Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 14:57 Bu haber 6822 kez okundu
 
Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük oldu
- Haberi
Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük oldu

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük oldu

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük oldu Malatya’nın Pütürge ilçesi belediye başkanlığını %59.82 oy oranı ile AK Parti adayı Mikail Sülük kazandı. 31 Mart seçimlerinde AK Parti Malatya Pütürge belediye başkan adayı olan Mikail Sülük...

Malatya’nın Pütürge ilçesi belediye başkanlığını %59.82 oy oranı ile AK Parti adayı Mikail Sülük kazandı.
31 Mart seçimlerinde AK Parti Malatya Pütürge belediye başkan adayı olan Mikail Sülük oyların %59.82’sini alarak büyük farkla belediye başkanı seçildi. Mikail Sülük için AK Parti adına 5.431 adet geçerli oy verildi.

Ak Parti adayı Mikail Sülük Pütürge’de kendisiyle beraber Saadet Partisi ve BTP adayı ile yarıştı. Saadet Partisi adına Kasım Tilbaç oyların %39.61’ini , BTP adayı Hüseyin Alyüz ise oyları %0.57’sini aldı. Oyların %59.82 Mikail Sülük, Malatya Pütürge Belediye Başkanı olmaya hak kazandı.

MİKAİL SÜLÜK KİMDİR?

1980 yılında Malatya’nın Pütürge ilçesinde doğan Sülük, ilkokulu Pütürge’de, lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladı.

İş hayatına da İstanbul’da atılan Sülük, kısa sürede tekstil alanında yükseldi, İtalya’da 6 ay moda-tekstil ve tasarım eğitimleri aldı. İş hayatından kalan zamanlarında pazarlama, planlama ve AR-GE eğitimlerine katılan Sülük, 1996-2002 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi Gençlik Kollarında görev aldı.

Mikail Sülük, İstanbul Malatya Spor Yönetim Kurulu Üyesi olup 2 dönemdir AK Parti Pütürge İlçe Başkanlığını yürütmektedir.

Mikail Sülük, evli ve 6 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı