Haber Detayı
30 Ağustos 2013 - Cuma 12:01 Bu haber 1645 kez okundu
 
Sıcaktan Bunalan Vatandaşlar Camide Serinlemeyi Tercih Etti
- Haberi
Sıcaktan Bunalan Vatandaşlar Camide Serinlemeyi Tercih Etti

Türkiye'nin en sıcak illeri arasında gösterilen Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan vatandaşların bazıları ağaç gölgelerinde serinlemeye çalışırken bazıları da camilerde uyumayı tercih etti.

Kent merkezinde hava sıcaklıklarının 40 ila 45 derece arasında değiştiği Şanlıurfa'da Ramazan ayında görmeye alışılan manzaralar tekrar görülmeye başlandı. Sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar, camilerde kılınan vakit namazlarının ardından klimaların altında uyumayı tercih ediyor.

Konu ile ilgili konuşan bir vatandaş, "Bizim memleketimiz çok sıcak, kavurucu sıcaklara dayanmak çok zor oluyor. Evlerine veya iş yerlerine klima almak için maddi imkanı olmayan vatandaşlar camide namazdan sonra serinlemeyi tercih ediyor. Şanlıurfa herkesin bildiği gibi bu ülkenin yani Türkiye'nin en sıcak ilidir. Fakat Ramazan ayında bu kadar sıcak değildi. Rabbimiz Ramazan ayında bizlere lütufta bulundu. Ramazan ayında bu kadar sıcak olsaydı oruç tutmak çok zor olurdu. Allah'a şükür Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını kazasız belasız atlattık. Rabbimiz bu sıcak memlekette tuttuğumuzun orucun yüzü suyu hürmetine bizlere ve Müslüman kardeşlerimize merhamet eder inşallah. Onun dışında yaz aylarının bitmesine çok fazla kalmadı zaten. Sayılı günler sonra yaz ayları sona erecek. Normalde Ağustos ayı bitince yaz bitiyor ama bizim Urfa'da Ağustos ayı bitse dahi sıcaklıklar yaklaşık 25-30 gün daha devam ediyor. Bu 25-20 günlük süre zarfında arada bazen yağmur yağıyor bazen de o gün komple serin geçiyor. Yaz aylarında nasıl serinleme sorunu varsa kışında ısınma sorunu olacaktır, Yüce Allah inşallah gariban insanlara yardım eder" ifadelerini kullandı. - ŞANLIURFA

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı