Haber Detayı
14 Ocak 2014 - Salı 10:23 Bu haber 4689 kez okundu
 
Yiğit Bulut’tan, gündem analizleri
- Haberi
Yiğit Bulut’tan, gündem analizleri

Yiğit Bulut’tan, gündem analizleri
 
Başbakanlık danışmanı, gazeteci, yazar Yiğit Bulut Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği kültür etkinlikleri kapsamında katıldığı söyleşide, Türkiye gündemine dair derin analizler yaptı.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi (BES)’de gerçekleşen söyleşiye; Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başkan Yardımcıları Murat Şahin, Nurettin Ertemel, Haluk Dikbaş ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Oynanan oyuna karşı, Türk halkının büyük bir cevabı vardır

 Türkiye’nin dünü, bugününe dair analizlerini örneklerle açıklayan Yiğit Bulut: “Türkiye Cumhuriyeti ve onun Başbakanı bugün yoğun bir saldırı altındadır. Bu ülke, arkasında duracak bir yapı olmadığı için başbakanının asıldığını, padişahının boğulduğunu gördü. Oynanan oyunlara karşı Türk halkının verecek büyük bir cevabı vardır.” dedi.

Türkiye’nin ekonomik alanda geldiği noktayı diğer ülkelerle kıyaslayan Bulut, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün 2 Suudi Arabistan, bir Türkiye etmiyor, bugün 2,5 Avusturya bir Türkiye etmiyor. 80 yıllık Cumhuriyet tarihinde 230 milyar dolar Gayrisafi Milli Hâsıla varken, son 10 yılda hükümetimiz 553 milyar dolar hâsılat yapmıştır. Ne zaman bu ülke bir atılım yapmıştır, o zaman bir darbe girişimi olmuştur.  Son dönemdeki saldırıların tek bir sebebi vardır; bu halkı özgürleştiren, yerleşik düzenin elinden kurtaran başbakanı infaz. Başbakan R. Tayyip Erdoğansız bir Türkiye oluşturmaktır”

Türkiye’nin 1946’dan sonra küresel devalüasyona teslim edildiğini belirten Yiğit Bulut: “İçeride otomotiv sektörüne dayalı bir sermaye kuruldu. Bu sermaye kendi medyasını oluşturdu, kendi bankasını kurdu. Bundan sonrada, halkın kendi seçtim zannettiği kişiler bu üçlüye teslim oldu. 10 yıldır yerleşik medyanın hükmü yoktur. 28 Şubat’ın sivil karargâhları, beyni yargılanmalıdır” dedi.

Yolsuzluğu kim yaptıysa darağacına kadar yolu var, Türkiye’nin gelişmişliği dış ülkeleri rahatsız ediyor diyen Bulut: “Türkiye F16’larını kendi üretir duruma geldi, tanklarını kendi modernize eder hale geldi, füzelerini yapar hale geldi. Bu durumda diğer ülkeleri rahatsız ediyor. Dünyadaki tüm savaşlar Vatikan ile Peygamberimiz (sav)’in sancağı arasında olmaktadır. Her gün yeni bir şeyler duyuyorsunuz, duyacaksınız da. Çünkü Türkiye’yi eski güçsüz haline döndürmeye çalışıyorlar” dedi.

Türkiye’nin kazanımlarını kalıcı hale getirmek zorundayız

 Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın neden yanında yer aldığını da açıklayan Bulut: “Çocuklarımız yerleşik düzenin kölesi olarak yaşamasın. Türkiye 10 yılda %65 özgürlüğüne kavuştu. Özgürlüğümüzün %100’ünü kazanmak için önümüzde bir yol var. Ben 150 yıl daha bir lider çıksın diye beklemek istemiyorum. Özgürlüğümüz için mücadele eden bir liderimiz var. Ben bir vatandaş olarak kanımda dökülse onun yanındayım. Türkiye’nin kazanımlarını kalıcı hale getirmek zorundayız” dedi.

 Alkışlarla son bulan söyleşinin sonunda Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Yiğit Bulut’a gecenin anısına çiçek takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı