Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 09:34 Bu haber 3259 kez okundu
 
Lütfü Sav Gecesine Büyük İlgi
- Haberi
Lütfü Sav Gecesine Büyük İlgi

Lütfü Sav Gecesine Büyük İlgi

50. Yıl Mahalle Muhtar Adayı Lütfü Sav için düzenlenen Dayanışma ve Destek Gecesine yoğun bir katılım gerçekleşti. Yıldırım Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, 50. Yıl Mahallesi sakinleri ile iş, siyaset, sanat ve sosyal hayatın tanınmış simaları katıldılar.

Aylar önce 50. Yıl Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıklayan Lütfü Sav, adaylığını açıkladığı günden bu yana yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  Mahalle sakinleriyle bir araya gelerek mahallenin sıkıntılarını ve çözüm noktaları hakkında istişarede bulunan Sav, mahallelinin beklentilerine de çözüm üretecek projeler hazırlıyor.

Bu kapsamda mahalle sakinleri ve STK’ların desteğini alan  50. Yıl Mahalle Muhtar Adayı Lütfü Sav  için Yıldırım Düğün Salonu’nda dayanışma ve Destek gecesi düzenlendi.

Tv Yapmcı ve Programcısı Yusuf Özpolat’ın sunuculuğunu yaptığı programa İSSİDEF  ve Çankırılılar Derneği Mevlit Kandemir, Sultangazi Sinop Dernek Başkan Yardımcısı Servet Başoğlu, Sultangazi Sivaslılar Dernek Başkanı Kamuran Keleş, Sultangazi Sivas Koyuhisar Bolluca Dernek Başkanı İhsan Akpınar, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan,  Adıyaman Dumlu Dernek Başkanı Hüsyin Kurkut, Sultangazi Malatya Sevitler Dernek Başkanı Eşref Altuntaş, Adıyaman Gerger Taraksu Köyü Dernek Başkanı Ahmet Alak, Sultangazi Ordulular Dernek Başkanı Kemal Hıdır, Sultangazi Bitlis Dernek Başkanı Necati Duvarcı, Sultangazi Siirt Dernek Başkanı Adem Aslan,  Adıyaman Gürgenli Derneği onursal Başkanı Osman Mutlu, Sultangazi Kars Sarıkamış Dernek Başkanı Erol Yiğit, Erzurum Dernek Başkanı Osman Şeker, ASİAD onursal Başkanı Ömer Yıldırım, Canbeyliler Dernek Başkanı Abdulbaki Durmuş, Darende Dernek Başkanı Mevlüt Doğan, Sultangazi Bingöl Derneği Başkan Yardımcısı Hayati Bor,  Sultangazi Erzurum Dernek Başkan Yardımcısı Fevzi Polat, Sultangazi Maraş Elbistan Dernek Başkan Yardımcısı Bilal Yıldırım, Adıyaman Kahta Akdoğan Köyü Dernek Başkanı Hacı Konan,  Bağcılar Çınar Mahallesi Muhtar Adayı ve ASİAD yönetim kurulu üyesi Behçet Sağmak, GADER Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çiman, Ses sanatçıları Hüseyin Ekinci, Aziza Karakaş, İbrahim Harikases, Mehmet Kılınç ve bine yakın mahalleli katıldı.

Toplantıya katılan STK üyeleri birer selamlama konuşması yaparak Sav’a desteklerini dile getirdiler. Uzun yıllardır Lütfü Sav’ı tanıdıklarını kaydeden konuşmacılar, 50. Yıl Mahallesi için en  uygun adayın Sav olduğunu beyan edip güzel işlere imza atacak kadar aktif ve yetenekli olduğunu ifade ettiler.

Daha sonra bir teşekkür konuşması yapan 50. Yıl Mahalle Muhtar Adayı Lütfü Sav  , desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.  Hep birlikte mahallemize hizmet edeceğiz diyen Lütfü Sav, ‘Biz makam için değil hizmet için adayız. İnşallah mahallemize hizmet edebilme imkanımız olacaktır. Biz mahallenize hizmet etmek için adayız. Bu güne kadar hizmet eden bütün yöneticilere teşekkür ediyoruz. Ama bu hizmetleri yeterli bulmuyoruz.  Mahallemizin sıkıntıları çok. Bunları çözmek ve daha yaşanabilir bir mahalle yapmak için birlikte çalışmamız şart. Muhtarlık makamının görevi eksikleri gerekli mercilere iletmek ve sonuna kadar takipçisi olmaktır. Halkımızla yöneticiler arasında sağlam bir köprü kurarak sıkıntılarımız çözeceğiz. Bazı sıkıntılar var ki bunları ancak birlik olursak çözebiliriz. Bir olursak güçlerimizi birleştirirsek çözülmeyecek sıkıntı yok.

Biz mahallemizde ki her kesin sıkıntısını kendi sıkıntısı olarak bilecek ve elimizden geldiğince destek vereceğiz. Bir ailede baba ne ise mahallenin muhtarı da odur. Her komşumuzun derdiyle derlenecek birlikte çözüm üreterek huzuru bir mahalle olacağız inşallah’ diyerek hazırladığı projelerden bahsetti.

Bu gece burada her ilden katılımcı var. Biz bu birlikteliği her zaman devam ettirip pekiştirmek zorundayız. Fiziki sıkıntılarımız devlet yetkililerine ileterek çözebiliriz. Ama toplumsal sıkıntılarımızı ancak birlik olursak çözeriz. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ortam bırakmak bizlerin görevi. Bu yüzden mahallede olan her türlü sıkıntı ile mücadele etmek zorundayız.

Mahallemiz de garibanın destekçisi olacak, her türlü sıkıntıyı çözmek için mücadele edeceğiz. Bunun için hepinizin desteğini sadece seçimler için değil seçimden sonra mahallemizin refahı, huzuru için istiyorum. Kocaman bir aile olmak için bir olacak, birlikte başaracağız’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı