Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 15:12 Bu haber 6157 kez okundu
 
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
GÜNDEM Haberi
AGC'den Şehitlere Vefa Programı

15 Temmuz şehitlerimizden olan ve darbeci generali öldüren ve ardından şehit edilen Ömer HALİSDEMİR’in babası Hasan Hüseyin HALİSDEMİR, 10 aylık polis memuruyken Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen haince saldırıda şehit olan PÖH şehidimiz Cennet YİĞİT’in babası Yahya Kemal YİĞİT, PÖH şehidimiz Ahmet Alp TAŞDEMİR’in babası İbrahim TAŞDEMİR, Ahmet ORUÇ ve Mehmet ORUÇ adındaki ikiz şehit polislerin babası Ali ORUÇ, ikiz kardeşlerle çocukluk arkadaşı olan şehit polis Yunus UĞUR’un babası Ramazan UĞUR, şehit uzman çavuş Halit Yaşar MİNE’nin babası Mustafa MİNE, Besni’li şehidimiz İmam TAN’ın babası Abuzer TAN, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal ULUDAĞ, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman il temsilcisi Ömer ÇİÇEK, Besni Kaymakamı Nazlı DEMİR, AGC üyeleri ve basın mensuplarının katıldığı ve Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen programda şehitlerimiz anıldı.
Gölbaşı’nda Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın darbecilerin kontrolüne geçmesini önlemek amaçlı olarak Özel Kuvvetler Komutanı Zekai AKSAKALLI’nın verdiği emre uyarak canı pahasına komutanlığı koruyan Astsubay Ömer HALİSDEMİR’in babası Hasan Hüseyin HALİSDEMİR daha önce yaptığı bir konuşmasında darbe girişiminde bulunanların ve suçu sabit olarak hapse atılanların cezaevlerinde tutulmasını değil, idam edilmesini istemişti.

“Devletimizde idam yokmuş ama devletimiz hainlerin cezalarını verdiler. Ama olan bizim yiğitlerimize, şehitlerimize oluyor. Keşke idamlık olsa, bu hainler darağacına asılsa bütün şehit ailelerinin yüreği serinler.” dedi.

13 Ekim 2021 Çarşamba günü Adıyamanlı bir şehidimizin taziyesinde bulunan şehit polis Cennet YİĞİT’in babası Yahya Kemal YİĞİT; “Öncelikle Adıyamanlı hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Misafirperverlikten dolayı Allah onlardan razı olsun. Buradaki şehit ailemizi ziyaret ettik, acılarını paylaştık. Bu vatan uğruna bizler bir evlat verdik. Binlerce evlat olsa bu vatan uğruna vermeye gerçekten değer. Çünkü bizim başka bir vatanımız yok. Evlatsız yaşıyoruz fakat vatansız yaşayamayız.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Koltuk Sevdası İçin Ülkemizi Bölmeyin

Şehit polis Yunus UĞUR’un babası Ramazan UĞUR; “Siyasilere bir mesajım var. Koltuk sevdası için vatanımızı bölmeyin. Biz evlatlarımızı verdik, fedakarlık ettik. Evlatlarımız canlarını feda ettiler bu ülke için. Koltuk sevdası için ülkemizi bölmeyin lütfen.” dedi.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal ULUDAĞ; “Sözlerime bütün şehitlerimizi rahmetle, saygıyla anarak başlamak istiyorum. 15 Temmuz hain işgal girişiminde şehadet şerbeti içen şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de saygıyla anıyorum. Bu hainler yüzyıllarca bu topraklar üzerinde hep sinsi planlar kurdular. Tabi ki şehitsiz olmuyor. Bundan önce de olmadı, bundan sonra da olmayacak. Bizler bu vatan uğruna, ezan susmasın, vatan bölünmesin, bayrak inmesin diyerek şehadet şerbetini içmek için sırada bekleyen yiğitleriz.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

AGC Başkanı DİŞKAYA ise konuşmasında; “Evlatlarını şehit verip aramızda bulunan Ömer HALİSDEMİR kardeşimizin çok saygıdeğer babası Hasan amcayı, Cennet ablamızın babası ve diğer şehitlerimizin babalarını Adıyaman’da ve cemiyette aramızda görmekten dolayı şahsım adına onur duyuyorum.” dedi.

Heyet daha sonra şehit aileleri ile fotoğraf çekimine katılan Besni Kaymakamı Nazlı DEMİR ile beraber 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman il temsilciliğinin açılışına katıldılar.

Kaynak: (G.H.A) - Gerger HABER Ajansı Editör: Abdurrahman KURTBEY
Etiketler: AGC'den, Şehitlere, Vefa, Programı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
AGC'den Şehitlere Vefa Programı
Yorumlar
Haber Yazılımı