Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 10:32 Bu haber 3141 kez okundu
 
Adıyamanlıların Tek Tesellisi Ahmet Melik Oldu
- Haberi
Adıyamanlıların Tek Tesellisi Ahmet Melik Oldu

Adıyamanlıların Tek Tesellisi Ahmet Melik Oldu

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde dün açıklanan Ak Parti Belediye Meclis üyesi listesinde Adıyamanlılara yer verilmediği gerekçesi ile bu ilçede yaşayan Adıyamanlılar büyük tepki gösterdi.

Başakşehir İlçesinde yoğun bir nüfusa sahip olan Adıyamanlılar Listede kendilerine yer verilmemesinin büyük bir haksızlık olduğunu belirttiler. Seçmenlerinin hepsinin Ak Parti üyesi olduğunu belirten Adıyamanlılar, yıllardır kendilerine uygulanan pozitif ayrımcılığın bu dönemde tavan yaptığını belirttiler.

"Ahmet Melik Göz bebeğimizdir"
Adıyaman halkının yakından tanıdığı ve kısa sürede halkın göz bebeği olduğu Mevcut Başkan yardımcısı Ahmet Melik'in Kontenjan listesinde gösterildiğini belirten Adıyamanlılar " Mevcut Belediye Başkan yardımcımız Ahmet Melik'in kontenjan Listesinde gösterilmesi bizim tek tesellimiz olmuştur. Biz hemşehrimize sahip çıkacağız. Onu destekleyeceğiz, Adıyaman Halkı kızsa da üzülse de inandığı yoldan yürümeye devam edecektir. Lakin Adıyamanlılara yapılan haksızlığı da unutmayacaktır". Dediler.

Ahmet Melik Kimdir?
24.02.1978 Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğdu.
İlk, orta ve lise öğrenimini Kahta ‘da yaptı. Lisans Eğitimini Erzurum da Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğtim Fakültesinde tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı.

Gaziantep ve İstanbul’da bir çok okulda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Sivil Toplum Kuruluşları ve Sendikal çalışmalarda görev aldı. İstanbul Başakşehir Adıyamanlılar Derneği (BA-DER)’ kurucu başkanlığını yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Başakşehir de Belediye Meclis üyesi olarak seçildi.

Halen Başakşehir Adıyamanlılar Derneği Onursal Başkanlığı,Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, İBBSK(İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü) İzcilikten sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Ahmet MELİK, 18 Nisan 2018 tarihi itibari ile Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini ifa etmektedir.

Ahmet Melik, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı