Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 18:17 Bu haber 2964 kez okundu
 
Nemrut Dağı Yolu Açılıyor
EKONOMİ Haberi
Nemrut Dağı Yolu Açılıyor

Adıyaman'ın Kahta  ilçesi  sınırları içerisine bulunan (UNESCO) Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı yolunda kar temizleme çalışmaları başladı. 

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Adıyaman Şubesi ekiplerinin birkaç günden bu yana iş makineleriyle sürdürdüğü çalışmaların ardından Nemrut Dağı yolunun tamamen açılmasına 6 km kaldı. 

alışmaları yerinde takip eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi. 

‘’Karayollarının yol açma çalışmaları devam ediyor, yaklaşık 2 binli rakımlardayız, bu yıl turizm sezonun oldukça canlı olacağını düşünüyoruz. Çünkü şimdiden otellerimizde nisan, mayıs ve haziran aylarında doluluk oranları yüzde doksanlara ulaşmış durumda. Çok yakın bir sürede Nemrut Dağını ziyaretçilerin hizmetine açmış bulunacağız. ‘’ 
Nemrut yolu Karadut Köyünde pansiyon işleten Bayram Çınar ise bu yıl çalışmaların erkene alınmasının kendilerini ve Nemrut Dağı ziyaretçilerini sevindirdiğini belirterek çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür etti. 

Haber:Murat  Kurt

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı