Haber Detayı
30 Ağustos 2013 - Cuma 12:00 Bu haber 2821 kez okundu
 
Arap Turistlerin Uzungöl'de Yamaç Paraşütü Keyfi
- Haberi
Arap Turistlerin Uzungöl'de Yamaç Paraşütü Keyfi

Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı doğal güzellikleri ile dünyaca ünlü Uzungöl Beldesi'ne gelen yerli ve yabancı turistler tepelere çıkarak yamaç paraşütü yapıyor. Ülkelerindeki aşırı sıcaklardan bunalan Arap turistler tatil için Trabzon'un yemyeşil yaylalarını geziyor. Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl'de sıcaktan bunalan turistler, yamaç paraşütü ile birlikte Uzungöl'ü yukarıdan izlemenin keyfini çıkartıyor.

15 yıldır yamaç paraşütü yapan Bahadır Civan, Arap turistlerin yamaç paraşütüne yöneldiğini belirterek, "15 yıldır yamaç paraşütü yapıyorum. Uzungöl'e daha önce gelmiştim o zaman uçamamıştım. Çok keyifli geçiyor uçuşlarımız. Uzungöl'e gelen yerli ve yabancı turistlerde yamaç paraşütüne oldukça yoğun ilgi gösteriyor. Uzungöl'ü yukarıdan izlemek hatıra olarak ta bunu saklamak hem bizim için hem de misafirlerimiz için çok keyifli bir duygu" dedi.

Uzungöl'de yamaç paraşütü işletmeciliği yapan Orhan İnan ise, "Uzungöl'ün gerek gölü gerekse yem yeşil doğasına ayrıcalık olarak biz havayı da rengarenk yapmak istedik. Daha öncedden konuştuğumuz turistler Uzungöl'de yamaş paraşütünün olması gerektiğini söylediler. Bizde böyle bir uygulama başlattık. İlerleyen zamanlarda kadromuzu geliştirerek daha çok uçuş gerçekleştireceğiz. Turistlerden aldığımız bilgilere göre, Uzungöl'ün, Ölüdeniz'den sonra ikinci bir bölge olabileceğini söylediler. İlerleyen zamanlarda biz bunu göreceğiz. Şuana kadar uçuşlarda hiçbir sıkıntı yaşamadık" diye konuştu. - TRABZON

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı