanı Arif Karatekin'in (49) cenazeleri toprağa verildi.

Arif Karatekin ve Osman Öztürk'ün evlerinin önünde kılınan cenaze namazına AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Salih Fırat, Mehmet Erdoğan, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, İl Genel Meclis Üyeleri, çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve vatandaş katıldı. Cenazeler kılınan namazın ardından Gerger Mezarlığında defnedildi.

İlçede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Adıyaman ve Kahta'dan Gerger'e giden özel harekat polisleri, çevik kuvvet polisleri, asayiş polisleri, jandarma ekipleri ve bir çok zırhlı araç, ilçe merkezindeki noktalara konuşlandırılarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem alındı.

Yaşanan olay nedeniyle ilçede hayat tamamen durma noktasına gelirken ilçede büyük tedirginlik yaşandığı, esnafın işyerlerini kapattığı ve vatandaşların da sokağa çıkmaya çekindiği öğrenildi.

Gerger HABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı