Haber Detayı
26 Eylül 2013 - Perşembe 08:14 Bu haber 1568 kez okundu
 
Türk Telekom Fiber Kablo Yatırımını Artırıyor
KÜLTÜR Haberi
Türk Telekom Fiber Kablo Yatırımını Artırıyor

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, "2013'ün ikinci çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 171 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor ."

Türk Telekom bünyesindeki 12 bölge müdürü Malatya'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, şirket olarak çalışmalarını dijital yaşam dönüşümü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım bölgesel büyümeyi ifade eden 3D vizyonu ile sürdürdüklerini belirtti.

Türkiye'de başlattıkları fiber dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini anlatan Kılıç, şöyle devam etti: "2013'ün 2. çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 171 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor. Türk Telekom olarak Türkiye'nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL'yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların sonucunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 33 Gigabyte yükselmiş durumda. Ülkemizde fibere olan ilginin büyük bir artış kaydettiğini gözlemliyoruz. 2. çeyrekte fiber müşteri sayımızı yüzde31 oranında artırdık ve yurt çapında fiber kapsamına aldığımız hane sayısı yaklaşık 2.2 milyona ulaştı. Türk Telekom olarak 21 bin 500'ü aşkın çalışanımızla, tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti önceliği ile çalışıyoruz. Yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğuna inanıyor, iletişim altyapısına yönelik yatırımlarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışıyor ."

MALATYA, TÜRKİYE'NİN 6. YÜKSEK ORTALAMA BAĞLANTI HIZINA SAHİP

Türk Telekom'un akıllı yaşam vizyonu ile geleceğin akıllı şehirlerine de öncülük edeceğini söyleyen Haktan Kılıç, Malatya'nın güçlü iletişim altyapısı ve 22.3 megabyte per second ortalama hız ile internet bağlantısında Türkiye'nin 6. en yüksek ortalama bağlantı hızına sahip şehri olduğunu dile getirdi Kılıç, bu yönüyle Malatya'nın akıllı şehir hedefine en yakın kentlerden biri olduğuna dikkat çekti.

Türk Telekom Anadolu Merkez-II Bölge Müdürü Muhammet Katmer, Türk Telekom'un Anadolu Merkez-II bölgesinde, yaklaşık 16 bin kilomete uzunluğunda bir fiber altyapıya sahip olduğunu ve bölge genelindeki fiber altyapı çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü bildirdi. Türk Telekom'un Malatya'daki çalışma ve hizmetleri hakkında da bilgi veren Katmer, şu ana dek gerçekleştirilen altyapı çalışmaları ile Malatya'daki fiber altyapının bin 950 kilometrelik bir uzunluğa ulaştığını kaydetti. Katmer, Malatya 1. ve 2. organize sanayi bölgeleri ve Doğanşehir Organize Sanayi Bölgesine fiber optik kablo götürmeyi planladıklarını söyledi. Katmer, bugün itibarıyla Malatya'daki 18 bini aşkın haneye fiber hizmeti sağlanabildiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı